Skocz do zawartości

jakie konsekwencje jazdy bez B+E?


wojtasekee

Rekomendowane odpowiedzi

400 pln bez punktów brak kateg. ja bym jechał tylko zabrać trzeba kwity o ukonczeniu kursu to powino sprawe załatwić a tak pozatym kto cię zatrzyma ?????

zatrzymują raczej za prędkość , raczej nie bedziesz jechał 120km/h jechac przepisowo i tyle :przyczepa:

ja zdawałem w Łomży mają szybkie terminy i jeszcze kilka dni i odbieram prawko

 

Kwity o ukończeniu kursu nie są podstawą ( nie uprawniają ) do prowadzenia pojazdu danej kategorii - każdy policjant mam prawo w takim momencie karać wg taryfikatora i zastosować inne prawem przewidziane sankcje - porada raczej nie na miejscu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kwity o ukończeniu kursu nie są podstawą ( nie uprawniają ) do prowadzenia pojazdu danej kategorii - każdy policjant mam prawo w takim momencie karać wg taryfikatora i zastosować inne prawem przewidziane sankcje - porada raczej nie na miejscu

 

Nawet zdany egzamin nie jest podstawą ............ dopiero wydane prawko. wydanie prawka jest /chyba/ decyzją w rozumieniu KPA, zdany egzamin potwierdza tylko twoje kwalifikacje ale nie daje jeszcze prawa :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nawet zdany egzamin nie jest podstawą ............ dopiero wydane prawko. wydanie prawka jest /chyba/ decyzją w rozumieniu KPA, zdany egzamin potwierdza tylko twoje kwalifikacje ale nie daje jeszcze prawa :-)

 

Dokładnie tak jest jak napisałeś - wydane prawo jazdy i posiadane " w kieszeni" jest jedynym - z punktu widzenia prawa - momentem uprawniającym do prowadzenia pojazdu, aczkolwiek za "zapomnienie" prawa jazdy można też dostać MK.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy, ale nad czym tak prawicie ... przecież to jest oczywista oczywistość

IMO koledze chodziło o to, że jak policjant czy ITD zobaczy papiór że ktoś jest w trakcie kursu, to przymknie oko i puści dalej

 

no ja myślę ( pomijając kwestie prawne ), że jednak nie puści dalej... póki co to nadal są służby "wynikowe"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Effendi, uprzejmie pozwolę sobie, się z Tobą nie zgodzić. Oprócz prawa jazdy w kieszeni, może być dokumentem umożliwiającym jazdę zaświadczenie wydane przez policję, że prawo jazdy zostało zatrzymane z powodu nieczytelności lub przekroczonego terminu ważności.icon_google.gif

 

palacz.gif270635636-JUMP2.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja przy okazji mam inne pytanie: co się dzieje w sytuacji, gdy prowadzę zestaw o DMC 3540kg i ktoś z jego winy powoduje wypadek? Oczywiście ja posiadam tylko PJ kat B...

Pzdr, Kuba

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A to Kolego zależy. Na pewno dostajesz mandat, o którym pisano. Może się okazać, że biegły wykaże, że jako osoba nie potrafiąca kierować zestawem - przyczyniłeś się do powstania szkody, wtedy partycypujesz w szkodzie, a towarzystwo upomni się o kasę. Jeżeli wina będzie ewidentnie kogoś - to na mandacie powinno się skończyć. Plus kwestie holowania. Naprawa z OC sprawcy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Effendi, uprzejmie pozwolę sobie, się z Tobą nie zgodzić. Oprócz prawa jazdy w kieszeni, może być dokumentem umożliwiającym jazdę zaświadczenie wydane przez policję, że prawo jazdy zostało zatrzymane z powodu nieczytelności lub przekroczonego terminu ważności.icon_google.gif

 

palacz.gif270635636-JUMP2.gif

 

Oj Grzesiu! czepiasz się .... hehe%281%29.gif

 

p.s teraz zatrzymują PJ albo za punkty albo za alkohol :lol2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.