Skocz do zawartości

Którą NOWĄ wybrać ? Prośba o opinie :)


TomaszZab

Rekomendowane odpowiedzi

I już po targach :) ( Kraków )

 

Jestem rozczarowany - kilka przyczep , mało konkretni ( czyt. obyci z tematem ) sprzedawcy.

 

Z marek pooglądałem hobby, weinsberg, adrię i knausa. Hobby i knaus wyraźnie odjechali pozostałym , jesli chodzi o design i jakość materiałów użytych do wykończenie wnetrza.

 

Z przykrością też muszę stwierdzić, że ceny , które należy brać pod uwagę to okolice min. 15 tyś ojro - są tańsze ( 13-14 ) , ale jak je doposażymy w bojler , ogrzewanie i inne niezbędniki , wyjdzie podobnie.

 

Ostatecznie zdecydujję się na hobby ( któryś z modeli de luxe ) lub knaus ( któryś ze sport ).

 

Pozdrowienia. Tomek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 31
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Witajcie :)

Moje poszukiwania pierwszej przyczepki ( właściwie drugiej - dawno, dawno temu miałem N-126 ) stanęły w punkcie - zakup nowej.

 

Przeglądałem oferty tylko spełniające poniższe warunki:

- DMC do 1300 kg - holownik Scenic 130 KM

- dla minimum 4 osób

- koniecznie łóżko piętrowe - prośba dzieci :)

- wnętrze nie przypominające czasów późnego gierka - prośba małżonki :)

 

Po wstępnej selekcji zostały na placu boju 3 przyczepy. Rzuccie okiem i skomentujcie , która przyczepa ( firma ) nie bedzie sprawiała kłopotów w przyszłości. Podzielcie się swoim doswiadczeniem .

 

1. Hobby de luxe 420 kb http://www.youtube.c...h?v=nEPAlU8iVC8

 

2. WEINSBERG 480 QDK

 

3. buerstner premio 495 tk

 

 

Z góry wielkie dzięki !

 

Tomek z rodziną :)

 

P.S.

 

Na pierwszym moim zlocie oczywiście parapetówka !

 

Ja polecam tylko HOBBY. Miałem 370 z 1993 r., a teraz mam 440SFR z 2010 r. Radziłbym koledze większy model niż 420. Rada wypływa z ponad 30 letniego uprawiania karawaningu. Model 420 dla 4 osób to ciasne minimum. Dobrze mieć duzą lodówkę. Pozdrawiam. E.T.>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ciekaw jestem jakie masz wrażenie po obejrzeniu WEINSBER'a ? bo był na targach

IMO odstaje mocno od konkurencji ... nie wiem, może mają różne poziomy wyposażenia, bo ta na targach była tania :niewiem:

ale to było widać, gołe ściany w WC, mało półek, wykończenie mebelków itd

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja dosyć przewrotnie napiszę, że: Ja polecam tylko Knausa smirk(1).gif

 

TomaszZab, nie sugeruj się ceną, bo ceny nowych budek są zbliżone do siebie (przy porównywalnej jakości). Czy wybierzesz Knausa, Hobby, Dethleffsa czy Burstnera będzie to podobny poziom jakości.

Nie wiem czy nie byłoby dobrym pomysłem popatrzyć na wyprzedaże nowych (rocznik 2011) budek u niemieckich dealerów, wydaję mi się, że za 12-13 tys Euro dostaniesz taką budkę jak będziesz chciał.

Np Knaus Sport 450 FS za 12500 Euro

Knaus Azur 450 FU za 12980 Euro

Hobby Excellent 460 UFe za 12790 Euro.

 

Na targach byliśmy w parę osób z forum. Rzeczywiście Weinsberg tą prezentowaną budką trochę nas zadziwił. Ten brak górnych półek trochę szokuje, po co komu parę metrów deski z relingiem wzdłuż przyczepy... co tam można trzymać ???

Wykończenie i uszczelnienie przednich ścian w nowych Hobby wygląda koszmarnie, a wiemy od kolegów z forum, że jest to od lat pięta Achillesowa Hobby.

Ale chyba najbardziej rozczarowała nas ta mała Adria prezentowana przez Elcamp. To już jest naprawdę przyczepa budżetowa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale chyba najbardziej rozczarowała nas ta mała Adria prezentowana przez Elcamp. To już jest naprawdę przyczepa budżetowa.

 

IMO nie była gorsza od tego WEINSBERG'a :hmm: i to mnie zdziwiło, właśnie wobec podanych cen przez kolegę (zbliżone do hobby )

na targach hobby i knaus miały jednak ceny dużo wyższe, 5tyś e to jednak sporo kasy :hmm:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Weinsberg, to rzeczywiście jakby z innej epoki - nie biorę jej pod uwagę.

Liczyłem, że poogladam jakiegoś Burstnera - niestety nie było :(

 

Wczoraj byłem we Wrocławiu u dealera Knausa . Knaus robi wrażenie solidnej i dobrze wykonanej, cenowo jednak trochę drożej - trzeba dopłacić około 1k.

 

Wiem, że można wyrwać jakieś przyczepy bezpośrednio od producenta, ale w moim przypadku to nierealne, bo chcę wziąć przyczepę w leasingu.

 

Za 2 tygodnie targi w W-wie - chyba podjadę jeszcze tam .

 

Póki co - zbieram oferty.

 

Pozdrowienia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tomasz nie od producenta a od dealera w Niemczech, oni wyprzedają teraz przyczepy, które mieli na stanie przez ten sezon. Z moich obserwacji wynika, że zwykły dealer w Niemczech ma nieporównywalnie bogatszą ofertę przyczep dostępną od ręki, od dealerów w Polsce. Niestety różnica w potencjale rynku robi swoje.

Jak masz normalne towarzystwo leasingowe to spokojnie to załatwisz, a według mnie parę tysięcy Euro możesz ugrać, nawet doliczając koszt transportu przyczepy na lawecie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja polecam tylko HOBBY. Miałem 370 z 1993 r., a teraz mam 440SFR z 2010 r. Radziłbym koledze większy model niż 420. Rada wypływa z ponad 30 letniego uprawiania karawaningu. Model 420 dla 4 osób to ciasne minimum. Dobrze mieć duzą lodówkę. Pozdrawiam. E.T.>

 

NINED ,a mógłbyś uzasadnić dla czego Hobby ? porównując ją np. z Knausem ,plusy i minusy tych dwóch marek.No chyba ,że jest to tylko sprawa gustu o którym jak wiadomo się nie dyskutuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

NINED ,a mógłbyś uzasadnić dla czego Hobby ? porównując ją np. z Knausem ,plusy i minusy tych dwóch marek.No chyba ,że jest to tylko sprawa gustu o którym jak wiadomo się nie dyskutuje.

 

Dla mnie liczy się wysoka jakość wykonania, sztywność konstrukcji, serwis, wygody (już w 1993 r mój poprzedni model miał kibelek ), bezawaryjność, bezpieczeństwo i najważniejsze to zaufanie do marki. Corocznie robię przebieg z "ogonem" przeciętnie grubo ponad 5000 km. Pozdrawiam . E.T. Ponadto prekursorem konstrukcji hobby jest polski inż. Henryk Stryjewski.

Edytowane przez NINED (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie liczy się wysoka jakość wykonania, sztywność konstrukcji, serwis, wygody (już w 1993 r mój poprzedni model miał kibelek ), bezawaryjność, bezpieczeństwo i najważniejsze to zaufanie do marki. Corocznie robię przebieg z "ogonem" przeciętnie grubo ponad 5000 km. Pozdrawiam . E.T.

 

No tak ,liczyłem na więcej ale dobre i to ....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

TomaszZab: zorientuj się jeszcze w przyczepkach marki Fendt, linia Saphir jest właśnie z łóżkami piętrowymi. Fendty cieszą się coraz większą popularnością w Polsce, a jest to naprawdę solidna i bardzo dobrze izolowana przyczepa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.