Skocz do zawartości

przeróbka lodówki na 50mbar


pisu22

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, w obliczeniach stosuje się zawsze nadmiar tlenu /powietrza/ w celu całkowitego spalania-bez kopcenia. W tym przypadku ten zastosowany nadmiar powietrza może zupełnie wystarczać do spalanie trochę większej porcji paliwa (gazu). Pozdrawiam. E.T.

no nie wiem. czyli byl nadmiar przy 50mbarach, taki sam nadmiar jest przy 30? to prawie polowa. do optymalnego skladu mieszanki powinno być odpowiednio gazu i powietrza. za dużo powietrza źle, za mało tez źle, więc o co codzi z dymi dyszami? nadal mam myślenice jak oni to wymyślili :niewiem:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, nie wiem jak to działa i dla czego obudowy są takie same :niewiem:, i tak jak obiecałem trochę późno ale jest kilka fotek z układu fabrycznego filtrowania i redukcji gazu na 50 i 30 mb, fotki poniżej

 

Pozdrawiam serdecznie.

post-1979-0-06869800-1320598179_thumb.jpg

post-1979-0-63956800-1320598189_thumb.jpg

post-1979-0-89260900-1320598199_thumb.jpg

post-1979-0-89262400-1320598214_thumb.jpg

post-1979-0-51123000-1320598225_thumb.jpg

post-1979-0-89856000-1320598241_thumb.jpg

post-1979-0-66272200-1320598254_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OSTATECZNE WNIOSKI

ostatnio nabyta wiedza rozwiała wszystkie wątpliwości (rozmawiałem z przedstawicielem Dometica)

palniki sa takie same, różnią sie tylko średnicą otworow w samej dyszy natomiast otwory powietrzne maja taką sama powierzchnię czynną ten fakt już sam stwierdziłem

 

przerobienie lodowki na 50 mbar polega tylko na wymianie samej dyszy i to cała tajemnica, natomiast pan serwismen powiedział, że lodowkę 30mbarową można podpiąć pod instalację 50 mbar bez konieczności zmiany dyszy i nic sie nie bedzie działo - będzie pracować prawidlowo. w drugą stronę juz nie będzie tak fajnie - jeśli lodowkę 50mbarową podepniemy pod instalacje 30mbar to będzie kopcić - wtedy trzeba dysze zmienić na bank.

i wot - tyle na temat przerobek i ich konieczności.

zastanawiające jest tylko dlaczego TRUMA robi takie reduktory 50/30 ktore podobno są koniecznością i niestety słono kosztują.

mozna to sobie chyba wytłumaczyć tylko faktem akuratności szwabów - jak urządzenie na 30 to ma być podpiete pod 30 i kropa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie do kolegów specjalistów od gazu. W Płęśnie odpaliłem pierwszy raz lodówkę na gazie i mocno przykopciła,

że aż bok przyczepy osmolony. Reduktor mam 30 mbar, bo tak jest wklejone w bakiście, a jak mam sprawdzić ile powinno

być w lodówce :niewiem:. Przyczepa jest Hobby 2001 rok. Dzięki za rady.:dzieki:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 lat później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.