Skocz do zawartości

Pokrowiec na przyczepę - sprawdzian po zimie


petek

Rekomendowane odpowiedzi

W dniu 23.04.2019 o 08:27, filipert napisał:

Kupiłem i założyłem na zimę pokrowiec firmy Kegel-Błażusiak. Pokrowiec uniwersalny, cena rozsądna, montaż dość łatwy i wrażenie solidności. 

Po zimie jedno małe przetarcia od listwy aluminiowej pod przyczepą ale to mój błąd. 

Gożej przyczepa... Okna OK ale dach na czole i tyle cały poprzycierany. To też moja wina bo pokrowca nie ustabilizowalem odpowiednio i miał trochę luzu. 

Co sądzicie trzeba by to przemalować? 

 

 

 

 

Mam inny pokrowiec, nie najtanszy, i po pierwszej zimie niestety to samo, mimo stabilizacj pasami... Wydaje mi sie jednak ze woskowanie moze pomoc.. Swoja droga zastanawiam sie czy to od przetarc czy moze od slonca.... A moze tez za mocny plyn do mycia... Z tylu przyczepy, gdzie byl luz, nie ma takich sladow. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 468
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Godzinę temu, w79 napisał:

zastanawiam sie czy to od przetarc czy moze od slonca.... A moze tez za mocny plyn do mycia...

Wszystkiego po trochu. 

W tym roku pewnie znów pokrowiec ale ustabilizuję go bardziej aby luzów nie było. 

Godzinę temu, w79 napisał:

Wydaje mi sie jednak ze woskowanie moze pomoc..

Też tak myślę. 

Przed zimą mycie i wosk. 

Przymierzam się do wymiany uszczelnienia wiosną więc pewnie i malowanie będzie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poczytałem wątek, ale nie widziałem cen, słuchajcie czy jeżeli taki pokrowiec kupię to przepłacę?
https://allegro.pl/oferta/pokrowiec-na-przyczepe-kempingowa-xl1-600-650cm-8410916112




Mój z Juli już 7 sezon będzie zakładany, bez dziur i przetarć.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...

A ja zdecydowałem się na szyty na zamówienie pokrowiec POLCOVER - znalazłem ich na guglach i potem też na aledrogo. Zamówiłem go z dodatkowymi pasami, mam więc pas ściągający wokół dolnej krawędzi i cztery pasy spinające boki pod podłogą, naciągające całość. W pokrowiec wbudowane są dwa pasy przednie poziome z przodu pozwalające wybrać luz "na długości".

Gdy rozważałem ten zakup, trafiłem na wiele pochlebnych opinii na temat firmy i jej wyrobów, stwierdziłem także że te prawie 700zł warte jest tego, by po zimie nie wydawać czterocyfrowych kwot na naprawy zawilgoceń.

Pięciowarstwowy materiał, bardzo solidne odszycie - trochę się na tym znam, bom z krawieckiej rodziny ;) no i to świetne odpinanie boku żeby dostać się do wnętrza przykrytej przyczepy. Na prawdę świetnie przemyślana konstrukcja.

Podczas zamawiania pokrowca podałem główne wymiary przyczepy zdjęte według instrukcji z firmy, i wysłałem też kilka fotek poglądowo, bo mam na przykład stały bagażnik na rowery na tylnej ścianie, ale za to brak wystającej anteny TV na dachu ;). Pokrowiec ma luz typu 5cm na szerokości i niemal idealnie ułożył się na krawędziach przyczepy.

Przyczepa miała zimować na parkingu w stolicy, między innymi kamperami i cepkami, ale zarząd OSiR Bemowo oszalał z podniesieniem cen o 150%, dlatego zdecydowałem się na postawienie przyczepy na łące u rodzinki, Mam nadzieję, że przyczepka przezimuje w tym pokrowcu bezpiecznie :)

https://photos.google.com/photo/AF1QipNHUMOh_7wr3DkUNS8OKDTV9fMIk8zMizFdnhIR 
https://photos.google.com/photo/AF1QipMnYzGTxSIjHFp1WhLIfJQuNNJg6B5e9Pfn54vL 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.