Skocz do zawartości

IVECO - budowa kampera


Kogut69

Rekomendowane odpowiedzi

Adam

Mam problem mały:

Z perspektywy mechanika i doświadczonego karawaningowca (guru blagam.gif) jak sądzisz?

 

Musze zbudować na razie mniejszego kampiurka.

Założenia:

- układ podobny jak w Transit Nugget (łóżko na górze rozkładane za to samochód krótszy).

 

- wysokość wnętrza min 195 cm po zaizolowaniu (bozia trochę tych metrów dała)

- stealth kawa.gif

- całoroczny

 

Jaką (jako mechanik) dobrać bazę do tego? Jak sądzisz?

Jakie są wady i zalety tych pojazdów?

- Ducato/Jumper/Boxer do 2006r?

- Iveco 2,3 l

- Master?

Edytowane przez sator (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko można ... napisz ile osób będzie się przemieszczać , ile spać , jakie "wielkie"

 

Przejazd z reguły 2

Docelowo 2+ 2

 

chciałbym też z boku od czasu do czasu przewozić moto.

 

Bardziej mnie mechanicznie i "kłopotliwie"w obsłudze interesuje zagadnienie.

Wysokość wymaga tak czy siak laminatu na dachu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:yes: Najtańszym rozwiązaniem jest PSA czyli trojaczki . Tak w serwisie jak i w poszukiwaniach ... ale to teoria dla tego , który dopiero robi przymiarki . Potem nagle trafiasz na coś co jest odpowiednie pod każdym względem i dalej nie warto juz szukać bo zycie ucieka .....

 

Jak już masz furę pod domemto zaczyna się jazda ... ale tu nie ma jakiś kosmicznych różnic przy dostosowywaniu , ten kilka cm węższy a ten niższy , nie ma to znaczenie żadnego . Adaptacja własna pozwala na korekty w każdą stronę .....

 

Trudno mi natomiast doradzać w kwestii ułożenia środka , można sobie wszystko narysować tylko koszty realizacji nie zawsze się dadzą pogodzić z założeniami dlatego przed rysunkiem trzeba wiedzieć co rysować a odpowiedź na to pytanie daje dawca , który też pod domem musi już stać . Zapomnij o samodzielnej walce w zdobywanie poszczególnych elementów wyposażenia ...szkoda czasu , kasy , życia i nerwów .... Jeśli nie masz zaplecza narzędziowego lub dodatkowej kasy na stolarza to efekt samodzielnych ruchów w środku będzie mizerny , odbiegający od tego co widzisz w necie na tyle , że nie będziesz zadowolony i sam się chwycisz na tym , że jak ktoś wejdzie do środka to sam zaczniesz wytykanie błędów i deklaracje , że to trzeba jeszcze dodać , poprawić , zmienic albo przerobić ...... diabeł tkwi w szczegółach a przecież to co zrobisz ma cieszyć a nie dawać doła , że czasu na wszystko nie starcza .....

 

Pamiętaj , TYLKO DAWCA !!! Skraca proces "twórczy" o połowę ! Łatwiej , szybciej , lepiej , ładniej coś dociąć i przerobić niż tworzyć od podstaw ....

 

 

Moim zamysłem w stworzeniu IVONY II jest sprawienie by dwie starsze osoby w średnio długim kamperze znalazły swoje miejsce ... ustawienie środka dosyć oryginalne i może odważne , ponieważ żadna firma ze znanych mi nie ustawia tak wnętrza , nie wiem dlaczego ale tak nie robią co jest dla mnie sprawą dziwną .

 

Tajemnicy nie ma , więc ogólnie będzie tak : za kierowcą wzdłóż łóżko jednoosobowe na poziomie siedzeń ., nad nim łóżko II ale przesunięte do tyłu , nie wysoko jak w piętrowych ale niżej , na tyle wysoko by osoba na dolnym mogła wygodnie ułozyć nogi . Taka zakładka . Aneks kuchenny jak zwykle na suwanych drzwiach otwieranych do połowy , a w prawym tylnym rogu cała łazienka żywcem przeniesiona z dawcy . Co mi to daje ? Dwa pełnowymiarowe łózka , niezależne , zawsze dostępne , jedno na lekkim schodku - nie drabina i nie skakanie po meblach . Dolne łózko( część bez dachu górnego) dostosowane jako kanapa za dnia , dwa fotele obrotowe choć ten kierowcy to chyba niepotrzebnie ale już fotele mam , więc tak będzie . Stolik z nogą wstawianą w podłogę ....

To zarys w głowie , nie robię rysunków ani pomiarów ... najpierw ocieplam , wycinam otwory gdzie trzeba i wstawiam na gotowo łazienkę , która jest wyznacznikiem wszystkich innych mebli i sprzętów ...

 

Co Ty masz w głowie i co Tobie się podoba tego nie wiem , pokaż coś podobnego ale nie pytaj czy sie da to zrobić tak samo albo podobnie ...oczywiście , że się da zrobić wszystko ....pytanie czy zrobisz to sam czy zlecisz za kasę innym , tylko taka różnica . Zawsze możesz pytać jak się do czegoś dobrać , jak będę znał odpowiedź to podpowiem , lubię ludzi , którzy coś grzebią

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pokaż coś podobnego ale nie pytaj czy sie da to zrobić tak samo albo podobnie ...oczywiście , że się da zrobić wszystko ....pytanie czy zrobisz to sam czy zlecisz za kasę innym , tylko taka różnica . Zawsze możesz pytać jak się do czegoś dobrać , jak będę znał odpowiedź to podpowiem , lubię ludzi , którzy coś grzebią

 

Rozwiązanie podobne jak tu:

http://www.westfalia-ford.co.uk/bignugget/index.html

 

 

spanie na górze niezależne od funkcjonalności living roomu.

Miałem coś podobnego w VW T-4 i się sprawdzało poza szerokością w VW).

Można nawet było spać podczas jazdy, a zmiennik prowadził.

 

Narzędzia mam, kończyłem technikum drzewne o specjalności meblarstwo, więc dam radę wiele rzeczy sam.

Zresztą próbką był T-4.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

auto na fotkach ładnie wygląda ale gdzie w nim jest bagażnik ? Gdzie schować stolik , krzesełka i pewnie jeszcze jakieś drobiazgi ???

 

Może w tej niższej szafce widocznej na ostatniej fotce. W prawdzie na schemacie oznaczona jako dalszy ciąg ubraniówki ale może...

 

Kogut.

Wiesz może gdzie najbliżej Chwaszczyna mogę podholować towarówkę 2ośiową na wymianę najazdu ? ( konieczna FV )

Wypożyczyliśmy zaprzyjaźnionej firmie i oddali po pół roku z tak rozbitymi okładzinami suwadła że jeszcze trochę to ktoś poholuje sam zaczep. Strach nawet do serwisu jechać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.