Skocz do zawartości

Za szybko bylo?


jacek l

Rekomendowane odpowiedzi

Znalazlem taki filmik.

 

Gladka i ulubiona przez wielu z nas autostrada, nowa przyczepa, nowy holownik, zestaw ze STABILIZATOREM.

To dlaczego sie wywalil?

 

 

Komentarz - " z niewyjasnionych przyczyn "

 

J.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znalazlem taki filmik.

 

Gladka i ulubiona przez wielu z nas autostrada, nowa przyczepa, nowy holownik, zestaw ze STABILIZATOREM.

To dlaczego sie wywalil?

 

 

 

Komentarz - " z niewyjasnionych przyczyn "

 

J.

 

 

 

 

Widać początek jakiego wiaduktu - może być wiatr :niewiem:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jak to - stabilizator nie chroni przed wywrotka?, przeciez wielu z nas opowiada jak to pedzili po autostradzie 120 i szybciej a przyczepa szla jak po sznurku...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie to nie wiadukt, tylko początek podjazdu pod górę a gość sadził na 3im pasie pod górę:oslabiony: i pewnie myslał ,że jak ma subaru i 4wd to nic mu nie grozi i take są skutki :mlot:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stabilizator dawał radę zlosnik.gif, rady nie dał najazd który się "przekręcił". Może i lepiej że najazd nie wytrzymał bo mogło być tak że przyczepa położyła by auto na boku, a tak auto zostało w poziomie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy to nie ty gdzieś tak się chwaliłeś?

 

 

 

No wyobraz sobie, ze nie, raczej zawsze mnie troche smieszyla wiara w ten wynalazek,znaczy sie w stabilizator, widzialem kiedys wywroconego przez przyczepe Jeepa.

Glupota to slabo sie chwalic, a ty lubisz sie chwalic?

Kiedys jak bylem bardzo swiezym przyczepowiczem, to pojechalem faktycznie za szybko na obwodnicy Trojmiasta, tak ze 20 lat temu to bylo - na szczescie nic sie nie stalo, od tego czasu znacznie zmadrzalem...

 

J.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo stabilizator nie służy do tego by szybciej jeździć skromny.gif - koniec tematu zlosnik.gif.

A to że pełno jest ludzi którym brakuje oleju w głowie, to mnie to specjalnie nie dziwi hmm.gif. Na forum żeby się zapisać wystarczy tylko wypełnić formularz rejestracyjny - potem można się przechwalać. Można by było zamiast formularza test na IQ zrobić hahaha.gif, ale wtedy by nudno po prostu było.

 

Teraz bierzemy się za szukania w archiwum kto się przechwalał. Czekam na linki zlosnik.gif, a osoby które się przechwalały dostaną w ramach wyprzedaży posezonowej ostrzeżenie busted.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taki cytat "Po paru km i rozmowie z znajomymi który jechał za nami odzywa się znajomy głos Jerego (cyt. Ufolz, Ufolz, ), a za nim głos Luxusowej_budy. (Czasa nie usłyszałem) wymiana pozdrowień i warunków atmosferycznych i zanik. (to był moment i straciliśmy łączność)

To był czysty fahrt ponieważ przy prędkości 107-114km/h ciężko się rozgadać (czas rozmowy znikomy.)"

 

Dlugo nie szukalem...

 

J.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przyczyn może być bez liku :skromny:

równie dobrze mogło być coś na jezdni, kierowca spanikował i ... albo ktoś mu zajechał :hmm:

faktem jest, że nie raz mijały mnie zestawy (właśnie NL) gdy ja miałem już koło 100km/h liczniku :hmm:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

 

Byłem zmuszony jechać 115 km/h, bo jakiś starszy pan w dezelu, myślał że to wyścig z przyczepami, a za sobą miałem młodzieńca, też w dezelu, który myślał podobnie jak ten obok.

 

Wyprzedzanie na wiejskiej drodze i lewoskręt w mieście zawsze dostarczają nam dużo wrażeń. :miga:

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Wiele można gdybać co się stało.

On sam wie najlepiej.

Przypomnę jeszcze tylko z tzw."wężykowaniu"przyczepy z którego tak jak NAS wielu każdy ma swoje teorie.

Pozdrawiam i oby NAS to nie spotkało.

Dla Wszystkichpifo.gif na koniec wakacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie dziwi jedna rzecz. Od razu wszyscy wskazują jednoznaczny powód wywrotki - prędkość. NIkt nie bierze pod uwagę, że może ktoś gościa wyprzedził i nagle zaczął hamować? Wystarczyła ucieczka kierownicą w lewo i lekkie hamowanie i stabilizator nie pomoże. Zwróćcie uwagę, że pojazd został w pasie ruchu.

Jacek I - z całym szacunkiem, ale rzeczywiście nie jednemu stabilizator uratował życie. Pomniejszanie jego wartości jest co najmniej niewłaściwe. Chociaż znam przypadki (osobiście), że niektórzy woleli kupić nowe auto w lakierze metalik niż z poduszką powietrzną. Dopłata była niższa za poduchę niż za lakier.

 

Osobiście uważam, że stabilizator to dobry wynalazek. Podwyższa poziom bezpieczeństwa. Nie oznacza to, że jestem zwolniony z myślenia. Staram się jechać w granicach 70-90. Czasami trzeba coś wyprzedzić z chwilową wyższą prędkością.

Więc jak nadal szukasz "piewców stabilizatora" - to się zgłaszam samodzielnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.