Skocz do zawartości

Pokrowiec na przyczepę - sprawdzian po zimie


petek

Rekomendowane odpowiedzi

No mój oberwał nieźle ale się spisał. Okna miałem zabezpieczone folią ale i na lakierze nie widzę niczego złego. Jedynie uszczelnienie, które z przodu wyszło z pod listwy, zostało trochę roztarte. Tak więc mimo tego, że wiatr targał nim przez 4 miesiące, deszcz często i obficie zalewał wodą a przez 2 tygodnie był intensywnie zasypywany śniegiem, spisał się i jestem zadowolony. :) Ciekaw jestem właśnie ile sezonów wytrzyma - niestety przy jednym odśnieżaniu naddarłem go na dachu - będę musiał zacerować. :(

Ja uzywam pokrowca czwarty sezon. Trzeba uwazac przy zakladaniu i zdejmowaniu. Z biegiem czasu material staje sie podatny na rozdzieranie.

 

Pozdrawiam

 

Jacek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 tygodni później...
  • Odpowiedzi 468
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

http://youtu.be/CyiAI_3teB4W zeszłym tygodniu rozpakowałem przyczepę, czysta, sucha, niezmatowione okna. Pokrowiec dał radę, szkoda, że nie było bardziej ekstremalnych warunków :) już wylądował na strychu. Zobaczymy jak będzie po kolejnym sezonie. Polecam !

mój (taki sam jak Twój z Juli za marne 4 stówki) też dał radę.. W/g wskzazań zabezpieczyłam grzybek wentylacyjny kawałkiem styropianu. Pokrowiec cały, buda też.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja swój po 3 sezonach właśnie wywaliłem (czeka na wolny kosz bo to połowa kubła na śmieci)  ten oddychający  kompletnie sparciał od słońca i rozpada się w palcach. Ale w związku z tym zrobię chyba małą wiatkę na przyczepę. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3-4 sezony to będzie dla mnie satysfakcjonujący wynik. Pokrowce na rowery fiamma szybciej się rozleciały. To taki etap pośredni do wiaty.

Edytowane przez witus (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 miesięcy temu...

Witam

Chciałem odświeżyć temat gdyż idzie zima. Zainwestowałem pierwszy raz w pokrowiec i przykryłem przyczepę. Mierząc przyczepę namierzyłem długość 530cm, rozmiary oferowane na allegro to S (długość 432) M (długość 521) L (długość 584). Wybrałem rozmiar M i przyczepa wygląda w nim tak:

 

post-9093-0-44055900-1414230608_thumb.jpg

 

Jestem ciekawy jak przetrwa zimę. Pozdrawiam Piotrek :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A zabezpieczyli czymś kominek na dachu??? Bo wygląda tak dość napiety i żeby się tylko nie przetargal...

Nie no widać, że coś tam jest włożone... jednak mimo wszystko jest to najwyższy punkt i większość ciężaru pokrowca z tej strony wisi na tym miejscu, dla tego się tak napina (ale to i tak dużo lepiej niż miało by to wisieć na małej powierzchni grzybka/komina-bo w tedy przetarcie murowane)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba nie jest tutaj jeszcze tak źle?

Ja w tym miejscu mam jeszcze antenę "koronę", więc odstawało by jeszcze więcej, a nie patrzyłem jak się ją demontuje?

Może przemycę pytanie - jak ją zdemontować na zimę pod ewentualny pokrowiec?

Edytowane przez mirekg9 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja planuje zabezpieczyć kominek styropianem odrobinkę wyższym i położonym na sensownie większej powierzchni. Zastanawiam się również czy w koło okna dachowego i grzybków wentylacyjnych nie wykonać podobnego zabiegu. Wszak im mniej wklęsłości tym lepsze odprowadzenie wody. Styropian lekki wiec chyba nie zaszkodzi :-) Może z antena można zrobić podobnie bez konieczności jej demontażu...

Choć korona chyba trochę wysoka jest...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja planuje zabezpieczyć kominek styropianem odrobinkę wyższym i położonym na sensownie większej powierzchni. ...

nie wiem czy sensownie większa powierzchnia, to najlepiej prawie cała długość po stronie grzybka...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.