Skocz do zawartości

jakie konsekwencje jazdy bez B+E?


wojtasekee

Rekomendowane odpowiedzi

co tyle kosztuje ?

 

 

Najwięcej logo BMW :) Chociaż inni nie są dużo lepsi.

 

 

Hak westfalii (ten co go po wypięciu nie widać nic a nic) ok 1900

Wiązka ok 1200.

 

Za wszystko mamy 3100.

Teraz dochodzi ..... większy wentylator (na pewno do wersji z automatem) bo takie jest zalecenie producenta 2000 zł.

 

Mamy 5100 plus robocizna 1500 i mamy 6600.

 

Bandycka cena. Czy można taniej po za ASO? Pewnie ze można ale... tylko na pierwszy rzut oka.

 

BMW daje darmowe przeglądy (łącznie z płynami) do 100 000 km. Więc przypada na to 3-4 przeglądy. Koszt jednego ok 1500 zł, więc 4500- 6000 jest w kieszeni. W przypadku montażu haka po za ASO gwarancja przepada, więc darmowe przeglądy również. Zachowując darmowe przeglądy hak masz prawie "za darmo". Pomijam że auto może się popsuć w okresie gwarancji (a jakie się nie psuje) i za naprawy byś płacił z własnej kieszeni.

 

Ale nawet jeśli ktoś by olał gwarancję to:

Zakładamy ze ktoś ma auto nowe, to chce mieć hak estetyczny, czytaj po wyjęciu nic nie ma być widoczne. Owa westfalia z wiązką do kupienia w necie za około 2100. Wentylator większy zakładać czy nie? Kto robił remoncik automatu wie że to duże koszty, tak więc lepiej go założyć. Zamienników nie ma a więc 2000. Mamy 4100. Zamontujemy sami, ale aby auto nie świrowało musimy je przeprogramować a to już tylko w ASO. Z 500 złotych wyjdzie. Zamykamy się w kwocie 4600. Oszczędzamy 1000 na robociźnie i 1000 na materiałach razem 2000. Czy 2000 jest warte utraty gwarancji. Na pewno nie.

 

Pozostaje nam opcja ostatnia: kupić na allegro hak od kowala za 250, pochlastać zderzak, prąd z lampy pociągnąć i jazda.

Da się? No pewnie. W końcu blue labela czy Poggio Antico Riserva Brunello Di Montalcino też można wypić w plastikowym kubku.

 

* Ceny w ASO podałem z bardzo dużym rabatem, wyjściowo jest to 9500. Ceny dotyczą BMW E90/E91/E93 oprócz wersji 335i/d, wersji ze zderzakiem typu M i wersji M3 bo tam wychodzi to wszystko jeszcze drożej.

Hak chowany elektrycznie to kolejne 2000-3000 zł dopłaty.

 

**Do pięcioletniej siódemki wołają za nie elektryczny ponad 10 000.

 

*** Do VW Tiguana, a więc jakby nie patrzeć kompaktowego suva liczą sobie około 5000.

 

**** C-klasa około 4300 same części

 

 

 

Ogólnie kosmos.

Edytowane przez Cathay (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pozostaje nam opcja ostatnia: kupić na allegro hak od kowala za 250, pochlastać zderzak, prąd z lampy pociągnąć i jazda.

 

nie popadajmy w skrajności ;)

hak westfalii widziałem za 1200zł na allegro (nowy) wiązka oryginał coś kole 600zł ?

hak PL ale nie od kowala to koszt ok 500zł (w X3 nie ma podcinania zderzaka)

 

więc w 2kzł idzie się zamknąć ... plus went o którym wspominałeś

pomijam oczywiście kwestie gwarancji

 

wiec da sie to zrobić po uczciwej cenie, bez druciarstwa :hmm:

 

wiesz, hak do mojego forda też w aso pewnie z 5kzł by wyszedł

Edytowane przez konrad_b (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gwarancja przepada? Możecie podesłać skan tej gwarancji ? Przypadkiem nie jest tak,że producent nie odpowiada TYLKO za wady powstałe na skutek montażu haka poza ASO , czyli nie jest tak ze odpadnie koło a oni -to przez twój hak ,bujaj się!

Równiez mnie tak straszono ,po wnikliwej analizie warunków gwarancji okazało sie,że Frod nie odpowada równiez za haki i inne akcesoria montowane w ASO ! ,tylko za te które były zamówione razem z pojazdem i zostały zamontowane w czasie produkcji.

Czyli montując a ASO otrzymujesz gwarancje na hak ale tylko od ASO , producent ma to gdzieś.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z gwarancją jest tak jak pisze Piotrek.

Wojtku - jak daleko masz na ten urlop? Może zastanów się nad rozwiązaniem:

Poszukaj (może na forum) kto jest z Twoich okolic. Przyjeżdża do Ciebie swoim autkiem. Jedziecie na dwa auta - On z Twoją budką, Ty Jego autkiem. On sobie wraca swoim i za 2 tygodnie przyjeżdża po Ciebie. Zapłacisz mu za paliwo (Jego auto będzie solo, więc nie spali tyle paliwa co z budką) plus dogadacie ile za usługę. Ew. obiadek w drodze :-)

Szkoda wydawać 7kzł na hak do BEEMKI

 

Konrad - jest rozwiązanie. Kup autko z hakiem :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Wojtku - jak daleko masz na ten urlop? Może zastanów się nad rozwiązaniem:

Poszukaj (może na forum) kto jest z Twoich okolic. Przyjeżdża do Ciebie swoim autkiem. Jedziecie na dwa auta - On z Twoją budką, Ty Jego autkiem. On sobie wraca swoim i za 2 tygodnie przyjeżdża po Ciebie. Zapłacisz mu za paliwo (Jego auto będzie solo, więc nie spali tyle paliwa co z budką) plus dogadacie ile za usługę. Ew. obiadek w drodze :-)

 

 

Też o tym rozwiązaniu pisałem wcześniej w poście # nr 10 :ok:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wojtku - jak daleko masz na ten urlop? Może zastanów się nad rozwiązaniem:

Poszukaj (może na forum) kto jest z Twoich okolic. Przyjeżdża do Ciebie swoim autkiem. Jedziecie na dwa auta - On z Twoją budką, Ty Jego autkiem. On sobie wraca swoim i za 2 tygodnie przyjeżdża po Ciebie. Zapłacisz mu za paliwo (Jego auto będzie solo, więc nie spali tyle paliwa co z budką) plus dogadacie ile za usługę. Ew. obiadek w drodze :-)

Szkoda wydawać 7kzł na hak do BEEMKI

 

 

Dziękuję za radę:) znalazłem kolegę z b+e....myślę, że się dogadamy, choć nie sądzę, żeby sprawa zamknęła się w "obiadku w drodze":) ale napewno taniej, niż ten hak, poza tym bmw ma dmc 2300- teraz dopiero dopatrzyłem, więc nie zmienia to właściwie nic. Dopatrzyłem się też, że vito ma max przyczepę z hamulcem 1500, a w dowodzie od przyczepy dmc 1600, a nie 1500 jak pisałem wcześniej...i tu jawi się nowy problem....wszystkie prawa Murphy'ego dziś chyba mi się ziszczają:(

 

A może Wojtek troszkę by się "ujawnił" i napisał skąd pochodzi, może ktoś w forumowiczów pomógłby mu rozwiązać kwestię dotarcia w planowanym terminie na urlop ? :niewiem:

 

JUż właśnie się ujawniłem:) pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz postawcie się w sytuacji kolegi , kupił NOWĄ przyczepe i ktoś ma ją holawać... osobiści bym się bał o swój nabytek ;) Niestety ale to chyba jedyne rozwiązanie.

 

no jest to mały dyskomfort dla Kolegi, ale chyba mniejszy niż "zawalony" urlop po jakiejś zupełnie przypadkowej kontroli na drodze :policja:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

400 pln bez punktów brak kateg. ja bym jechał tylko zabrać trzeba kwity o ukonczeniu kursu to powino sprawe załatwić a tak pozatym kto cię zatrzyma ?????

zatrzymują raczej za prędkość , raczej nie bedziesz jechał 120km/h jechac przepisowo i tyle :przyczepa:

ja zdawałem w Łomży mają szybkie terminy i jeszcze kilka dni i odbieram prawko

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

400 pln bez punktów brak kateg. ja bym jechał tylko zabrać trzeba kwity o ukonczeniu kursu to powino sprawe załatwić a tak pozatym kto cię zatrzyma ?????

zatrzymują raczej za prędkość , raczej nie bedziesz jechał 120km/h jechac przepisowo i tyle :przyczepa:

ja zdawałem w Łomży mają szybkie terminy i jeszcze kilka dni i odbieram prawko

 

Jak ostatnio wracałem z nad morza to policja kontrolowała 1 cepkę i raczej nie za prędkość bo nie dało się jechać szybciej niż ograniczenie. 400 zł to pikuś - gorzej jak faktycznie spowodujesz wypadek wtedy problemy murowane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.