Skocz do zawartości

Przyczepa angielka proszę o ocenę


hakembery

Rekomendowane odpowiedzi

Też się nie rozpiszę zlosnik.gif : ze zdjęć to ciężko wróżyć, ale nic niepokojącego nie widać. W ciemno jednak nie kupuj. Przy angielkach trzeba troszkę dokładniej zajrzeć w każdy kącik.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też się nie będę rozpisywał, ale moje wątpliwości budzi podana w ogłoszeniu DMC przyczepy.

 

Zerknij na identyczny model z ebay.co.uk :

 

http://www.ebay.co.uk/itm/SWIFT-CHALLENGER-510-4-SE-1991-/110762681544?pt=UK_Campers_Caravans_Motorhomes&hash=item19c9f864c8&ssPageName=RSS:B:SHOP:GB:101#ht_731wt_1396

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

- dosłownie "w każdy kącik" - sprawdź koniecznie narożniki, z zewnątrz i od środka,

- zbadaj ściany pod każdym oknem (ściany od wewnątrz mają być twarde), poszukaj też śladów korozji na elementach metalowych (np. wkrętach) - bo to oznacza wilgoć

- rocznik potwierdzisz: 1. czytając początek numeru na ramie, 2. po naklejkach na szybach, 3. na urządzeniach elektrycznych bywają naklejki z przeglądów (okolice bezpieczników, wewnątrz lamp sufitowych)

- butla gazowa pewnie angielska - więc do wymiany: butla, reduktor, wąż, przejściówki

- ponadto kilka innych drobnych przeróbek, ale wszystko do przejścia wink.gif

 

rozumiem, że przyczepa jeszcze stoi w Anglii, a wypadałoby ją obejrzeć przed zapłaceniem chociażby jednej złotówki

 

pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na Angielkę to drogo.Z uwagi na wiek, byłbym bardzo ostrożny przy zakupie.

Wejdż do przyczepy, która wcześniej była zamknieta i pociągnij nosem.

Jakiekolwiek zapachy stęchlizny eliminują przyczepkę.Także zapach dezodorantu należy uznać za maskowanie.

 

Pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam kolego.

 

widzę, żę trafiłeś na człowieka, od którego ja kupiłem przyczepę we wrześniu.

 

Generalnie jestem zadowolony, brakowało w niej zbiorników na wodę i stopnia ale w opisie też ich nie było - a akumulator był i go przeoczyłem - ogółem człowiek raczej uczciwy, zmylił mnie - nie wyglądał na handlarza - ale w sumie ja kupiłem szybko kilka dni od wystawienia - więc może podłapali z zięciem biznes - jeden przywozi a drugi sprzedaje.

 

co do mojej - wilgoci w niej nie ma, jest szczelna, jedynie przy drzwiach muszę zrobić małe poprawki przy progu.

 

odnośnie tej z aukcji - sprawdź podłogę przy drzwiach - widać wilgoć na ściankach przy wejściu do pomieszczenia z łazienką - na dole odchodzi okleina.

 

przyczepa od razu mi się spodobała - godzinę wcześniej byłem na 2 placach u handlarzy gdzie na 30 przyczep ani jedna nie była sucha - co potwierdził nawet jeden z właścicieli placu jak zobaczył, że umiem szukać - mimo to naraził mnie na jazdę 350km w jedną stronę - a na placu miał mocno zdewastowane przyczepy - w opisie igiełki.

 

Pana Jurka i zięcia pozdrawiam, bo pewnie z ciekawości tu zaglądają czasem. Ciekawe czy zrobią na tym biznes.

 

Odnośnie tej przyczepy - ciekawy układ, wydaje się zadbana z zewnątrz, może zięć też wie jak sprawdzać?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

DMC - to bym się jakoś strasznie nie przejmował jeżeli będzie zrobiony przegląd na to DMC lub ocena rzeczoznawcy. Z ciekawostek moja poprzednia występowała w dmc od 1200 do 1500 przy MW 1050kg - ja miałem wpisane 1500 ale przy moim holowniku to było bez znaczenia bo nawet 1200 wymuszało "E"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak jest, przyczepy są lub pewnie lada dzień dojadą do poznania.

 

przypomniało mi się jeszcze, aby dodać, że sprzedawca podaje prawdziwy rocznik przyczepy ( tak było z moją) z rejestracją też nie było problemu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zobacz kolego jeszcze tego linka.Ja już kupiłem ale szukam dla kolegi który nie ma czasu.On woli coś nowszego więc tej nie kupi ale.....godna uwagi!Pozdrawiam!

 

 

http://allegro.onet.pl/compass-pentara-1998-lux-nowy-model-klimatyzacja-i1937778168.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

(...) sprzedawca podaje prawdziwy rocznik przyczepy (...)

 

To już stwierdzone w poście nr 8 :)

 

Zobacz kolego jeszcze tego linka.Ja już kupiłem ale szukam dla kolegi który nie ma czasu.On woli coś nowszego więc tej nie kupi ale.....godna uwagi!Pozdrawiam!

 

 

http://allegro.onet....1937778168.html

 

U W A G A !!!

Zdjęcia tej przyczepy obrabiane są komputerowo. Sprzedający być może inne zdjęcia innych przyczep też ulepsza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zobacz kolego jeszcze tego linka.Ja już kupiłem ale szukam dla kolegi który nie ma czasu.On woli coś nowszego więc tej nie kupi ale.....godna uwagi!Pozdrawiam!

 

 

http://allegro.onet....1937778168.html

 

tak nawiasem mówiąc - użytkownik Kamiszka z allegro to ta sama osoba co Jurek - z pierwszego linka :]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.