Skocz do zawartości

Wybór auta do holowania


rafalkwiatkowski73

Rekomendowane odpowiedzi

to jesli VAG, Ford, Fiat, Renault czy PSA dali by 7 lat (kia), albo 5 lat (Hyundai) gwarancji, to już dawno by zbankrutowali.

Ford: 10 lat gwarancji, Renault/Dacia/Nissan 5 lat gwarancji. Jakoś nie bankrutują na razie, a nawet kolejki oczekiwania na auto nie topnieją, co świadczy o tym, że te marki mają zaufanie klientów, czyli są relatywnie niezawodne, czy też zawodne w sposób akceptowalny.

 

(PSA/Fiat nie wiem, bo nie sprawdzałem)

Edytowane przez Lza (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Natomiast ja jestem bardzo pozytywnie nastawiony do aut koreańskich, kiedyś takim jeździłem, 10 lat i 200 parę tysięcy km przebiegu - bez żadnej naprawy, dopiero po uderzeniu przez tira się popsuł - autko poszło do kasacji. Teraz użytkuję kolejnego Koreańczyka niedużego, w tym roku skończył 10 lat i też jest awaryjny akceptowalnie. (2 lata temu wymagał niewielkiej wymiany skorodowanej miski olejowej - 120zł i w tym roku 150zł tylne hamulce i jakiś tam pasek z przewodami do poduszki.  przebieg 210000km. Auto w momencie zakupu kosztowało ~35000zł. Pokażcie mi niemieckie auto, którego koszty zakupu nowego i napraw po 10 latach wyniosą ~35500zł ;) jakość wykonania auta nie odbiega od niemieckich - taki sam topór.

Edytowane przez Lza (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Natomiast ja jestem bardzo pozytywnie nastawiony do aut koreańskich, kiedyś takim jeździłem, 10 lat i 200 parę tysięcy km przebiegu - bez żadnej naprawy, dopiero po uderzeniu przez tira się popsuł - autko poszło do kasacji. Teraz użytkuję kolejnego Koreańczyka niedużego, w tym roku skończył 10 lat i też jest awaryjny akceptowalnie. (2 lata temu wymagał niewielkiej wymiany skorodowanej miski olejowej - 120zł i w tym roku 150zł tylne hamulce i jakiś tam pasek z przewodami do poduszki.  przebieg 210000km. Auto w momencie zakupu kosztowało ~35000zł. Pokażcie mi niemieckie auto, którego koszty zakupu nowego i napraw po 10 latach wyniosą ~35500zł ;) jakość wykonania auta nie odbiega od niemieckich - taki sam topór.

Większość "pseudo motoznawcuuuffffffff" jest "wychowana" na niemieckiej motoryzacji i nagle zaczęła "krzyczeć", że oto jakieś tam auto - przykładowo "Dacia" za 29900 zł to cud techniki niezawodny. Masz prawo człowieku cieszyć się każdym autem jakim się poruszasz i chwalić jak Żyd swoje cukierki ale proszę nie opowiadaj , że niemieckie auta to szrot bo zwyczajnie większość naszych obywateli na te auta nie stać. Psują się wszystkie auta, jedni naprawiają w serwisie inni u "Mirka" w piwnicy. Statystyki mówią same za siebie i żadne "skomlenie" nie zmieni faktu, że Dacia w wieku 5-lat już jest finalnym złomem, jeżeli jej przebiegi osiągną 150-200 tys. km. Psuje się kompletnie wszystko. Jednym to nie przeszkadza jak tu ładnie wspomniał kolega - awaryjnie akceptowalny, innym nawet przez chwile do głowy nie przyjdzie aby inwestować w takie auto. Do wszystkiego trzeba mieć dystans a prawda mówi, że NIEMIEC jest wszędzie nawet u Koreańczyków.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Większość "pseudo motoznawcuuuffffffff" jest "wychowana" na niemieckiej motoryzacji i nagle zaczęła "krzyczeć", że oto jakieś tam auto - przykładowo "Dacia" za 29900 zł to cud techniki niezawodny. Masz prawo człowieku cieszyć się każdym autem jakim się poruszasz i chwalić jak Żyd swoje cukierki ale proszę nie opowiadaj , że niemieckie auta to szrot bo zwyczajnie większość naszych obywateli na te auta nie stać. Psują się wszystkie auta, jedni naprawiają w serwisie inni u "Mirka" w piwnicy. Statystyki mówią same za siebie i żadne "skomlenie" nie zmieni faktu, że Dacia w wieku 5-lat już jest finalnym złomem, jeżeli jej przebiegi osiągną 150-200 tys. km. Psuje się kompletnie wszystko. Jednym to nie przeszkadza jak tu ładnie wspomniał kolega - awaryjnie akceptowalny, innym nawet przez chwile do głowy nie przyjdzie aby inwestować w takie auto. Do wszystkiego trzeba mieć dystans a prawda mówi, że NIEMIEC jest wszędzie nawet u Koreańczyków.

Tak. Masz rację, do wszystkiego trzeba mieć dystans. Do siebie też no chyba że ma się patent na mądrość. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak. Masz rację, do wszystkiego trzeba mieć dystans. Do siebie też no chyba że ma się patent na mądrość. 

 

Dacia też da rade  :]  :]  :]  :]  :]  :]

Edytowane przez Helmut (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niewątpliwie VAG to ikona motoryzacji, mnóstwo rozwiązań technicznych popartych wieloletnim doświadczeniem i pod tym względem daleko wielu producentom do nich (sam widzę ilew KIA brakuje do VAG) . Z mojego - technicznego punktu widzenia chwała im za to. Ale to jak karmią technologią nabywców ( np. diesle PPD, i co gorsza Siemens PPD, przepustnice w dieslach, EGR w 1.6 i 2.0 CR, wiązki silnika przecierające się o peszel osłaniajacy, wiązki do drzwi, moduły komfortu i skrzyni biegów pod podłogą, cieknące pompy wody w silnikach TSI, sterowane pompy wody w TSI, nienaprawialne DSG, przeskakujące rozrządy w HTP oraz skomplikowanie wszystkich systemów elektronicznych i powiązań pomiędzy nimi z czym nawet serwisy sobie nie radzą. Wszystko to po okresie gwarancji spada na klienta.

Nissan - w zasadzie nie ma Nissana to przecież Renault, ale bardzo drogi w eksploatacji, a 5 lat gwarancji to trzeba sobie dokupić!

O samym Renault niech świadczy wypowiedź elektryka-diagnosty od wielu lat pracującego przy Reno "ludzie to kupują nie wiedząc jakie szambo jest w srodku", bo jest, oczywiście z technicznego punktu widzenia. Użytkownik może być wniebowzięty, póki nie zdechło i nie musi płacić.

Dacia to technologiczne ochłapy Renault z wielu lat wstecz. Chodzi o to by było tanio.

 

Z drugiej strony szacun do wszystkich kupujących nowe pojazdy, chowając w kieszeń swoje ambicje typu Audi w tdi ( choć rocznie 10 tyś przebiegu to sukces) z 350 tyś przebiegu, co to Niemiec płakał jak sprzedawał (ze szczęścia), a polski blacharz gdy klepał (bo nie było co łatac, tylko na złom).

Ilu z nas jeździ takimi zlepkami?

 

No dobra, jako diagnosta - elektryk widzę wszystkie zepsute auta, to chyba fobia. Z drugiej strony fobia poparta doświadczeniem!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na wiosnę zorganizowałem spotkanie na prawie 100 załóg, dobrze że nikt nie zauważył  że ma Hultaja :yay:

bo bym był sam jak palec :]   :]   :]

A gdzie to spotkanie,może warto zobaczyć z kim się "tańczy" :oslabiony:

A gdzie to spotkanie,może warto zobaczyć z kim się "tańczy" :oslabiony:

Sorry nie zauważyłem,że to czas przeszyły

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja mam coraz większy mętlik w głowie i czekam co tam, który producent zaprezentuje nowego. Jak zrobią benzyniaka 400Nm + w moim budżecie i pojemność do 3.0 to nie wiem czy się nie skuszę.

 

Podoba mi się alhambra 2.0 220km 350Nm ale nie ma 4x4 ;(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja mam coraz większy mętlik w głowie i czekam co tam, który producent zaprezentuje nowego. Jak zrobią benzyniaka 400Nm + w moim budżecie i pojemność do 3.0 to nie wiem czy się nie skuszę.

 

Podoba mi się alhambra 2.0 220km 350Nm ale nie ma 4x4 ;(

3.0 turbo  będzie ciekawym silnikiem ale lepszy będzie np. 4 litry w górę bez turbo :] 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3.0 turbo będzie ciekawym silnikiem ale lepszy będzie np. 4 litry w górę bez turbo :]

 

Fajnie by było, tylko szukam auta nowego i budżet początkowy ok 130.000-150.000 dawno nie aktualny. Nie ma mowy na przekroczenie 200.000.. Na razie prowadzi tiguan allspace 2.0biturbo diesel, który na styk zmieści sie w budżecie tylko on taki trochę mały do mojej cepy. Niby MW (ok 1900)o ok 250kg więcej od smaxa ale dmc tylko niewiele ponad 2300kg.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Voku przypiął/eła ten temat

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.