Skocz do zawartości

Na narty z przyczepą w zimie w Alpy lub Dolomity


barwol

Rekomendowane odpowiedzi

Tak na moim holowniku. Jest specjalna nadstawka podobna do tych jak na przyczepkach tylko dwupiętrowa na 12 psów.

 

 

 

Wracając do tematu Do Austrii wyruszam 16 grudnia na zawody do miejscowości Angerberg. Mam nadzieję na duży śnieg.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...

Cześć jestem nowy proszę nie bić :)

 

Mam mażenie dołączyć do czynnych forumowiczów i zakupić przyczepę. Jedank specyfika mojej pracy i zawodu jest taka, że urlop i czas wolny mam od grudnia do marca. I tu pojawia się pytanie dokąd można wyjechać. Szukałem na wielu portalach ale nie spotkałem się z wyjeżdżającymi np. do włoch, hiszpanii zimą. Z tego co czytałem tam jest najcieplej. Pozostaje pytanie o to, co się znajduje na drode góry śnieg... Czy może Ktoś się podzielić doświadczeniem

 

Dołączam pytanie o budowę przyczep, czy moglibyście wymienić lub dać jakąś wskazówkę namodele z oddzieloną sypialnią (drzwiami) 1300DCM 4 do 5 os do 20tyś

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Odświeżam temat. Przepatrzyłem dokładnie oferty kempingów zimowych w czeskich górach i o ile w okolicach Spindloruv Mlyn  czy Pec są ale np w Szpindlu od lat jest ta sama ekipa nie ma szans na wbicie się tam bo mają pełne obłożenie na 5 lat do przodu. Jest tez dobry kemping we Vrchlabi przed Szpindlem . Ja jako że moje dzieci zaczynaja dopiero z nartami nie potrzebuję jakiś super długich i trudnych tras na ten sezon. Postanowiłem postawić przyczepę w Moravach. i tak w miejscowości Jesenik jest kemping Bobrovnik http://www.bobrovnik.cz jeżeli oferta będzie znośna postawie tam przyczepę z przedsionkiem zimowym od grudnia do marca i będziemy korzystali w wolne dni. Na połowę marca dostałem ofertę 690 Euro z karnetami dla całej rodziny na kemping w Austrii http://www.grubhof.com myśle ze nie taki diabeł straszny to ciaganie przyczepy w zimie. Najważniejsze to nie pchać się jak prognoza słaba i raczej duże lepiej utrzymane drogi. Dam znać jak bede miał dokładniejsze info o kempingu w Jeseniku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

... urlop i czas wolny mam od grudnia do marca. ...I tu pojawia się pytanie dokąd można wyjechać.

... nie spotkałem się z wyjeżdżającymi np. do włoch, hiszpanii zimą.

 

@maraz44

Od grudnia do marca     Afryka

Pozdrawiamy,

Ir & Ed

Edytowane przez ired (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Witam grono karawaningowców.

Poczytałem trochę na temat zimowego karawaningu,przygotowań przyczepy,metod przetrwania w minusowych temperaturach ale nie znalazłem odpowiedzi na nurtujące mnie pytanie.

Mianowicie chcę zapytać  kolegów uprawiających karawaning zimowy jak to jest z przyczepą na oblodzonej nawierzchni w terenie pagórkowatym lub górzystym przy podjazdach zjazdach i zakretach,czy to bezpieczny sport przy zachowaniu maximum ostrożności??

Bardzo interesuje mnie temat podróżowania zimą z przyczepką bo tak naprawdę zimą mam najwięcej czasu...

Przyczepkę mam zamiar kupić z DMC max 1300kg ale pierwsze muszę wybadać temat czy to ma jakiś sens bo cenię sobie bezpieczeństwo swoje i mojej rodziny....

Obecnie ciągam przyczepę towarową  o DMC do 750KG i często na oblodzonej nawierzchni widzę bok przyczepki w lusterku bocznym co daje trochę do myślenia.

Zdaję sobie sprawę że lekka przyczepa nie wyprowadzi tak łatwo z zadanego toru jazdy holownika ale sprawa diametralnie się zmienia jeśli przyczepa będzie cięższa i już tylko trochę lżejsza od holownika. :oslabiony:

Myślę że wtedy masa przyczepy musi wytrącić z toru jazdy holownik a co potem to już wiadomo...Zdaję sobie sprawę ze auto powinno mieć napęd na 4 kółka ale to temat oczywisty więc jak się zdecyduję na fakt zimowego karawaningu to kupię odpowiednie auto.

Proszę o wyrozumiałość i odzew ludzi podróżującymi zimą z ogonem o swoje doswiadczenia.. :blagac:

Edytowane przez winter-go (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wg mnie największy problem przy jeździe po śliskim to moment kiedy jedziesz w dół po śliskim i zadziała hamulec najazdowy i przyczepa zaczyna jechać bokiem. Nie miałem jeszcze takiej sytuacji ale mam w zimowym pakiecie spakowane łańcuchy na przyczepę. Na podjazdach jak ślisko to lepiej się nie zatrzymywać, bo nie ruszysz. Jak masz możliwość się przygotować i wiesz że będzie ślisko lepiej przerzucić ciężkie graty z przyczepy do auta, butle gazowe itd. Pamiętając żeby pozostały ciężar był dobrze rozłożony. Generalnie na wszystkich zimowych campingach np. w Alpach ścieżki dojazdowe są odśnieżone albo w cenie campingu masz usługę ustawienia przyczepy traktorem. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wg mnie największy problem przy jeździe po śliskim to moment kiedy jedziesz w dół po śliskim i zadziała hamulec najazdowy i przyczepa zaczyna jechać bokiem. Nie miałem jeszcze takiej sytuacji ale mam w zimowym pakiecie spakowane łańcuchy na przyczepę. Na podjazdach jak ślisko to lepiej się nie zatrzymywać, bo nie ruszysz. Jak masz możliwość się przygotować i wiesz że będzie ślisko lepiej przerzucić ciężkie graty z przyczepy do auta, butle gazowe itd. Pamiętając żeby pozostały ciężar był dobrze rozłożony. Generalnie na wszystkich zimowych campingach np. w Alpach ścieżki dojazdowe są odśnieżone albo w cenie campingu masz usługę ustawienia przyczepy traktorem. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedzi.

Domyślam się że w przyczepie obowiązkowo dobre zimówki a każdy stromszy podjazd po ośnieżonej drodze musi odbywać się z pomocą np. łańcuchów na kołach....

Czy wyprawa w zimie w góry np z napędem na przednią ośkę to głupi pomysł czy jakoś daje radę??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.