Skocz do zawartości

Przyczepa KIP


Waldemar

Rekomendowane odpowiedzi

Troszkę odświeżę temat. otóż czy może ktoś z Was użytkuje kip kompact model kk 400 ? To taka z podnoszonym dachem.

Oto ta oferta - http://www.przyczepy-campingowe.bialystok.pl//ogloszenie/77/KIP-KOMPACT

Był bym wdzięczny za pomoc i podpowiedzi - czy warto??

 

Szukam takiej przyczepy z która dobrze się prowadzi i nie robi zbyt dużych oporów .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

AVG sygnalizuje zagrożenie. Co do przyczepy to od niedawna mam KIP-a z 1983r i jest to prawdopodobnie poprzedni model tej która jest do kupienia. Jak na razie(po zalczeniu dwóch wyjazdów w tym nad morze w lejącym deszczu) to jestem z tej przyczepy zadowolony.

 

 

Jednak moja jest mniejsza.

Edytowane przez jurmax (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stef, poszukaj coś podobnego do mojej - są różne długości. Przednia ściana jest na tyle pochylona, że w prowadzeniu masz kolosalną różnicę do zwykłych przyczep. A mam porównanie z autopsji więc nie teoretyzuję. Jak chcesz służę wypożyczeniem na jazdę próbną.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

szary, dlatego właśnie szukam kip'a. ale mały wybór. w komisie - link powyżej - są dwie fajne sztuki, no i ten kompact.

Kompact jest niski i najlepszy w prowadzeniu, ale chyba mało wygodny jeżeli chodzi o wnętrze. w ofercie gościu ma jeszcze dwie fajne min, kip kg 42. ale cena - 8,5 tyś zł nie wiem czy nie jest za wysoka... przyznam że mam nadzieję kupić coś w okolicach 5-6 tyś.

ostatecznie chyba jednak kipy wydają mi się za dorgie - ale nei ma co się śpieszyć - sezon na zakupy dopiero się rozpoczyna.

 

a jak już będę w desperacji to sprzedam jeepa i zamienię go na małego kampera... będzie 2 w jednym :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stef, w białostockim (Księżyno) komisie, jeśli będziesz zdecydowany, możesz dogadać się by ściągneli Ci coś za cenę jaką jesteś w stanie zapłacić i to co poszukujesz. Mój kipek był na zamówienie. Fakt, że wielkich okazji raczej u nich nie uświadczysz (cud trafić gdziekolwiek na okazję), ale z jakości usłóg jestem bardzo zadowolony. I przy kupnie i przy przeglądzie. Więc polecam ich z czystym sumieniem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to podjadę i pogadam. Ogólnie tez jestem zadowolony z kontaktów z nimi, co prawda nie kupowałem przyczepy ale gościu super mi poopowiadał jak montować lodówkę do przyczepy, jak to wygląda co trzeba itd...

może by mieli coś na zamówienie.

a chciałbym właśnie coś w rodzaju kipa - aby mi się dobrze prowadziła na dłuższych trasach. kipy mi sie podobają, bo są proste i solidnie wyglądają. aha no i fajnie by była rozwojowa, taka 2+2.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak 2+2 to na wielkość minimum jak moja, czyli model 42. I na Twoim miejscu kupiłbym z kiblem (kompakt tego nie miał). Do fabii już nie podejdzie ona - 1200DMC. Chyć widziałem 1050kg. MW mają w granicach 800kg. Rocznikowo identyczny model możesz bez problemu dopasować do budżetu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wiesz ta fabia to tak w rezerwie, jako główny holownik to jest jeep cherokee, tak więc nie ma problemu.

 

dzięki szary za info - poszukiwania trwają ale już przynjamniej wiem jaka firma i mniej więcej model, teraz tylko egzemplarza szukać trzeba

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Troszkę odświeżę temat. otóż czy może ktoś z Was użytkuje kip kompact model kk 400 ? To taka z podnoszonym dachem.

Oto ta oferta - http://www.przyczepy.../77/KIP-KOMPACT

Był bym wdzięczny za pomoc i podpowiedzi - czy warto??

 

Szukam takiej przyczepy z która dobrze się prowadzi i nie robi zbyt dużych oporów .

 

 

Cześć ! Witam!

 

Ja użytkuję takiego KIP-erka, jest bardzo dobry na "objazdówki". Jest niski, praktycznie nie czuć go na haku. Przy noclegach na parkingach, poprostu wypychasz tylną część dachu i to wystarcza dla średniaka ( mam 180 cm wzrostu) aby wygodnie obslużyć kuchnię i skorzystać z toalety.

Jest bardzo lekki. W ubiegłym roku przejechałem z nim przez Szwajcarję, Włochy w tym Rzym, promem przez Adriatyk, Chorwację do domu. Często zapominałem, że mam go z tyłu przy 120, żona stukała mnie w ramie mówiąc jedziesz z przyczepą.

Na promach ważna rzecz jest poniżej 5 mb, a więc tani. Doskonały w naszym klimacie z przedsionkiem, i alternatywnie można zamontować wymienną markizę. Wygodny dla dwoch osób.

 

Szczerze polecam. Foto na życzenie.

 

KIP-er

Edytowane przez KIP-er (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za info.

W tej która oferuje akurat ten sprzedawca nie ma toalety - szkoda.

No i nie ma tych teleskopów do dachu.

Co do wzrostu to nie ma problemu - ja mam 175cm, a zona 170 więc raczej duzi nie jesteśmy.

 

Do kolejnego sezonu jest jeszcze czas, więc pomalutku bez pośpiechu.

 

Aha a może masz wiedzę ile kosztuje przedsionek do tego kipa?

 

Bardzo mi sie on podoba, właśnie dlatego, że nie stwarza zbyt dużego oporu powietrza.

Piszesz że dla 2 osób... hmm, mi przydała by się jednak 3 osobowa - mamy syna - 2 lata, ale planujemy jeszcze jednego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.