Skocz do zawartości

Pokrowiec na przyczepę - sprawdzian po zimie


petek

Rekomendowane odpowiedzi

Muszę zmierzyć najpierw budę, bo w teorii to 450, a co w praktyce :niewiem:  . Witus, jeśli wyjdzie, że moja buda jest krótsza niż Twoja, to jest sens kupować ten większy rozmiar ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 468
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Nie ... będzie Ci ciorała w błocie lub miała zbędny luz ... A to nie jest zalecane bo taki latający na wietrze pokrowiec może ci matowić okna i lakier. Ja planuję dosyć dokładnie opatulić przyczepę żeby materiał nie był podwiewany i nie miał luzu. I tak mam mocno ścięty przód przyczepy muszę tam ładnie dopasować pokrowiec i opadać dodatkową gumą.

 

Zmierz też szerokość przyczepy bo jeżeli masz szerzej niż 215 trochę zabierze to obwodu pokrowca.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ... będzie Ci ciorała w błocie lub miała zbędny luz ... A to nie jest zalecane bo taki latający na wietrze pokrowiec może ci matowić okna i lakier. Ja planuję dosyć dokładnie opatulić przyczepę żeby materiał nie był podwiewany i nie miał luzu. I tak mam mocno ścięty przód przyczepy muszę tam ładnie dopasować pokrowiec i opadać dodatkową gumą.

 

Zmierz też szerokość przyczepy bo jeżeli masz szerzej niż 215 trochę zabierze to obwodu pokrowca.

Jutro będę w chacie, to pomierzę dokładnie budę.Wstępnie zarezerwowałem sobie w Jankach ten mniejszy.Mieli ostatnią szt. A jak jakościowo Ci się wydaje? W porządku? Pewnie nie masz porównania np. z tymi z alledrogo......?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mam - wg to te same Chiny .. robi solidne wrażenie ale jak będzie po ciężkiej zimie nie wiem. Mam dwa lata gwarancji. Zwrot do Juli będzie prostszy niż kopanie się ze sprzedawcami z Allegro. Castorama nigdy nie robiła problemów z wymianą na nową szlifierka oscylacyjnej, która po wyszlifowaniu łodzi zaniemogła.

 

Musimy poczekać do maja, kiedy rozpoczną się roztopy nakręcę film z rozpakowania :) sprawdzimy stan pokrowca.

Edytowane przez witus (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ... będzie Ci ciorała w błocie lub miała zbędny luz ... A to nie jest zalecane bo taki latający na wietrze pokrowiec może ci matowić okna i lakier. 

 

U mnie na wietrze nie ociera o ściany, bo jest jakoś tak ukształtowany, że "pompuje się od środka" i robi się fajny balon. Wygląda to zabawnie, bo przyczepa na wietrze powiększa się wizualnie, ale mnie to pasuje, gdyż mam wrażenie, że dzięki wiatrowi przestrzeń pomiędzy poszyciem przyczepy, a pokrowcem suszy się, a nie kisi.

Ubiegłej zimy i wiosny wchodziłem czasami do przyczepy, żeby zbaczyć jak się sprawy mają pod pokrowcem. Wszystko było ok, a co więcej  - gdy otworzyłem okno dachowe i wystawiłem rękę na zewnątrz to macałem suchutki dach. Czyli pomiędzy pokrowcem, a blachą dachu nie zalegała wilgoć. Myślę, że między innymi dzięki wiatrowi wentulującemu wnętrze pokrowca.

Dlatego ja nie stosuję żadnych dodatkowych gum ani sznurków poza oryginalnymi czterema paskami, które zapinam również bardzo luźno.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zobaczymy jak to będzie to mój pierwszy raz ;) najważniejsze, że działa. W końcu producent zapewnia, że jest waterproof ;) u mnie balona nie będzie bo między garażami stoi. Tak samopas to go może nie zostawiaj bo skrócisz jego żywot. Wiem co z moimi pokrowcami na rowery się stało.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Roobertino pięknie, ale   :hmm:  że dołem powinno krążyć powietrze aby nie było niespodzianek na wiosnę.

 

Tak zgadzam się i zapewniam że krąży, zdjęcie było zrobione tak na szybko i jeszcze przed ostatecznym ułożeniem pokrowca, to będzie już druga zima tak zabezpieczonej przyczepy i na wiosnę wiało świeżością. :yay:  i oczywiście na wszelki wypadek wszystkie okna oklejone stretchem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapomniałem o zdjęciu, co niniejszym nadrabiam :)

 

To jest pokrowiec z Jula - postaram się jutro zrobić zdjęcia jak wygląda z bliska.

Nie mam porównania do tych z allegro ale pewnie wielkiej różnicy nie ma.

 

Co do rozmiaru - moja cepa jest modelem 495.

Długość samej budy (od początku bakisty do kierunkowskazów ma 540 cm + bagażnik rowerowy z tyłu 25 cm. Razem 565.

Kupiłem zatem większy 518 - 590. Jeszcze musze go poprawić bo z jednej strony jest szef elegancko na rancie a z drugiej jest kilka cm poniżej.

 

Chciałem was jeszcze spytać czy u was nie przeszkadza komin?

post-8280-0-55085100-1381258311_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.