Skocz do zawartości

Jakie opłaty za autostrady pow. 3,5 tony?


Rekomendowane odpowiedzi

Witam !

 

Witam, wyjazd juz w sobote a ciagle nie mam obranej trasy, jedziemy na 4 auta, jedno bedzie zdecydowanie pow. 3.5 tony a nigdzie nie umiem znaleźć cen.

 

Taaa, żebyś jeszcze napisał jakie kraje wchodzą w rachubę, łącznie z krajami tranzytowymi...

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam, mam taki sajgon, że nie wiem co sie dzieje dookoła :) , nie mam trasy bo nie wiem jak wyjdzie z opłatami, no a trasa na Chorwacje wiec potrzeba stawki przez kraje, które mozna jechac

Czechy, Słowacja, Węgry, Słowenia, Austria, Chorwacja.

 

Normalnie jechałbym jak rok temu za free przez BiH ale jade na cztery auta z czego aż dwie rodzinki nie maja paszportów :(, a nie usmiecha mi sie bładzić jakimiś dziwnymi drogami niż prosto przez BiH bo nadrobie i to co na winiety strace chyba na kombinacjach, duzo złych opini o trasie 86 przez węgry czytałem, o jakichś zamknietych drogach na 150km przed splitem itp.

 

edit. Byłem na wykazie cen na forum cro. i na stronie pzmot, niestety w obłednym kraju ciężko sie czegoś dowiedzieć a ja znam tylko dwa języki, polski i sląski :)

Edytowane przez neo73 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki nie widzę opłat za Słowacje i Czechy, za Chorwacje nie wiem o co chodzi, jaka kategoria bedzie dla busa ( wielkość sprintera) z tylnia osia na pojedynczych oponach oraz przyczepą dwuosiową?

Dodatkowe pytanie, czy jadąc przez austrię napotykam płatne tunele i mosty? , w tym cenniku dla Austrii to rozumiem, że liczyć za trase pełną, ale na jaki okres czasu sa te winietki? strasznie ubogie sa te informacje :(

Sory, ale na ile mam czasu szukam po necie i kiepsko to wychodzi dlatego zadaje może i laickie pytania, a czasu jak na lekarstwo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki nie widzę opłat za Słowacje i Czechy, za Chorwacje nie wiem o co chodzi, jaka kategoria bedzie dla busa ( wielkość sprintera) z tylnia osia na pojedynczych oponach oraz przyczepą dwuosiową?

Dodatkowe pytanie, czy jadąc przez austrię napotykam płatne tunele i mosty? , w tym cenniku dla Austrii to rozumiem, że liczyć za trase pełną, ale na jaki okres czasu sa te winietki? strasznie ubogie sa te informacje :(

Sory, ale na ile mam czasu szukam po necie i kiepsko to wychodzi dlatego zadaje może i laickie pytania, a czasu jak na lekarstwo.

 

Winiety masz na ogół na tydzień albo 10 dni (zależy od kraju) i miesięczne. Nie wiem dokładnie którędy chcecie jechać ale na Czechy i Austrię kupujesz tylko winietę na samochód, nie obchodzi ich jaką masz łączną DMC auto+przyczepa. Na Słowacji jeżeli masz auto do 3,5t i do tego przeczepę i łączna DMC wychodzi powyżej 3,5t to musisz dokupić do tego auta dodatkową winietę O1 (miesięczna kosztuje tyle samo co na samochód czyli o ile dobrze pamiętam 14EUR).

Jadąc przez Słowację i Węgry omijasz dodatkową winietę na Słowenii.

Na Chorwacji płacisz na bramkach. Z tego co pamiętam za odcinek os sv. Heleny (czyli od granicy chorwacko węgierskiej) do Zadaru wyszło 230 KUN czyli jakieś 120PLN w jedną stronę. Jest to cena za samochód z przyczepą, zwykłe auto płaciło bodajże za ten odcinek 180 kun.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam !

 

Auto typu bus, jak piszesz, będzie w Chorwacji w kolejnej grupie, po samochodach osobowych z przyczepami. Chodzi o wysokość auta. Czyli cena którą podał Bartosz plus jakieś 30-40 zł. Reasumując rząd wielkości to :

 

- Czechy - winieta 1 mc około 50-60 zł

- Słowacja - winieta 1 mc auto osobowe - 40-50 zł, dodatkowa winieta na DMC powyżej 3,5 t 40-50 zł.

- Austria - winieta/winiety 7 dni - 60-80 zł razy 2 (tam i na powrót)

- Chorwacja - od 180 do 230 zł razy 2 (tam i z powrotem)

- Węgry - droga 86 bezpłatna, bardzo dobra jazda, ale bez szaleństw prędkościowych

- Słowenia - winieta około 120 zł

 

Napisałem kwoty w przybliżeniu, bo różne kursy i myślę że wystarczy w zupełności do podjęcia decyzji.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Panowie :) mniej więcej mam jasność i decyzję podejmę w..sobotę :) , sprawę trzeba jeszcze obgadać z pozostałymi uczestnikami konwoju.

 

Aha, jeszcze proszę o małą podpowiedź, czy jadąc którą kolwiek trasą Polska-Chorwacja autostradami załapię się na dodatkowe płatne tunele?

 

A może dacie radę poradzić optymalną trasę, np. Węgry można za free w takim razie, jest prosta droga, ale boje się o swój zestaw jaki mam w opisie, boje się konkretnie słowacji i muszę tak dobrać trasę aby nie zakatować autka, by było bez nadrabiania kilometrów i żeby wszyscy dojechali zadowoleni :bzik: , stąd moje kalkulacje z autostradami, może tylko Czechy lub Słowacja autostrady a dalej już za free?

 

ależ mam mętlik :mlot:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam !

 

Jeśli przez Czechy to dalej Austria i Słowenia. Jeśli Węgry, to Słowacja, ale albo przez Zwardoń (droga po stronie Słowackie taka sobie), albo jakieś inne bardziej na południe. Droga przez Węgry jest dobra i spokojna, omijać autostradę i wjechać do Chorwacji starym przejściem, a dalej na autostradę i płacić na bramkach. Żadna z tych dróg nie ma płatnych tuneli.

Jeśli byłbym z okolic Rybnika to pojechałbym - Czechy (winieta 1 mc ) - Austria (winieta 7 dnia x 2) - Słowenia (winieta 1 mc/6 mc) - Chorwacja (bramki).

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam !

 

Jeśli przez Czechy to dalej Austria i Słowenia. Jeśli Węgry, to Słowacja, ale albo przez Zwardoń (droga po stronie Słowackie taka sobie), albo jakieś inne bardziej na południe. Droga przez Węgry jest dobra i spokojna, omijać autostradę i wjechać do Chorwacji starym przejściem, a dalej na autostradę i płacić na bramkach. Żadna z tych dróg nie ma płatnych tuneli.

Jeśli byłbym z okolic Rybnika to pojechałbym - Czechy (winieta 1 mc ) - Austria (winieta 7 dnia x 2) - Słowenia (winieta 1 mc/6 mc) - Chorwacja (bramki).

 

Pozdrawiam

 

Żeby ominąć winietek w Czechach, Austrii i Słowenii możesz jeszcze pojechać na Czeski Cieszyn a potem skierować się na Cadce w Słowacji i dalej już Słowacją. Do Żyliny będziesz miał normalną drogę a dalej już do granicy z Węgrami autostrada

 

Tutaj masz dokładnie wytyczoną trasę tak jak jechałem niecały miesiąc temu właśnie do Zadaru z Bielska (czyli w sumie nie daleko od Ciebie)

 

http://maps.google.com/maps/ms?msid=206885091493769956441.0004a594cf58285b8b41d&msa=0&ll=48.676454,17.314453&spn=7.588606,21.643066

 

Natomiast jeżeli chodzi o Twój zestaw to bardziej bym omijał właśnie Austrię bo na południu tego kraju wjedziesz w góry i jest trochę podjazdów, natomiast jeżeli chodzi o trasę przez Węgry to tylko na Chorwacji będziesz miał wspinaczkę przed tunelem sv. ROK przed samym Zadarem, ale to jest nie do ominięcia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam !

 

Żeby ominąć winietek w Czechach, Austrii i Słowenii możesz jeszcze pojechać na Czeski Cieszyn a potem skierować się na Cadce w Słowacji i dalej już Słowacją. Do Żyliny będziesz miał normalną drogę a dalej już do granicy z Węgrami autostrada

 

Tutaj masz dokładnie wytyczoną trasę tak jak jechałem niecały miesiąc temu właśnie do Zadaru z Bielska (czyli w sumie nie daleko od Ciebie)

 

http://maps.google.c...88606,21.643066

 

Natomiast jeżeli chodzi o Twój zestaw to bardziej bym omijał właśnie Austrię bo na południu tego kraju wjedziesz w góry i jest trochę podjazdów, natomiast jeżeli chodzi o trasę przez Węgry to tylko na Chorwacji będziesz miał wspinaczkę przed tunelem sv. ROK przed samym Zadarem, ale to jest nie do ominięcia

 

Bartosz, pewny jesteś, że powyżej 3,5 t możesz przez małe przejście przejechać ? Bo z tego co pamiętam, to tylko tędy można wjechać do Cieszyn czeskiego. Na dużym przejściu winietka obowiązuje już n a początku autostrady po stronie Czech. Takie są ostatnie informacje od osób, które jechały tamtędy w tym roku.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Panowie :) mniej więcej mam jasność i decyzję podejmę w..sobotę :) , sprawę trzeba jeszcze obgadać z pozostałymi uczestnikami konwoju.

 

Aha, jeszcze proszę o małą podpowiedź, czy jadąc którą kolwiek trasą Polska-Chorwacja autostradami załapię się na dodatkowe płatne tunele?

 

A może dacie radę poradzić optymalną trasę, np. Węgry można za free w takim razie, jest prosta droga, ale boje się o swój zestaw jaki mam w opisie, boje się konkretnie słowacji i muszę tak dobrać trasę aby nie zakatować autka, by było bez nadrabiania kilometrów i żeby wszyscy dojechali zadowoleni :bzik: , stąd moje kalkulacje z autostradami, może tylko Czechy lub Słowacja autostrady a dalej już za free?

 

ależ mam mętlik :mlot:

 

Kombinujesz stary jak koń pod górę. Z jednej strony chcesz tanio, a z drugiej nie chcesz zakatować auta. Musisz coś wybrać trochę drożej nie ucierpi auto, lub taniej a zajedziesz samochód. Naprawdę największy udzia łw kosztach wyjazdu to paliwo i capmpingi, a jadąc przez wsie i miasta spalisz go więcej niż na autostradzie. W czerwcu byliśmy w Chorwacji 2 tygodnie Istria i Plitvickie (trasa Gliwice-Ostawa-Brno-Wiedeń Graz-Maribor-Lublana-Pula-Rovinj- Rożak-Plitvickie- Zagrzeb-Wiedeń -Gliwice - w sumie ponad 2500 km) koszty paliwa ok 220 euro, autostrady 60 euro. Nigdy nie spaliśmy na dziko, zawsze na campingach. Więc widzisz, że w ogólnych kosztach ceny autostrad to 8%. Campingi 270 euro.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.