Skocz do zawartości

Zarys I Rajdu Karawaning.pl


Tomii

Rekomendowane odpowiedzi

Koledzy a napiszcie jakie jest procentowe obłożenie kempingów w tych terminach? Jestem bardzo ciekawy.

 

Byłem tylko w sezonach wakacyjnych i nie mam odniesienia.

 

I jak jest z knajpami i sklepami na kempingach, czy są otwarte we wczesnych i późnych terminach?

 

 

Patryk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja byłem na Istrii w II połowie września. Obłożenie kempingu może było na poziomie 20%. Pod koniec wyjazdu otwarta była już tylko toaleta "zimowa" więc większość turystów zlokalizowana była w pobliżu otwartej toalety i jak najbliżej morza.

Knajpy na kempingu i w mieście pootwierane. Sklep na kempingu również otwarty chociaż z zaopatrzeniem sklepu już było słabo. Na kempingu nie było żadnych animacji, zamknięte były szkółki nurkowania, wypożyczalnia leżaków na plaży też były zamknięte. No i woda w basenach zimna zlosnik.gif.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jak w CRO drugi brzeg czyli Lignano to dzikie pustki, na kempingu może 10%, plaże puste bez leżaków ,woda zimna.Jednak jak ktoś lubi spokój to będzie zadowolony

(temperatury powietrza i wody to odpowiednik Lipca nad Bałtykiem , no może woda cieplejsza ;)

 

Tak to wyglądało w Maju 2011na przeciwnym brzegu:

post-4433-0-00882600-1328892651_thumb.jpg

post-4433-0-93303600-1328892653_thumb.jpg

post-4433-0-20267200-1328892658_thumb.jpg

post-4433-0-14490100-1328892889_thumb.jpg

Edytowane przez piotrekbb (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli cały kemping nasz :bevil: No super sprawa to będzie :ok:

 

Praktycznie można stanąć tam gdzie się chce :-) kilka parceli od najbliższego sąsiada... dla mnie BOMBA, bo ja nie lubię w kręgu :lol:

 

otóż to... z małymi dziećmi i wyciszeniem mojej angielki - dla spokoju wszystkich - lepiej nie w kręgu :]

 

bo jak ktoś przeszkodzi mojemu w zasypianiu, to później on będzie 2 godzinki zagłuszał każdą muzykę / rozmowę :] i z :gitara: będzie :krzykacz:

 

heh Patriks - widzę, że Ty też nie możesz doczekać się końcówki kwietnia...(też mam nową budkę) :]

 

mnie dziwi brak jakiejkolwiek organizacji - w innych wątkach o zlotach majowych - aż huczy - a tu cisza............ martwa cisza....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nom lekka cisza, ale chyba dlatego, że uczestnicy Rajdu wiedzą gdzie i po co i na co jadą :-)

 

I nie chcą niepotrzebnie gardłować.

 

No ale ten kemping to należałoby w końcu wybrać i powinni to zrobić pomysłodawcy Rajdu.

 

A my powinniśmy pogadać o tym co jest warte spróbowania, obejrzenia i zwiedzenia :-)

 

Ja zapodam zaraz jaskinie Baderine ( nie pamiętam jak to się pisze zaraz sprawdzę, ale trafić tam to 2 godz jeździłem, nie miałem navi )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W temacie Rajdu rzeczywiście cisza, ale "konstruktywna" hahaha.gifhahaha.gifhahaha.gif

Z założenia było wiadomo, że liczba uczestników będzie dużo mniejsza niż liczba uczestników klasycznego zlotu. Ale my mamy reprezentacyjne zadanie godnej reprezantacji naszego forum na zagranicznych drogach i kempingach ;)

Sami zresztą wiecie, że czasami z długiej listy zostaje parę załóg.

 

 

Wysłałem zapytanie do Amarina, z prośbą o podanie dokładnych cen i otwartych atrakcji na kempingu na początku maja. Zobaczymy co odpowiedzą. Myślę, że Amarin dla nas jest odpowiedni. Nie jest to mały kemping, więc ma przyzwoite zaplecze, a jego umiejscowienie dla nas jest bardzo dogodne. Miejsca w tym terminie jest tyle, że każdy może sobie stanąć gdzie chce - np. na wprost toalety albo na końcu pod płotem z_lol1.gif

Z klasycznym kręgiem raczej na takich kempingach będzie problem :)

 

Zastanówcie się jakie naklejki na budkę zrobimy - jaki projekt się Wam podoba, lub może ktoś coś też zaproponuje?

 

Wstępnie według moich kalkulacji wychodzi, że rajdem zainteresowanych jest około 20-30 załóg i na tyle wysłałem zapytanie.

Kto na dziś jest "pewniakiem" ?

 

Patriks co to za jaskinia o której mówisz?

Czy są chętni na wyjazd do jaskini Postojnej (ok 130 km)?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Postojna to można zrobić po drodze jadąc tunelem z Villach.Naklejki, jesli moge wtrącić to lepiej jakieś w formie prostych piktogramów coś jak logo karawanig bo takie z zamkami full kolor są nieczytelne.Piktogram będzie można umieszczać na samodzielnie drukowanych "numerach/identyfikatorach" na zestawy.Można by również zaszaleć i zrobić jakieś koszulki lub inny gadżet.

Własnie ciekawe ile załóg pojedzie.:niewiem:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sądząc ze strony internetowej kemping całkiem przyzwoity! :)

Różne rzeczy się oczywiście jeszcze mogą zdarzyć (odpukać), ale na razie deklarujemy uczestnictwo: 2 osoby dorosłe, 3 bardzo energicznych i niestety głośnych dzieci (7, 10, 13 lat), więc pewnie staniemy w drugim końcu niż maarec :) za to chętnie blisko zejścia do wody (windsurfing :) ). Oczywiście przyczepa z przedsionkiem i samochód.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sądząc ze strony internetowej kemping całkiem przyzwoity! :)

Różne rzeczy się oczywiście jeszcze mogą zdarzyć (odpukać), ale na razie deklarujemy uczestnictwo: 2 osoby dorosłe, 3 bardzo energicznych i niestety głośnych dzieci (7, 10, 13 lat), więc pewnie staniemy w drugim końcu niż maarec :) za to chętnie blisko zejścia do wody (windsurfing :) ). Oczywiście przyczepa z przedsionkiem i samochód.

 

heh - dla mnie to możemy być blisko siebie - chodź mój młody i tak będzie miał niecałe 2 lata - ale może trochę się pobawi z innymi dziećmi...

 

ale my musimy stanąć na boku - ze względu na to aby w razie krzyków przy usypianiu <młotek> - nie było słychać w innych budkach :]

 

syn jeszcze nie spał w pypypie....

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to może wstępna lista chętnych, deklarujących się na dzień dzisiejszy:

 

1. Pkos - 2 + 3 ( lat 7, 10, 13 )

2. Maarec 2 + 1 ( lat 2 )

3. Patriks 2 + 3 ( lat 13 Wiktor, 11 Szymon, Lena 3 miesiące - będą mieli)

 

Nie dopisałem Miodzia, Piotrkabb, Tomiiego bo nie wiem jakie ilościowo załogi ;-) Proszę przepisywać listę :-)

Edytowane przez patriks (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę, że wymagania odnośnie kempingu rosną zlosnik.gif.

Ma być krąg tn24camping.gif, ale żeby nie stać w okręgu.

Mamy stać razem ale żeby nie za blisko siebie.

 

Myślę, że da się to wszystko pogodzić. W razie czego policia.gif i gitara.gif. ;)

hahaha.gifhahaha.gifhahaha.gif

 

Teraz na poważnie:

Czekam na odpowiedź z kempingu Amarin - zobaczymy co nam zaproponują. Wstępnie ten kemping został wybrany za bazę docelową.

Termin nie ulega zmianie - wyjazd w okolicach piątku - soboty (27-28 kwietnia) powrót w okolicach 5 maja z możliwością przedłużenia lub przejechania w inne miejsce (bo wiem, że tak parę załóg planuje).

Dojazd indywidualny z możliwością pozabierania się po drodze z innymi ekipami. Wiemy, że jadą załogi z prawie całej Polski, więc jakieś pomniejsze karawany spokojnie będzie można zorganizować.

 

Czy ktoś ma jeszcze niedosyt jakiś informacji lub potrzebuje bardziej szczegółowych wyjaśnień?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.