Skocz do zawartości

Jaka Nawigacja najlepsza jadąc z cepką?


Odrzutowy

Rekomendowane odpowiedzi

Odgrzeję temat sprzed roku - ktoś coś poleci?

Ostatnio kupiłem licencję na Automapę, bo nie miałem siły walczyć z Google Maps. Trochę lepiej, ale nadal mocno wkurza... Można ustawić na trasie 300km 5 punktów pośrednich, żeby dobrze poprowadził, ale chyba nie o to chodzi... Ale ciekawostka - dwa razy czas dojazdu sprawdził się IDEALNIE - co do minuty :D (trasa ok. 4h). Ale to raczej wyjątkowe szczęście, bo nawigacja miała wklepane standardowe ustawienia dla osobówki + jakieś postoje (nie robiłem żadnych).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to ja pierwszy raz  w trakcie urlopu nie użyłem ani razu  Automapy (choć mam w dalszym ciągu zainstalowaną ),  korzystałem tylko z Google Maps  + fabryczna navi w aucie.

Google Maps z roku na rok działa coraz lepiej a jeśli chodzi o omijanie korków to wg mnie na pewno lepiej niż AM i fabryczna navi.

W dobie bezpłatnego netu w telefonie w PL i wystarczających pakietów danych na terenie UE nie widzę sensu płacenia za navi z mapami "offline"

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie!! Ja mam super navi ,cały czas aktualizacja, jest tylko jedno,waga 59kg.

Typ navi to żona, zawsze prowadzi do celu.

A na poważnie jednemu pasuje AM,innemu IGO,kolejnemu Google Mapa.

Pozdrawiam i życzę dojazdu do celu.

Edytowane przez Czarek236 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ta fabryczna navi to porażka, znam gorsze ale drugi raz bym nie kupił. Niby jestem po aktualizacji i w końcu po 2 latach dodali brakujący fragment obwodnicy Lublina to może i więcej dodali. 

Mapy google to chyba jako dodatek powinny wystarczyć. 

Jest jeszcze coś takiego jak https://www.viamichelin.pl i można obliczyć czas i koszty jazdy z przyczepką. Mi nie podchodzi. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jako kierowca dużego po Polsce używam AutoMapa lub Mapfactora.

Igo fajne na Europę

Google Maps dramat.

Ale najbardziej ufam automapie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jako kierowca dużego po Polsce używam AutoMapa lub Mapfactora.
Igo fajne na Europę
Google Maps dramat.
Ale najbardziej ufam automapie
A czemu uważasz że Google Maps to dramat? Jako wieloletni użytkownik AM od czasów PDA przez win ce i androida, mam jakieś porównanie i uważam że dla normalnego użytkownika Google Maps jest całkiem dobre

Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Imho AM to lider jeśli chodzi o ilość przydatnych feature, wygodę używania. Szkoda że mają taką kosmiczną cenę. 

Imho google to dramat, on potrafi prowadzić do zadanego adresu i nic więcej. Nie da się wymusić punktów pośrednich, nie da się nawigować do punktu znalezionego na mapie, w zasadzie nic się nie da ponad prowadzenie do wklepanego adresu.

Bez sieci nie działa w ogóle, a jest sporo miesjc na tej planecie gdzie zasięgu nie było, nie ma i nie będzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Śmigam tylko na tomtomie albo Automapie i złego slowa nie powiem . Tomtom ma problem z adresami ,a automapa takich nie ma. Chociaz I tak mi sie wydaje ze Automapa najlepsza jest . Na mapach google ostatnio śmigalem , naprawde nie myślałem ze ktos jest na tym jeździć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

31 minut temu, Łza Włóczynutka napisał:

Imho google to dramat, on potrafi prowadzić do zadanego adresu i nic więcej. Nie da się wymusić punktów pośrednich, nie da się nawigować do punktu znalezionego na mapie, w zasadzie nic się nie da ponad prowadzenie do wklepanego adresu.

To ja chyba mam inne google mapy. U mnie da się ustawić i punkty pośrednie i nawigować do punktu znalezionego na mapie.

Porażką w google maps jest asystent pasa który nie zawsze się wyświetla a czasem potrafi wprowadzić w błąd. Asystent w AM działał perfekcyjnie.

Generalnie w tym roku pierwszy raz pojechałem bez automapy.  Używałem googla i nawi fabrycznej vw. Przyzwyczajenie do AM mam jednak sporę i chyba chętnie do niej wrócę. Google miał 2 wpadki. Raz chciał mnie poprowadzić drogą do 2,5 ton i raz drogą z max. szerokościa 2,2 metra. Jego informację o korkach i ruchu to największa zalaeta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, Łza Włóczynutka napisał:

Imho AM to lider jeśli chodzi o ilość przydatnych feature, wygodę używania. Szkoda że mają taką kosmiczną cenę. 

Imho google to dramat, on potrafi prowadzić do zadanego adresu i nic więcej. Nie da się wymusić punktów pośrednich, nie da się nawigować do punktu znalezionego na mapie, w zasadzie nic się nie da ponad prowadzenie do wklepanego adresu.

Bez sieci nie działa w ogóle, a jest sporo miesjc na tej planecie gdzie zasięgu nie było, nie ma i nie będzie.

nie no, bez jaj i Ty kolego Łza który uważasz że w niedługiej przyszłości samochody będą nas wozić bez naszego udziału nie potrafisz w Google Maps dodać punktów pośrednich czy nawigować się do punktu na mapie ??

  :blink::no:

Screenshot_20180711-222732_Maps.thumb.jpg.ff7772d6744fb3be35e6dbe0770605ce.jpg

Screenshot_20180711-222519_Maps_resized.jpg.4f660e233400d14637d5ca6f43f485d9.jpgScreenshot_20180711-222804_Maps_resized.jpg.0829d6ea6c02490832c4d086d56e3083.jpg

nie bronię GM ale argument z zasięgiem też do mnie nie przemawia, w czasie wakacji i przejechanych ponad 3kkm , w żądnym z siedmiu państw nie miałem żadnego problemu  z zasięgiem, nawet w okolicy lodowca na 2500 mnpm, oczywiście są miejsca gdzie nie ma pokrycia ale mapa buforuje się z zapasem i nie zdarzyło mi się żeby był jakiś problem. Dla zapobiegliwych można pobrać wcześniej całą trasę lub wybrany fragment mapy i zapisać żeby móc korzystać w trybie offline.

Dla mnie właśnie zaletą GM jest to że nie znając adresu mogę nawigować do wybranego punktu w przeciągu kilku sekund

przykładowo szukam na trasie restauracji , wpisuje w wyszukiwarkę widzę odrazu opinie innych, położenie na mapie, telefon jak chcę zarezerwować stolik, itd a jak mi pasuję klikam tylko ikonkę nawigacji i już samoczynnie telefon przestawia mi się w tryb nawigacji, weź zrób to samo w AM (nie znając restauracji ani adresu) droga przez mękę przebijanie się przez kategorię POI itd, przerabiałem to w zeszłym roku w tym się nie skusiłem ;)

dodam prosty przykład, będąc w tym roku w CRO chciałem pokazać znajomym organy morskie w Zadarze, siedząc w aucie wpisałem w googlach "organy morskie Zadar"

kliknąłem ikonkę "trasa " i tyle ... zrób to samo w AM :]

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja właśnie testuje nawigację dedykowaną  Garmin Camper 770 lmt-d, i muszę przyznać, że jest najlepsza ze wszystkich które do tej pory używałem. Przejechałem na niej w ciągu ostatnich dwóch tygodni ponad 5 tysięcy kilometrów i ani razu nie zawiodła. Jest dość droga ale jest to model rozbudowany o wiele funkcji potrzebnych w karawaningu. Nie chcę robić reklamy, ale naprawdę bardzo fajny model. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do tego GM poprzez Android Auto da się używać bezpośrednio na ekranie w aucie. To duża zaleta. Podpinamy telefon i mamy wszystko w zasięgu ręki. Nie trzeba kolejnego urządzenia, przyczepiać go, podłączać do ładowania.

 

Nawigacje typu Auto Mapa na oddzielnym i

urządzeniu i inne tego typu to już przeszłość. Ich czas już minął. Taki TomTom już dawno zdał sobie z tego sprawę, i dlatego dogadał się z producentami aut i tam wciska swoje mapy i subskrybuje.

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.