Skocz do zawartości

Przyczepa KIP


Waldemar

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie wszystkich pozytywnie zakręconych karawaningiem (sam też do tego grona się zaliczam). W związku z tym, że moja Dique trochę się zestarzała (i jakby zmniejszyła :hehe: ), przyszedł czas na zmiany. W mojej okolicy wypatrzyłem coś takiego: http://allegro.pl/pr...1751203050.html

Niestety nic o tej marce nie wiem, a i na forum niewiele znalazłem. Może znajdzie się osoba mająca wiedzę na temat tych przyczep. Chodzi mi o opinie na temat trwałości, funkcjonalności, jakosci uzytych do produkcji materiałów. Jeśli chodzi o stan tej z linka, to myślę że sam poradzę sobie z jego oceną, ale wszelkie uwagi bardzo mile widziane.

Za przydatne uwagi i opinie mogę się odwdzięczyć np. :piwo:

Z góry dziękuję za ewentualnie poświęcony czas mojej sprawie.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Całkiem fajna budka. Nie ma mowy o braku renomy marki KIP. Nie przesadzę chyba ze swoim subiektywnym zdaniem, że KIP w przyczepach jest jak Jaguar w samochodach. Nie na każdym zakręcie go można zobaczyć, ale wiadomo że stanowi klasę samą w sobie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Waldemar taką przyczepę ma WIREK , pokazywał mi ją osobiście , jest fajnie wyposażona i chyba solidnie zbudowana. Poproś Wirka o opinię to dowiesz się o niej wszystkiego. A może Wirek się sam odezwie :klotnia:. Przy okazji pozdrawiam Wirka oraz Ciebie i życzę udanego zakupu. Lucek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wirek ma Kipa tyle że kilka dobrych lat nowszego i już z lepszym wyposażeniem.

Co można powiedzieć o tej przyczepie - przede wszystkim jest droga jak na salonkę która pierwszej młodości nie jest. No na minus też na pewno trzeba zaliczyć brak kasety. Jasne wnętrze - to raczej minus niż plus przyczepy - jasne wewnątrz przyczepy słabiej się sprzedają...

Kipy są na prawdę porządnymi przyczepami (proste aczkolwiek solidne) z tym że nowsze roczniki (patrz Thorn czy Wirek) miały tendencję do rozszczelnień (chyba głównie przez sporą ilość połączeń na dachu przyczepy). To co trzeba powiedzieć o Kipie to fakt że zazwyczaj ma wysokie DMC.

Co do reszty trzeba pojechać i oglądać :-]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie

 

Dziekuje za wszelkie uwagi. Obejrzałem ją już wstępnie wczoraj, a jutro mam zamiar zrobić dokładniejsze oględziny. Pierwsze wrażenie było bardzo pozytywne, ale jak powszechnie wiadomo każda marka ma swoje silne i słabe strony. Intencją mojego zapytania było aby dowiedzieć się, na co trzeba zwrócić szczególna uwagę. Jeśli chodzi o cenę to też wydaje mi się trochę wygórowana, ale jak to "dobry towar" - to musi kosztować, a czy dobry - zobaczymy. Jeśli chodzi o układ wnętrza, to uważam że dla 2 osób salonka jest najlepszym rozwiązaniem i bardzo podobają mi się pod tym względem angielki. Jednak po obejrzeniu kilku takich angielskich "wyrobów" dałem sobie z nimi spokój - są bardzo delikatne, a to powoduje że nietrwałe. Jeśli byłby ktoś, kto użytkuje KIP-a (podobnego do tej z linka), to byłbym bardzo wdzięczny za wskazanie tych "słabych stron". Białe mebelki to moim zdaniem też raczej plus - bo rozjaśniają wnętrze, i fakt że nikt nie chce ich kupować mnie nie przeraża, ponieważ nie zamierzam przyczepami handlować. Obecną użytkuję od 8 lat, i byłbym zadowolony, gdyby następna też tyle ze mną przejeździła. Jeszcze raz dziękuję za uwagi i proszę o wiącej. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za takie pieniądze można kupić duzo młodszą salonkę z WC kasetowym. Kip nie jest jakąś szczególnie solidną firmą, żeby aż tyle przepłacać. To Holenderski wyrób. Bardzo często rozszczelniają się w okolicach przodu dachu przy takiej beznadziejnej plastikowej nakładce. Dobrze sprawdź wnękę przedniego okna, przednią ścianę i podłogę z przodu. Poza tym Kip jest mocno ścięty i siedząc przy przednim oknie przy wstawaniu walisz sie w głowę o szafki. Na plus można uznać solidną ramę AL-ko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piterek - dziękuję, sprawdziłem wszystko z przodu, jest suchutka jak pieprz, no i po krótkich negocjacjach jutro będę jej właścicielem. Osobie porównywującej przyczepy do franka szwajcarskiego też dziękuję, ale nie o takie rady mi chodziło. Tymbardziej że kiedys napisał: [Przyczepa musi być szczelna , sucha i zdrowa , a reszta jest nieważna]. Napiszę o niej więcej jak już się w niej "rozgoszczę"

 

Dziękuję

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

(...) Osobie porównywującej przyczepy do franka szwajcarskiego też dziękuję, ale nie o takie rady mi chodziło. (...)

Kolega Karlik charakteryzuje się bardziej zdrowym humorem niż złośliwościami a jego rady, te na poważnie, są nieocenione. Będziesz miał okazję się o tym przekonać.

Tymczasem... witaj w gronie posiadaczy Kip'a

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W najbliższą sobotę pierwszy wyjazd z nowym nabytkiem. "Wypas" jaki sobą reprezentuje ta przyczepa, powoduje że mam pewne obawy, czy dam sobie radę z tymi urządzeniami (solar, ogrzewanie wodne, instalacja antenowa), Co prawda sprzedajacy demonstrował mi działanie tych urządzeń, i wszysko działało, ale są to dla mnie rzeczy nowe.

 

Jeszcze raz dziękuję wszystkim piszącym w tym temacie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W najbliższą sobotę pierwszy wyjazd z nowym nabytkiem. "Wypas" jaki sobą reprezentuje ta przyczepa, powoduje że mam pewne obawy, czy dam sobie radę z tymi urządzeniami (solar, ogrzewanie wodne, instalacja antenowa), Co prawda sprzedajacy demonstrował mi działanie tych urządzeń, i wszysko działało, ale są to dla mnie rzeczy nowe.

 

Jeszcze raz dziękuję wszystkim piszącym w tym temacie

 

Mam nadzieję że odwiedzisz nas jeszcze?30.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.