Skocz do zawartości

Bardzo proszę o pomoc w wyborze przyczepy kempingowej


jachu76

Rekomendowane odpowiedzi

Przemek - oczywiście - zero urazy! :piwo:

Ja wolę uczulić. Przecież moje wątpliwości łatwo rozwiać - wystarczy, że sprzedający prześle fotki wskazanych elementów.

Jak mam jechać 200-400 km to wolę jadąc nie mieć wątpliwości, że już z fotek budka śmierdzi wilgocią. Wolę rozwiać wątpliwości zanim ktoś poświęci czas.

Co do mojej budki - mam świadomość co było w niej robione. Jak będę sprzedawał to o wszystkim opowiem. Nie mam zamiaru ukrywać.

 

Co do kolorów - już temat był poruszany. Kolor czerwony oznacza ewidentnie "złom", kolor zielony - bez wielkiego wpływu. Natomiast różne odcienie: żółty, pomarańczowy (lepiej widać niż żółty) to według mnie 50/50. Kiedyś w taki sposób również opisywałem, ale okazało się nieczytelne. Stąd opis w czarnej czcionce.

 

Więc zgodnie z powyższym - według mnie zaznaczone wady nie dyskwalifikują budek, tylko każą dokładniej przyjrzeć się wskazanym miejscom. Zawsze mogą pomóc przy obniżeniu ceny.

 

Sławcio - Ty nie jesteś handlarz. Ty tylko sprzedajesz jedną swoją przyczepkę. Nie mieścisz się w definicji :-)

 

I jeszcze jedno - jeżeli sprzedawcy będą uczciwie opisywać budki, to ja będę mógł się skupić na kąciku humor/muzyka i inne. Jeżeli ktoś pisze o naprawianej budce - bezwypadkowa/idealna/ etc - niestety - musi brać za to odpowiedzialność :niewiem: . Jesteśmy dorośli.

 

pozdrawiam wszystkich!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

PrzemoD, gfizyk pomaga bezinteresownie i tylko tym,którzy go o to poproszą. Poświęca wiele czasu na opisy budek. Ja sama męczyłam go nawet telefonami, nie odmówił . Jestem mu dozgonnie wdzięczna. Można jeździć po 400km i wracać z niczym. Więc nie rozumiem Twoich postów. Nikt nie jest zmuszony dosłuchania Jego rad i sugestii.

Edytowane przez elaola (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

PrzemoD, gfizyk pomaga bezinteresownie i tylko tym,którzy go o to poproszą. Poświęca wiele czasu na opisy budek. Ja sama męczyłam go nawet telefonami, nie odmówił . Jestem mu dozgonnie wdzięczna. Można jeździć po 400km i wracać z niczym. Więc nie rozumiem Twoich postów. Nikt nie jest zmuszony dosłuchania Jego rad i sugestii.

 

Myśle że Koledze chodziło o to że ktoś może odrzucić budkę na podstawie jakiś tam drobnych wad wyłapanych przez Grześka ... i ma rację

dlatego uwagi należy traktować jako wstęp do oględzin i nie odrzucać oferty, a dokładnie ją prześwietlić

 

Sam tak szukałem auta pół roku, odrzucałem auta które były brudne, w których opisy zawierały słowa typu igła, jeździła niepaląca kobieta itp

być może faktycznie ominęło mnie kilka fajnych aut z tego powodu ... ale nie zrobiłem nawet 100km szukając dwóch aut i przyczepki :skromny:

 

wiec, mamy uwagi swoje, Gresiek coś zaznaczy - wtedy jechać oglądnąć, ew prosić o lepsze fotki "braków" jeśli daleko :yes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich.

A co sądzicie o TEC model 510 2002 rok, czy jest to dobra firma ?

Mam do kupienia cena to około 24 tys, cepka ma rysę którą widać na foto, reszta jest ok, stoi jeszcze w Holandii

post-8024-0-90083700-1317192187_thumb.jpg

post-8024-0-24835100-1317192198_thumb.jpg

post-8024-0-40248100-1317192245_thumb.jpg

post-8024-0-85376300-1317192354_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich.

A co sądzicie o TEC model 510 2002 rok, czy jest to dobra firma ?

Mam do kupienia cena to około 24 tys, cepka ma rysę którą widać na foto, reszta jest ok, stoi jeszcze w Holandii

 

To cena z tego komisu z uszkodzonymi autami i przyczepami ?

Tam piszą że ma jeszcze uszkodzony dach.

Drogo.

Sprawdziłem ją w Holandii.

To jest typ 530K1 - tak ''wyskoczyło'' na stronie w Holandii.

Trochę to dziwne bo to jest ewidentnie Tec Travel King 510TE

Rocznik 2002

Pierwszy raz zarejestrowana 24.06.2002r.

Zmiana właściciela 23.07.2011r.

MW 1090kg

DMC 1300kg

Przegląd techniczny był ważny do 24.06.2005r.

Edytowane przez rover (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przegląd techniczny był ważny do 24.06.2005r.

Jak to mam rozumieć ? czyli od 2005r nie miała ważnego przeglądu i nie jeździła czy jak ?

 

To nie jest cena z komisu, ktoś mi oferuje tą cepkę za te pieniądze czyli z drugiej ręki

Myślę że jest jeszcze coś do obcięcia z 1tys

Edytowane przez jachu76 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

(...) Jeżeli ktoś pisze o naprawianej budce - bezwypadkowa/idealna/ etc - niestety - musi brać za to odpowiedzialność :niewiem: .

 

Właśnie! Ja bym chętnie każdego kłamcę/handlarzynę potraktował jakimś skutecznym paragrafem żeby im się te "pomyłki" czkawką tak długo odbijały , aż by się udławił jeden z drugim. Gnidy jedne.

Przez takich młokosów m. in. NIGDY nie będziemy normalnym wiarygodnym społeczeństwem.

W PL to jest totalnie na odwrót, porąbane. Nie znasz się , kupisz bubel, a handlarzyna jest zwolniony z rzetelności i odpowiedzialności z rogalem na ryju licząc siano z kolejnego otumanienia klienta... Paranoja, że nic na nich nie ma tego , co wymuszałoby rzetelność a gdyby było, to 90% skończyło by w pierdlu albo pod mostem i tego im życzę.

 

Sprzedawałem ostatnio swojego Chryslera...

 

Wystarczyło mi tylko rzetelnie auto opisać i zwrócić uwagę na mankamenty, a nie je ukrywać a ew. każdy następny znaleziony to argument do negocjacji ceny.

Jedno (pierwsze) ogłoszenie, jeden mail, jeden telefon, jedno spotkanie = SPRZEDANY waytogo.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przegląd techniczny był ważny do 24.06.2005r.

Jak to mam rozumieć ? czyli od 2005r nie miała ważnego przeglądu i nie jeździła czy jak ?

 

To nie jest cena z komisu, ktoś mi oferuje tą cepkę za te pieniądze czyli z drugiej ręki

Myślę że jest jeszcze coś do obcięcia z 1tys

 

Wychodzi na to że nie mając ważnego przeglądu od 2005r nie jezdziła.

Może stała gdzieś na kempingu i ''robiła'' za stacjonarną ?

Teraz trafiła do tego komisu z uszkodzonymi autami i przyczepami w Alteveer.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli wychodzi na to że było coś kombinowane

 

@rover a czy warto by było się przejechać do Holandii w ciemno aby coś znaleść ?

Patrząc na ich stronach to w komisach mają wysokie ceny..

 

Tak apropo negocjuję cenę na tą przyczepkę http://caravan-kampe...j-dec-2002.html

 

Z opisu widzę że niby jest w stanie idealnym, poprosiłem o lepsze foto, cena jaką zaproponowałem to 5000 EU

plus jest taki że miał bym ją ściągniętą do PL za około 300 zł

 

EDIT:

No i gość mi odpisał

Hallo,

 

Heb geen andere gedetailleerde fotoÔÇÖs, dan moet je komen kijken. De caravan is in perfecte staat, maar zoals in vorig mailtje, de caravan moet 5500 euro opbrengen,

Edytowane przez jachu76 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli wychodzi na to że było coś kombinowane

 

@rover a czy warto by było się przejechać do Holandii w ciemno aby coś znaleść ?

Patrząc na ich stronach to w komisach mają wysokie ceny..

Tak apropo negocjuję cenę na tą przyczepkę http://caravan-kampe...j-dec-2002.html

Z opisu widzę że niby jest w stanie idealnym, poprosiłem o lepsze foto, cena jaką zaproponowałem to 5000 EU

plus jest taki że miał bym ją ściągniętą do PL za około 300 zł

 

Nie wiem :niewiem:.

Nie kupowałem swojej przyczepy w Holandii i nie znam zasad panujących na tamtym rynku.

Przy obecnym kursie euro to taką wycieczkę nawet pozytywnie zakończoną z przywiezieniem przyczepy to raczej czarno widzę. Może się okazać że w Polsce kupi się o wiele taniej.

Tak myślę.

Ja swoją przyczepę kupiłem w Polsce, mam ją 2 lata i nic na niej nie straciłem jeśli chodzi o obecną wartość.

Moja przyczepa jest od właściciela z pominięciem komisu w Holandii ale przez/od sprowadzającego przyczepy w Polsce.

A ten link z przyczepą w Holandii - to widzę że ktoś daje więcej niż Ty zaoferowałeś...

Edytowane przez rover (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Wszystkich, chciałem w niedzielę jechać do Holandii w sprawie przyczepy , byłem umówiony z gościem, dziś przysłał mi maila czy mógł by mi ktoś przytłumaczyć o co w nim chodzi ? google translator tłumaczy ale nie dokładnie..

 

We did some reseach about selling our caravan. It is only possible to transfer our caravan to your name when you have a valid dutch passportt and live in holland. Otherwise it is very difficult because all caravans in holland are registered on a licence plate. So the one who wants to buy our caravan should be someone with a dutch passport and living in Holland.

 

Therefore I think that our appointment for next Sunday should be cancelled if you do not have a dutch passport.

 

Please let us know.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Wszystkich, chciałem w niedzielę jechać do Holandii w sprawie przyczepy , byłem umówiony z gościem, dziś przysłał mi maila czy mógł by mi ktoś przytłumaczyć o co w nim chodzi ? google translator tłumaczy ale nie dokładnie..

 

We did some reseach about selling our caravan. It is only possible to transfer our caravan to your name when you have a valid dutch passportt and live in holland. Otherwise it is very difficult because all caravans in holland are registered on a licence plate. So the one who wants to buy our caravan should be someone with a dutch passport and living in Holland.

 

Therefore I think that our appointment for next Sunday should be cancelled if you do not have a dutch passport.

 

Please let us know.

 

Pozdrawiam

 

 

 

 

Pisze że przerejestrowanie przyczepy jest możliwe tylko wtedy jeśli mieszkasz w Holandii i masz ich paszport. W innym wypadku jest to bardzo trudne. Więc jeśli chcesz kupić przyczepę musisz być z kimś kto ma holenderski paszport.

On uważa że wasze spotkanie w najbliższa niedzielę powinno być odwołane jeśli nie masz holenderskiego paszportu.

Czeka na odpowiedz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisał ci wprost w sposób bardzo grzeczny, że nie sprzeda nikomu kto nie ma holenderskiego paszportu.

To chyba można zgłosić do komisji europejskiej jako jawne naruszenie podstaw wspólnotowych skromny.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.