Skocz do zawartości

Jaka Nawigacja najlepsza jadąc z cepką?


Odrzutowy

Rekomendowane odpowiedzi

Mam navi Mio z dożywotnią aktualizacją ale juz nie mogę aktualizować bo coś tam w regulaminie drobnym drukiem było napisane :) leźy sobie gdzies na półce...

 

Mapy google w telefonie są dla mnie więcej niż wystarczające, zawsze aktualne, nie trzeba nic instalować o niczym pamiętać, nic hakować, kraść czy nie daj Panie Boże kupować :) a jak zaprowadzą w krzaki to znaczy, że trzeba zrobić przerwę i do żony czas się przytulić :)

 

Nie demonizujmy, bez super navigacji z setką nieużywanych opcji da sie żyć i dojechać z punktu A do punktu B :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na Polskę Automapa

Na Europę Automapa , dobra też jest Igo premium

 

jakoś nie pasuje mi AM , pożegnałem się z nią przy okazji padu sprzętu 

 

teraz TomTom jest niezastąpiony - cztery nowe mapy w roku i kilka uaktualnień mniejszego formatu , plus informacje na żywo o utrudnieniach, wypadkach i korkach RealTimeTraffic i proponowane objazdy , zasięg na całą Europę za free "dożywotnio" 

 

dwa tygodnie temu w niemczech oszczędziłem ok dwóch godzin czekania w korkach dzięki informacjom z TT 

Edytowane przez chris_66 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

... dzięki informacjom z TT 

 

Chris to jest TMC - w Polsce tez juz czesciowo nadaje kilka rozglosni regionalnych ( u mnie Radio Wrocław ) i sporo czeskich wysyla informacja nt przygranicza po polskieh stronie np Cerna Hora, Orion i Frekvence 1

 

Co do AM - z roku na rok jest coraz gorzej

- trasy wyznaczane przez osiedlowe laczniki !!!  (np przez Boguszów i uliczki Krakowskiego Osiedla)

- drogami jednokierunkowymi pod prad!!! (np z Wałbrzycha BK na Piaskową)

- nie widzi drog z lat '80, np De Gaula w Wałbrzychu omija bo widzi ja jako jednokierunkowa na trasie z Wrocławia do Boguszowa

 

W zeszlym roku za granica AM chowała sie do Garmina i iGO... Np droga z Lezhe do Borsh proponowa na przez nia byla 165km dłuzsza i nie bylo sie zmiłuj 

Edytowane przez BartoszK (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chris to jest TMC - w Polsce tez juz czesciowo nadaje kilka rozglosni regionalnych ( u mnie Radio Wrocław ) i sporo czeskich wysyla informacja nt przygranicza po polskieh stronie np Cerna Hora, Orion i Frekvence 1

 

 

W nowych TT nie ma już typowego TMC z antenki. Jest za to usługa LIVE, która po własnym odbiorniku GSM odbiera różne komunikaty - głównie informacje Traffic. Mówią, że działa to świetnie.... jednak jest abonament na tą usługę ;-/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chris to jest TMC - w Polsce tez juz czesciowo nadaje 

 

TomTom ma swój system bez połączenia z TMC - działa w całej europie i działa rewelacyjnie w oparciu o GSM a nie to co rozgłośnie nadadzą albo nie 

 

Jest za to usługa LIVE, która po własnym odbiorniku GSM odbiera różne komunikaty - głównie informacje Traffic. Mówią, że działa to świetnie.... jednak jest abonament na tą usługę ;-/

 

abonamentu jako takiego nie ma , jest wliczone w cenę urządzenia i działa naprawdę rewelacyjnie , korki to jedno , ale niedawno miałem super sprawdzian działania - był wypadek na autostradzie i nie było szansy na ucieczkę , ale była informacja, że za półtorej godziny usuną wypadek i tak było (dwa razy poprawiali czas), dzięki temu spokojnie zrobiłem sobie kawę i zjadłem obiad 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W nowych TT nie ma już typowego TMC z antenki. Jest za to usługa LIVE, która po własnym odbiorniku GSM odbiera różne komunikaty - głównie informacje Traffic. Mówią, że działa to świetnie.... jednak jest abonament na tą usługę ;-/

 

W niemczech TMC jest bardzo rozbudowane, dzisiaj radio w VW zakodowało mi 8 komunikatow z Czech i 23!!! z jednej rozglosni z niemiec / Radio Lausitz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W niemczech TMC jest bardzo rozbudowane, dzisiaj radio w VW zakodowało mi 8 komunikatow z Czech i 23!!! z jednej rozglosni z niemiec / Radio Lausitz

 

w niemczech działa , a u nas słabiutko , dlatego wolę TT który działa doskonale wszędzie (RO i BG trochę kuleje jeszcze)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam od lat Garmina , odświeżanie rewelka zjechaliśmy całą Europę bez niespodzianek ; to co potrzebne ma ( RO i BG również ); bez zbędnych wodotrysków :):hej:

Edytowane przez janm (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

TomTom ma swój system bez połączenia z TMC - działa w całej europie i działa rewelacyjnie w oparciu o GSM a nie to co rozgłośnie nadadzą albo nie 

 

 

abonamentu jako takiego nie ma , jest wliczone w cenę urządzenia i działa naprawdę rewelacyjnie , korki to jedno , ale niedawno miałem super sprawdzian działania - był wypadek na autostradzie i nie było szansy na ucieczkę , ale była informacja, że za półtorej godziny usuną wypadek i tak było (dwa razy poprawiali czas), dzięki temu spokojnie zrobiłem sobie kawę i zjadłem obiad 

 

 

Może Twoje urządzenie jest w wersji dożywotniej subskrypcji lecz nie wszystkie mają dożywotnią. :miga:

200zł/rok

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Lucek 

Wyplątanie się z nałogu korzystania z map papierowych to jest sedno sprawy.

 

Dwa przykłady:

przygotowani do wyjazdu                         i            optymiści ... jakoś tam będzie

Na pokładzie 2 osoby (31 i 29 lat)  <   G P S  > ...małżeństwo emerytów po 46-u latach...

            attachicon.gifs-4.gif                                                                       attachicon.gifs-4.gif

jazda jak po szynach                                           na rozstajnych drogach, weryfikacja trasy

 

Pozdrawiamy,

Ir & Ed

PS

Dla jednych nawigacja GPS jest utrapieniem, innym zbawieniem.

Ciekawskim polecamyattachicon.gifs.png

                                      więcej...

 

Pozwól innym mieć inne zdanie na temat map papierowych. Już niejednego GPS wyprowadził w pole lub do lasu. Nie jestem przeciwnikiem GPS sam z niego korzystam ale w większości w poszukiwaniu czegoś w mieście którego nie znam. Używam w telefonie Maps.me, mapy całego świata dostępne bez potrzeby korzystania z internetu, niepotrzebne kasuję, nowe wgrywam do pamięci na kartę SD-mikro. W programie opcja do wyboru gdzie przechowywać mapy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może Twoje urządzenie jest w wersji dożywotniej subskrypcji lecz nie wszystkie mają dożywotnią. :miga:

200zł/rok

 

oczywiście, że ma dożywotnią aktualizację, różnica w cenie zakupu nie uzasadnia kupowania navi w wersji bez aktualizacji  :nono:

 

Pozwól innym mieć inne zdanie na temat map papierowych. Już niejednego GPS wyprowadził w pole lub do lasu.

 

nikt nie każe ślepo kierować się nawigacją, to przecież jest pomocnik w podróży, zawsze po wyznaczeniu trasy sprawdzam czy idzie ona tak jak ja chcę jechać i ewentualnie koryguje to , poza tym w navi mam zaznaczone wszystkie punkty które sa dla mnie istotne w podróży (ja np miejscówki do spania które nie maja adresu tylko współrzędne, czy parkingi koło miejsc do zwiedzania ) i ułatwia mi to późniejszą podróż , zresztą często trasę planuję na googlach i przesyłam gotowca do nawigacji i czeka sobie na wykorzystanie 

papierową mapę mam jako ogólne pojęcie całokształtu bo często mamy rożne pomysły w trakcie podróży i trzeba je zweryfikować na ogólnej mapie  :]

Edytowane przez chris_66 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.