Skocz do zawartości

Ktokolwiek widział,ktokolwiek wie,oceni ,pomoże


lysywujta

Rekomendowane odpowiedzi

(...) preferował bym żeby ktoś na żywo ją zobaczył (...)

 

Kolejny handlarzyna który naciąga na przyjazd, naraża na tracenie czasu, kasy i nerwów, po którym jak po kaczce wszelkie uwagi przyjezdnego spływają?? Hę?

Pojeździłeś trochę po kraju w poszukiwaniu p-py i za każdym razem czułeś się rozczarowany do takiego stopnia że gotów byłeś wygryźć aortę handlarzynie?

Nie rozumiesz idei ocen ze zdjęć?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To fakt, czasem zdarza mi się sprowadzić jaką przyczepę, nie mówie że nie, ale też czasem wchodzę na forum zobaczyć sam dla siebie na co zwracać uwagę przy kupnie. Ale czasem jak czytam to trochę oceny są przesadzone. Tak jak w tym przypadku, według mnie naklejki mogą być czarne bo po prostu już takie wychodziły, a tu od razu pada hasło po uderzeniu jest czy coś...kiedyś moja przyczepa była oceniana i padły hasłą żę oś krzywa:) tylko nie wiadomo na jakiej podstawie, bo z nią jest wszystko na 100% ok :)tak samo jak i tu że naklejki są złe, gdy są ok tak naprawdę. Zgadza się że cena jest okazyjna i to może być aukcja reklamowa a nie dotycząca sprzedaży tej przyczepy. A rzucanie haseł bez zobaczenia przyczepy na żywo to jednak nie jest do końca rzetelna ocena( światłocienie, zły kąt zrobienia zdjęcia itp) zaraz wywołują reakcje że śmieć, krzywe osie, zacieki(a to cień) itd. Więc naprawdę żeby ocenić przyczepa ja jednak preferował bym żeby ktoś na żywo ją zobaczył i napisał opinie, a nie odradzał bo zdjęcie pokazuje...

Oki no to najpierw uzupełnij profil bo na pewno nie jeden skorzysta z twojej wiedzy.smirk%281%29.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, ja dokładnie rozumiem, że nikt nie ma ochoty tracić czasu na jeżdżenie i zwiedzanie czegoś co nie jest tego warte(też dziwie się że ktoś wciska kit że jest super a jest odwrotnie), sam ostatnio wystawiając przyczepkę chciałem zobaczyć jej wartość i wchodząc w jedną tanią tego samego modelu gdzie było napisane że stan bardzo dobry, zobaczyłem że ewidentnie była uderzona w tylny róg bo wszystko było pogięte, wiec to nie stan BDB. Oczywiście są zdjęcia gdzie odrazu widać że jest defekt, ale niektóre rzeczy nie do końca są tak widoczne, a tutaj często pada ocena po kilku zdjęciach i coś zostaje skreślone, a czy w takiej sytuacji jeżeli się nie chce tracić czasu na jazdę, nie lepiej poprosić o więcej zdjęć danego elementu/miejsca i dopiero wtedy podać ocenę jak coś będzie czarno na białym, a nie snuć domysły? Moja jak była oceniana to też padły opinie że ma przecieki, a nic takiego nie było, tylko to był światłocień. Więc ja was po części rozumiem, ale wy też zrozumcie to o czym ja mówię. Tak jak w tym hobby, kolega powiedział że naklejki nie takie i już pomysł że rocznik oszukany, a w 94 na 100% też były czarne naklejki. Mogę wrzucić zdjęcia 3 przyczep które też są rocznikowo 94 i mają czarne naklejki. Więc tutaj z tym się mylicie...

 

P.S. Określanie kogoś handlarzyną też nie jest fair, bo nie każdy bazuje na tym żeby sprzedać śmiecia, a wy tutaj handlarzy większości wrzucacie do jednego worka.Pamiętajcie również, że wasze przyczepy też były przeważnie przyciągnięte przez kogoś kto jeździ za granicę, a nie przez prywatne os.

 

P.S.' Co do profilu żaden problem.

Edytowane przez Przyczepo (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak w tym hobby, kolega powiedział że naklejki nie takie i już pomysł że rocznik oszukany, a w 94 na 100% też były czarne naklejki. Mogę wrzucić zdjęcia 3 przyczep które też są rocznikowo 94 i mają czarne naklejki. Więc tutaj z tym się mylicie...

 

Czekam na zdjęcia :slina:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

P.S. Określanie kogoś handlarzyną też nie jest fair, bo nie każdy bazuje na tym żeby sprzedać śmiecia, a wy tutaj handlarzy większości wrzucacie do jednego worka.Pamiętajcie również, że wasze przyczepy też były przeważnie przyciągnięte przez kogoś kto jeździ za granicę, a nie przez prywatne os.

 

P.S.' Co do profilu żaden problem.

Spoko bez nerwów ale wiadomo jak każdy reaguje na handlarzy, ale jeżeli masz przyjazne zamiary to OKI.:ok:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możliwe że myślimy o innych naklejkach i stąd to nie porozumienie, no ale najpierw poczekam na wiadomość o których wy mówiliście. A co do rocznika jeżeli to nie jest 94 to będzie to 93, a to dlatego że w NL inaczej się rejestruje i notuje rocznik przyczep/pojazdów niż w PL i czasem może być ten rok poślizgu, ale i tak tego się nie zobaczy nawet w dokumentach. Duża część z was może mieć w innym roku wyprodukowaną przyczepę niż ma w dokumentach i pewnie nawet świadomi tego możecie nie być.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

(...) tutaj często pada ocena po kilku zdjęciach i coś zostaje skreślone

(...)poprosić o więcej zdjęć danego elementu/miejsca

(...)Moja jak była oceniana to też padły opinie że ma przecieki, a nic takiego nie było, tylko to był światłocień.

(...)Określanie kogoś handlarzyną też nie jest fair , bo nie każdy bazuje na tym żeby sprzedać śmiecia (...)

 

1. Często ta wstępna selekcja dyskwalifikuje obiekt.

2. Wątpliwe miejsca są na ogół wykrywane przy wstępnej selekcji. Zwraca się na to uwagę i zazwyczaj prosi o dokładne fotki tych miejsc i równie zazwyczaj takich fotek zainteresowany nie otrzymuje.

3. Ktoś zauważył coś, co było nie naturalne, padło podejrzenie, rozwiałeś wątpliwości. Naturalna kolej rzeczy i tak powinno być.

4. Już kiedyś zdefiniowałem Handlarza i handlarzynę gdzieś tu na forum ale nie mogę znaleźć.

Ciebie tak nie określiłem, bowiem w każdym zdaniu na samym końcu był pewien znak interpunkcyjny ściśle określający znaczenie zdania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego - Przyczepo - podając ten link w sposób ewidentny wskazujesz na swoją ignorancję lub braki wiadomości w temacie przyczep kempingowych. Jeżeli nie wiesz czym (a raczej jaką kolorystyką) charakteryzują się poszczególne modele/roczniki tak popularnych budek jak Hobby, to proponuję zająć się handlem czymś innym.

A konkretnie to chodzi o szeroki pas wokół budki na ścianach bocznych i tylnych. Na Twojej budce jest jasno-niebieski, na poprzednich modelach byl czarny.

 

Napiszę tak - już tu kilka osób próbowało (póki co bezskutecznie) zniechęcić mnie do oglądania fotek. Swego czasu - również Twój dyskutant Kocer. :-) (pozdrawiam). Nie udało im się. Było też paru handlowców (żeby nie napisać handlarzy).

Osobiście uważam, że prawdziwa cnota krytyki się nie boi. Widzisz naszą ocenę sprzedawanej budki - wyraź swoje zdanie, zamieść fotki, które rozproszą wątpliwości. Szczerze - to każdy tutaj przyzna, że (niestety, albo stety) - wady wykrywane przez nas najczęściej nie są jedynymi. A pokrywają się z pewnością w 70-80%. Uważam, że skuteczność jest nie zła.

Twoim zadaniem jest sprzedać budkę. Naszym - nie kupić złomu. Więc nie rozumiem o co żale? Ze ktoś zbyt wiele wad wykryje, że się nie potwierdzą? Czy jest to problem osoby kupującej, czy sprzedającej? Najczęściej osoby zainteresowane proszę sprzedawców o dodatkowe fotki. Bardzo często na tym się kontakt urywa. A jak są przesłane - analizujemy je również.

Biorąc pod uwagę jak bardzo handlarze chcą nas oszukać - ciesz się, że nie każdy kupujący tu trafił. A jeżeli sprzedajesz budki w świetnym stanie - to jest dział ogłoszeń. Tak jak napisałem - prawdziwa cnota krytyki się nie boi.

A jeżeli chodzi o dysputy ze sprzedawcami. Fakt - kilku zaczęło dyskutować. Ale na ŻADNO moje pytanie nie uzyskałem odpowiedzi.

 

Lysywujta - budkę obejrzę jak będziesz miał potwierdzenie, że jest na sprzedaż

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.