Skocz do zawartości

Pokrowiec na przyczepę - sprawdzian po zimie


petek

Rekomendowane odpowiedzi

Dasz radę, pierwszy raz jest kicha bo nie wiadomo gdzie tył, a gdzie przód. Zamki i sprzączki to ściana z drzwiami przyczepy. Pasy to ściana przeciwna. Najlepiej chyba wrzucić cały na dach i 'obciągać' ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 468
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

... dokładnie ! Ja się naoglądałem testów moverów niestety :( Speedy mi zamieszał w głowie !!!! Na wiosnę nakręcę filmy z montażu solara i movera ;)

Edytowane przez witus (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1) Jak już wszystko zamontujesz to nakręć film z ważenia całości przed wyjazdem. A pooglądam chętnie, bo film z zakładania pokrowca jest bardzo fajny ;-)

 

2) Ja pokrowiec zakładam następująco. Na trawniku rozciągam rozpięty pokrowiec i składam wzdłuż na pół tak, żeby warstwa spodnia była widoczna, a wierzchnia stykała się ze sobą. Wciągam taką szmatę na dach ale nie do końca tylko tak, że połowa opada na jedną ścianę przyczepy. Wtedy jak drugą połowę wrzucę na dach to już prawie jest. Następnie z drugiej strony obciągam (a jakże - też obciągam jak wy w postach wyżej) drugą ścianę i gotowe. Na koniec poprawiam dla wyglądu i dopiero wówczas zapinam suwaki. Jest ok.

Dla Robaka70 - daję radę z żoną i dziadkowie nie są konieczni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Inhalt bardzo chętnie nakręcę, z ważeniem może być problem bo moja przyczepa to egzemplarz, który przyrósł do ogródka i zawsze znajduje się coś co uniemożliwia wyjazd ;) jędrną frajda z tej przyczepy to to, że trochę pogrzebię przy niej i posiedzę :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzwoniłem do Gdańska bo tylko tam jest na pewno dostępny ten mniejszy i też Pan powiedział, że do Poznania nie wyślą, ale...

Mogą mi wystawić pro formę ja przeleję kasę i sam zamówię kuriera i tak zrobiłem. Przeleję siano, a po potwierdzeniu zamówię kuriera 17zł i cepka będzie miała opakowanie

Jeżeli potrzebujesz pomocy...jestem z Gdańska.

 

Pozdr,

B

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Montuje się film, mam nadzieję, że będzie gotowy dzisiaj ! Dzięki pokrowcowi dowiedziałem się, że moja przyczepa nie ma 415 cm długości, jak myślałem, tylko ... 485 cm ;) Dopiero po miesiącu się o tym dowiedziałem :) będzie widać na filmie jak biegam z calówką bo pokrowiec, który miał być dłuższy o metr - ledwo wlazł :)

Rozumiem, że rozmiar Twojej budki 485 cm, to rozmiar zewnętrzny całej budy w dolnej jej części i pokrowiec to rozmiar z Juli 427-518 cm? hmm- bardzo na styk jest? Bo biorąc pod uwagę Twoje 485cm. budki, to według opisu i tak powinno się zostać około 30 cm luzu,,,?

Edytowane przez Pierzasty (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Użytkuję pokrowiec przez trzy zimy , w trakcie bezczynności przyczepy w lecie również była przykryta . Owszem pokrowiec sprawdził się , lecz jego żywot dobiega końca . Po prostu w niektórych miejscach rozchodzi się w rękach ( chyba mówi się , że sparciał :) ) . Jeszcze go trochę podłatam i ostatnią zimę  posłuży . Pewnie kupię następny pokrowiec w przyszłym roku , przyczepę parkuje na zewnątrz i nie ma rady trzeba czymś przykryć .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co myśłicie o tym pokrowcu ? link

Jako że w juli pokrowca już nie ma to może takie coś wartało by zamówić?

Posiada ktoś z was taki pokrowiec

Witam,zakupiłem taki sam rok temu i jestem zadowolony.Musisz jedynie zabezpieczyć kominek od truma,bo potrafi go przetrzeć i nie naciągać mocno,a będzie na pewno oki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pierzasty tak to wychodzi. U mnie jeż nie ma zbyt wiele luzu, pewnie przez ściągacz ma dole. Wg mnie mam na styk. Bierz większy jeżeli się zastanawiasz nad takimi pokrowcami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.