Jump to content

Zakup przyczepy 14-18tys naszych polskich ....

Parzusie
 Share

Recommended Posts

Witam,

Jestem w trakcie intensywnych poszukiwań przyczepy w kwocie 14-18tys. Moją uwagę zwróciły przyczepy Eifelland 460 lub 500 z lat 97-99.

Proszę o informację czy celuję w dobrą markę. Ponieważ jestem już po długim urlopie zakup mogę przełożyć na wrzesień - październik - czy to prawda, że wtedy można kupić taniej ?

Link do przyczepki, która interesowałaby mnie: http://allegro.pl/knaus-eifelland-500-super-stan-polecam-i1710198680.html

Proszę o opinię, ewentualnie podpowiedzi gdzie w rejonach Trójmiasta można trafić na uczciwego sprzedawcę,

pozdrawiam,

Łukasz

• Replies 61
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

• gfizyk

11

• jacekwwa

10

• Parzusie

9

• piotrekbb

7

(...) - czy to prawda, że wtedy można kupić taniej ?

(...)

Napewno jest większy wybór.

Lukas_Camp - poczytaj Kącik kupujących z uwzględnieniem czy marka ma znaczenie, czy stan.

Co do sprzedawców - jak w życiu. Są uczciwi i nieuczciwi. Pamiętaj, że zawsze obowiązuje zasada - "widziały gały co brały". Więc zanim kupisz - muisz oglądać, oglądać i jeszcze raz oglądać.

Fotki obejrzę wieczorem. Chociaż nie jestem pewien, czy już jej nie poddawałem analizie....

Cena wydaję się atrakcyjna. Marki nie będę komentował bo mogłoby wyjść, że jestem stronniczy ;).

Moją uwagę zwrócił niestandardowy komin od trumy. Jakiś taki wysoki ?

Ceny będą niższe już końcem sierpnia , napewno większe pole do negocjacji.Teraz każdy trzyma cenę ponieważ wie,że sa napaleńcy, wiadomo wakacje i jak ktoś chce to "na już" .

Cena jest atrakcyjna nawet bardzo , sprzedaje to zawodowiec a cenia niższa jak w DE

Moją uwagę zwrócił niestandardowy komin od trumy. Jakiś taki wysoki ?

nkładka zimowa ? kiedyś gdzies czytałem ,że na zime należy wydłużyc komin , nie wiem może chodzi o warstwe sniegu na dachu.

Edited by piotrekbb (see edit history)

Dokładnie chodzi o to żeby zalegający na dachu śnieg nie przytkał komina.

A naklejki na boku ? Nie spotkałem takich na żadnym Eiffelandzie. Zazwyczaj było to coś na kształt żagla. Jakaś limitowana edycja może?

Ja się tam na przyczepach za bardzo nie znam, ale w tej te tylne lampy jakoś tak "mało" dopasowane do narożników.

Ja się tam na przyczepach za bardzo nie znam, ale w tej te tylne lampy jakoś tak "mało" dopasowane do narożników.

to akurat standard

A naklejki na boku ? Nie spotkałem takich na żadnym Eiffelandzie. Zazwyczaj było to coś na kształt żagla. Jakaś limitowana edycja może?

Naklejki, moim zdaniem typowe nie są - tyle że Niemcy je kochają grinser006.gif. Może być że ktoś chciał coś ukryć bo jednak poszycie ma kilka wgnieceń.

BTW

Ciekaw jestem co ktoś powie o naszych klubowo-zlotowych zdobiących nieraz dużą część elementów przyczepy

BTW

Ciekaw jestem co ktoś powie o naszych klubowo-zlotowych zdobiących nieraz dużą część elementów przyczepy

Jedna z legend mówi że Rysiaczka przyczepa dzięki naklejką ma masę własną większą o 100 kg od oryginału zlosnik.gif

Ładnie wygląda. Marka raczej dobra. Wyposażenie standard, czyli bardzo mało. Nie ma ani słowa o ogrzewaniu elektrycznym a to na campingu ważne bo i tak płacisz za prąd. Nie ma bojlera elektrycznego. Brak wpięcia wody wężem. Brak nawiewu wymuszonego powietrza. Nie wiadomo jak jest z instalacją akumulatorową. Brak przedsionka a to kolejny wydatek rzędu 1 000 - 2000 zł używka, 3000 - 8000 nowy.Nie podano wielkości pojemnika na wodę zimną i ciepłą. Nie wiadomo czy oświetlenie działą na 220V czy tylko na 12. Brak bagażników rowerowych.

Edited by Kajman (see edit history)

Brak nawiewu wymuszonego powietrza.

"- ogrzewanie gazowe z nadmuchem powietrza"

Ja tą budkę gdzieś analizowałem. Naklejki na prawej stronie maskują pogniecenia.

Zaraz poszukam właściwego wątka. A może było na PW?