Skocz do zawartości

Zaciek nie wiadomo skąd :|


Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie. Jestem tu nowy na forum, bo szukam rozwiązania dla mojego trudnego problemu.. Mianowicie jestem właścicielem przyczepy Hobby 520 od 2-3 lat (rocznik 1998). No i trochę mi się narobiło w tym roku.. W zeszłym roku ciekł nam wywietrznik na dachu więc został on zaklejony na stałe (później zobaczycie na zdjęciach). No i wydawało się że problem opanowany. Jednak gdy chcąc przygotować budę na sezon zacząłem jej się przyglądać to zauważyłem paskudny zaciek w rogu przyczepy, który musi być dość świeży bo jeszcze całkiem niedawno go nie było. Podsuszaliśmy to wszystko żeby nie było gorzej niż to teraz wygląda. No ale rozwiązania nie znaleźliśmy jak dotąd.

 

Ponieważ przyczepa stoi nad morzem aktualnie (Sianożęty, niedaleko Kołobrzegu) to szukałem rozwiązania w okolicznych serwisach. W serwisie niedaleko Mielna dostałem taki uszczelniacz - silikon podobno specjalny do przyczep firmy Dekalin, no i rozkręciłem listwę trzymającą róg i po całym rogu pojechałem tym silikonem mając nadzieję na rozwiązanie problemu. Nic to jednak nie dało. Uszczelniłem też okoliczne miejsca, które mogłyby być potencjalnymi sprawcami przecieku (bo przecież lepiej żeby było sucho niż ładnie z zewnątrz) i nic. Jak było tak jest. Nie mam już totalnie pomysłu co z tym fantem zrobić, bo żadnych dziur ani nic nie widać. Jestem załamany, bo chciałem by przyczepa posłużyła mi trochę, a jak to się tak zostawi to zaraz cała ściana będzie do kitu..

 

Nie jestem zbyt uzdolniony żeby samemu to naprawiać, zresztą prawdę mówiąc mój urlop na ten rok już się skończył. Aktualnie nad morzem w przyczepie jest moja córka.

 

Pomóżcie mi wymyślić miejsce gdzie to może zaciekać, albo ewentualnie gdzie próbować jeszcze uszczelniać.. Bo ja nie mam już siły ani nadziei na to że coś temu zaradzę.

 

Załączam zdjęcia...

 

77578102366adcf4m.jpg 65d08a790fb12a27m.jpg c9c859b742d4cc9dm.jpg a6aa546c9388b399m.jpg 3390011f55e6d320m.jpg

d3f76741c53d1353m.jpg 31b12d9dd6c880cbm.jpg c803888c990877aam.jpg to po środku to ten uszczelniony wywietrznik

8654004be6ef4a76m.jpg 72f2cbb58be634f1m.jpg (to z prawej zdjęcie to uszczelnienie w środku skrzyni)

 

 

Wiem, że jest środek sezonu i pewnie większość z was tu nie zagląda, ale może akurat ktoś zajrzy i będzie miał jakiś pomysł...

Edytowane przez Rysiu (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oj Rysiek ciężka sprawa z tym zaciekiem, ale ściągnij jeszcze maskownice "klin" wkrętow. Może być tak że nie przecieka na krawędzi połączenia listwy aluminiowej i blachy, tylko po wkręcie sobie ścieka do wnętrza ściany. Generalnie to trzeba by to było zrobić porządnie.

 

 

No i rocznik 1998 to może być pierwszej rejestracji smirk(1).gif, ale produkcji to na pewno nie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli mógłbyś uściślić swoją radę, to byłbym wdzięczny, bo nie bardzo rozumiem :) Bo ja ściągałem tą maskownicę i rozkręcałem te wkręty po tym całym boku i wtedy odgiąłem tą listwę i wpuściłem tam silikon. Poza tym tam była tylko taka gruba uszczelka ale ona bardzo dobrze się trzymała do tego rogu więc jej już nie ruszałem żeby bardziej nie popsuć.

 

Jeśli chodzi Ci o te wkręty zakryte tą maskownicą to nie sądzę żeby tam mogło coś cieknąć bo wygląda jakby się dobrze trzymało. A nawet gdyby to co z tym zrobić?

 

Ja jestem skłonny nawet zatrudnić jakiegoś fachowca co by to zrobił, ale nie mam po co go wołać jak nawet nie wiem gdzie cieknie. Kasa wywalona na darmo.

 

Jeszcze tak dzisiaj wpadłem na pomysł. Myślicie, że to możliwe żeby od tego wywietrznika na dachu ciekło i dopiero na rogu dostawało się że tak powiem do środka?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze tak dzisiaj wpadłem na pomysł. Myślicie, że to możliwe żeby od tego wywietrznika na dachu ciekło i dopiero na rogu dostawało się że tak powiem do środka?

 

wtedy powinna być plama przy suficie :hmm:

sprawdź w szafkach i nad oknem, jest tam listwa pozioma, jeśli tam jest OK, to jednak narożnik, być może gdzieś na dachu :hmm:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W szafkach jest sucho, okna też szczelne. Zaciek zaczyna się jakby od zakończenia szafek, z tym że z dużo większym natężeniem jest niżej.

 

nie chodziło mi o przeciek od okna, ale nad oknem jest listwa, tak jak na zewnątrz ta alu co trzyma okno

w środku podsufitka kończy się właśnie na tej listwie, więc łatwo do niej zaglądnąć :hmm:

 

możliwe że woda płynie po dachu (od środka) i na tej listwie spływa na róg ... :hmm:

post-2580-0-90113200-1311937814_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja mam inną wątpliwość.

Na tym zdjęciu: http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/77578102366adcf4.html widac, że wnętrze budki i listwa boczna okna sa w innych kolorach.

Z tego co przeglądałem zdjęcia Hobby z roczników 90-98 to wykończenie było raczej jednolitego koloru.

Może ktoś już kiedyś tam grzebał?

 

Może sie mylę - w razie czego Konrad_b mnie poprawi :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja mam inną wątpliwość.

Na tym zdjęciu: http://www.fotosik.p...02366adcf4.html widac, że wnętrze budki i listwa boczna okna sa w innych kolorach.

Z tego co przeglądałem zdjęcia Hobby z roczników 90-98 to wykończenie było raczej jednolitego koloru.

Może ktoś już kiedyś tam grzebał?

 

Może sie mylę - w razie czego Konrad_b mnie poprawi :D

 

 

 

skoro już mnie wywołałeś ... tyle że nie za bardzo wiem o której listwie piszesz ;)

u mnie jest tak

P2231394.JPG

 

ściany są w jednym kolorze (przód i bok), "parapet" jest w takim jak stoły - marmurek, a ta pionowa jest "drewniana", choć to chyba płyta oklejona a nie deska

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hm to raczej wyglądało wszystko na oryginalne bo te rogi że tak powiem są identyczne jak kolor szafek.. Znaczy ja się aż tak nie znam, ale ciężko mi w to uwierzyć bo nie wygląda na robione..

 

A co do tej listwy to sugerujesz żeby odkręcić tą nad oknem z zewnątrz i tam uszczelnić po całości?

 

Bo w środku budy to tak jak mówiłem nie ma żadnych śladów poza tym felernym rogiem.

Edytowane przez Rysiu (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

skoro już mnie wywołałeś ... tyle że nie za bardzo wiem o której listwie piszesz ;)

u mnie jest tak

 

 

ściany są w jednym kolorze (przód i bok), "parapet" jest w takim jak stoły - marmurek, a ta pionowa jest "drewniana", choć to chyba płyta oklejona a nie deska

 

tak, teraz widzę że sa inne roziwązania. Zmyliło mniem, bo ja mam wszystko w jednej okleinie.

A dokładnie chodziło mi o listwę pionową od wewnątrz - wykańczającą okno i łącząca się z parapetem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rysiek - napisałeś gdzie stoi budka. Ale nie napisałeś skąd jesteś. Może ktoś podpowie Ci jakiś namiar na dobrego fachowca.

Oglądanie i lokalizacja przyczyny/miejsca przecieku z fotek, to trochę wróżenie z fusów. Nie wykluczam, że aby zlokalizować miejsce należałoby zdjąć fragment tapety.:niewiem:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Z tego co widzę na fotach to uszczelniłeś połowę listwy nad oknem możliwe,że woda dostaje się z drugiej strony i spływa pod listwą na drugą stronę w zależności od wypoziomowania przyczepy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego Rysiu. Jeśli (jak piszesz) nie masz możliwości naprawy samemu , proponował bym jednak oddać przyczepę do fachowca. Jeśli w pobliżu nie posiadasz to choć dobrego dekarza zagadnij . Piszesz że sprawdzałeś uszczelkę i trzymała się rogu. to nie świadczy że była szczelna jeśli jej nie można było oderwać. Ponadto na jednym ze zdjęć widać po wodzie stojącej na dachu jakie masz aktualnie nachylenie przyczepy . W związku z tym ta woda równie dobrze może zaciekać z połowy dachu . wcale nie wykluczone że z tego kominka choć ja stawiam na listwę. zwłaszcza odcinek gdzie stoi przy niej woda.

Póki co idź do przyczepy z korbą i zmień jej położenie . ustaw ją z wyraźnym nachyleniem ku przeciwnemu kierunkowi żeby tam woda nie stała, a dach przekryj plandeką.

.

Edytowane przez pasjonat (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sadzac po zacieku woda na 90% dostaje sie na laczeniu listew....

 

na zdjeciu zaznaczylem gdzie wg mnie...

post-728-0-96193400-1322392378_thumb.jpg

cieknie po laczeniu sciana/sciana i na listwie laczacej elementy przedniej sciany rozchodzi ku srodkowi cepki

 

z lampki ci nie cieknie bo pod lampka w srodku sciany jest "pusto" i kapalo by na naroznik parapetu

 

to wyglada na stary zaciek - nie widziales tego jak kupowales cepke? przez 2-3 lata takie spustoszenie by nie powstalo

patrzac na kolory wychodzace ze sciany to wewnatrz juz pewnie tylko plesn i zbutwiale listwy

post-728-0-64990000-1322392660_thumb.jpg

p.s.: kto Ci powidzial ze to rocznik 98? :hmm:

Edytowane przez bodzioklb (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.