Skocz do zawartości

Włoskie wakacje Miodziów


Miodzio

Rekomendowane odpowiedzi

Dzięki za podpowiedź, wybieram się do Lignano około 15 lipca, ale bez pośpiechu, chciałbym przenocować na kampingu Wien Sud i jak pisałeś w okolicach Villach czyli nad jeziorem Faaker See czy mógłbyś podać namiary na ten kamping?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

My też w tym roku planujemy Włochy, właśnie ten rejon, najpewniej Lido di Jesolo, coś z basenami i na kartę ACSI, bo będziemy albo z końcem sierpnia/początkiem września lub dwa ostatnie tygodnie czerwca. Tak gdzieś na tydzień, może 8 dni... potem Austria i wymarzone Alpy, wreszcie dłużej niż jedna, dwie noce  :yay: tylko jakieś cztery, może pięć...  :hmm:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

My też w tym roku planujemy Włochy, właśnie ten rejon, najpewniej Lido di Jesolo,

@Kajetan1975

Lido di Jesolo International  <  polecam

 

Pozdrawiam,

PS

Zapoznaj się z pozostałymi  naszymi kempingami, przewijaj  panel i klikaj.

Edytowane przez ired (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mikefoto jadąc autostradą A2 zjeżdżasz zjazdem Villach/Faaker See.

Jadąc drogą 84 po wschodniej stronie jeziora zjeżdżasz później w drogę okalającą jezioro.

Od odejścia drogi 84 w lewo cały teren nad jeziorem to są ośrodki wypoczynkowe. Większość oferuje do wynajęcia domki,bungalowy i mobil-homy jak również stanowiska kempingowe.

Ośrodków jest kilka - kilkanaście,

Oto strony do kilku z nich:

Arneitz

Anderwald

Gruber

Sandbank

 

Różne ceny, różna oferta, na pewno znajdziesz coś co Wam będzie pasować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Kajetan1975

Lido di Jesolo International  <  polecam

 

Pozdrawiam,

PS

Zapoznaj się z pozostałymi  naszymi kempingami, przewijaj  panel i klikaj.

 

@ired 

 

Ired, a byłeś na jakimś kempingu, bliżej "czubka" półwyspu, czy też mierzei (jak zwał, tak zwał :) ) Tak mi się marzy, żeby do Wenecji wodą się dostać. Jakieś rejsy tam chyba są  :hmm: Może jakiś lokalny transport funkcjonuje??  :hmm:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

opisywał to ed w innym temacie

 

http://www.actv.it/en/ifyouarriveinpuntasabbionifusinasgiulianochioggia

 

 

natomiast z Lignano 

http://www.siraly.it/escursioni_nave_venezia_eng.html

Edytowane przez piotrekbb (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@ired 

 

Ired, a byłeś na jakimś kempingu, bliżej "czubka" półwyspu, czy też mierzei (jak zwał, tak zwał :) ) Tak mi się marzy, żeby do Wenecji wodą się dostać. Jakieś rejsy tam chyba są  :hmm: Może jakiś lokalny transport funkcjonuje??  :hmm:

@Kajetan1975

Kilka razy z różnych kempingów w tym ostatni raz zawsze zostawialiśmy auto

na tym Parkingu < przybliż, klikaj na naniesione znaczniki informacji dowiesz się więcej...

 

Pozdrawiam,

PS

Baaardo dawno temu z kempingu Fusina post # 23 < Noc 2, punkt C na mapie,

też startowaliśmy "wodą" do Wenecji.

Edytowane przez ired (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Różne ceny, różna oferta, na pewno znajdziesz coś co Wam będzie pasować.

 

Miodzio a Wy w tym roku robicie powtórkę ?

kuszą mnie Włochy od jakiegoś czasu i tak może w 2014 :hmm:

 

z tego co czytam to lepiej na początku lipca ? (mam dzieci i nie tylko w szkole więc ...)

Edytowane przez konrad_b (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kajetan, byłem i w Bibione i w Lignano i w Lido (wprawdzie wtedy nie cepką) ale płynąłem do Wenecji Statkiem. Z każdej z tych miejscowości pływają na jednodniowe wycieczki, w 2010 roku koszt 4 osobowej rodziny (2 dorosłych plus 2 dzieci) z..........Bibione do Wenecji około 100 Euro. Wypłynięcie około 8, rejs w jedną stronę trwał  około 3 godzin, wypłynięcie w drogę powrotną o 16 tej. Nie wiedziałem wtedy dlaczego większość pasażerów woli siedzieć w środku, a nie na pokładzie otwartym. Mimo porannej pory zrozumiałem to po dotarciu na miejsce w druga stronę siedzieliśmy już w środku, mimo duchoty lepsze to niż żar z nieba. Próbowali nas naciągac na zdjęcia dla dzieci w czapce kapitańskiej za sterem za jedyne 12 Euro za sztukę, drukowane na miejscu na drukarce termosublimacyjnej, trzeba było zdecydowanie odmawiać. zakładali czapkę na siłę i za rękę prowadzili dzieciaka na mostek kapitański. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Konrad ja swoje plany wakacyjne jeszcze tkam. Jakby była fajna ekipa to możemy myśleć :)

 

Rzeczywiście w lipcu mniej ludzi, trzeba pamiętać, że większość Włochów ma wakacje w tym samym terminie (sierpień).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A gdybym chciał w drodze powrotnej z Włoch zabawić w Alpach to co proponujecie?

 

Ja planuję zatrzymać sie na kilka dni tu: http://www.camping-mauterndorf.at/   :) Ale nie moge polecić bo jeszcze nigdy tam nie byłem  :]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Konrad ja swoje plany wakacyjne jeszcze tkam. Jakby była fajna ekipa to możemy myśleć :)

 

Rzeczywiście w lipcu mniej ludzi, trzeba pamiętać, że większość Włochów ma wakacje w tym samym terminie (sierpień).

 

Którą alejkę mam ogrodzić taśmą?  

Lipiec faktycznie jest luźniejszy jednak większe prawdopodobieństwo kaprysów pogody.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Którą alejkę mam ogrodzić taśmą?  

Lipiec faktycznie jest luźniejszy jednak większe prawdopodobieństwo kaprysów pogody.

 

Piotrek, najlepszą :skromny: i blisko wody, tylko takiej do kąpieli a nie w kranie  :]

pojechał bym w czerwcu czy wrześniu, ale szkoła :(

kiedyś czerwiec spędziliśmy w grecji i było super - pusto i tanio (parcela przy samej plaży bez żadnych rezerwacji)

 

pomyślimy coś bliżej wakacji, bo na razie to ciężko coś planować przy mojej pracy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.