Skocz do zawartości

Zbiornik na wode


Tomii

Rekomendowane odpowiedzi

Hej!

Gdzie tanio kupie zbiornik na wodę - nie musi być duży 20 litrów spokojnie wystarczy. Bo patrzyłem w Praktikerze i ceny małe nie są. Może przejadę się dziś do Castoramy :D i jeśli znajdę coś taniego to zakupię.

 

Jeśli nic taniego nie znajdę - muszę umyć stary baniak który znalazłem w domciu. Niestety jest on strasznie zarośnięty :D. Macie jakieś sposoby, żeby umyć zarośnięty zbiorni? Zastanawiałem się czy go jakimś karczerem nie potraktowac. Może jakiaś chemia?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zbiorniki niestety nie są za tanie... w auchan taki 10litrowy kosztuje ponad 30zł (nie mówiąc z kranikiem na przykład). Czym umyć? Napewno na gorąco. W sumie jak wyparzysz go dobrze z jakimś płynem powinien być zdatny do użytku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam !

 

co myślicie na ten temat : http://www.allegro.pl/item96987313_beczka_banka_kanister_10_30_60_200_l_beczki.html

myślę, że skoro woda nie jest do picia tylko do mycia, to jak "szary..." sugeruje wymyć, wyparzyć, odkazić. Mnie intersuje taki 60 litrowy. Podczas remontu wymyśliłem, że w przednim luku na leżaco pasowałby idealnie. Nie trzeba kombinować z zewnętrznym wlewem, wystarczy podnieść klapę luku. Zastanawiam się jeszcze nad zbiornikiem na brudną wodę, ale jestem w rozterce - przydałby się, czy też to przesada.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tomii

Do banieczki pare kropel "ludwika" (ale naprawde tylko pare bo bardzo sie pieni) , woda i bardzo drobny zwykly zolty piasek.Trzesiesz zbiornikiem , a piasek usuwa wszystkie glony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tomii

Do banieczki pare kropel "ludwika" (ale naprawde tylko pare bo bardzo sie pieni) , woda i bardzo drobny zwykly zolty piasek.Trzesiesz zbiornikiem , a piasek usuwa wszystkie glony.

:D:D:D świetny pomysł - nawet mi coś takiego do głowy nie wpadło :D

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tomii, ale w takim "wypiaskowanym" zbiorniku później szybko zaczyna się odkładać glon w porysowanych szczelinach, jeszcze trudniej go później usunąć, nie mówiąc, że więcej bakterii może tam sobie przesiadywać... ja nie byłbym za tym pomysłem z piaskiem... sam glon nie jest taki groźny a temperatura unieszkodliwi tam wszystko. pomyśl... :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najlepsza będzie kostka do zmywarki, w przypadku termosu zdaje egzamin rewelacyjnie.(cały osad po kawie oczyszcza).

Czyli wrzucić kostkę i zalać ciepłą wodą ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tomii, ale w takim "wypiaskowanym" zbiorniku później szybko zaczyna się odkładać glon w porysowanych szczelinach, jeszcze trudniej go później usunąć, nie mówiąc, że więcej bakterii może tam sobie przesiadywać... ja nie byłbym za tym pomysłem z piaskiem... sam glon nie jest taki groźny a temperatura unieszkodliwi tam wszystko. pomyśl... :D

Nie nie wiem czy aż tak się porysuje :D. Sprawdzę jeszcze proszkiem do zmywarek - jak on nie da rady, a zbiornik nadal będzie wyglądał obskurnie to zdecyduje się chyba na ten piasek.

Poprzeglondałem wczoraj allegro i troche tych baniaków w razie czego jest - no i wcale dużo za nie nie chcą :D ( http://www.allegro.pl/search.php?string=ba%C5%84ka )

 

:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podstawowa zasada , nie używasz przyczepy , spuść lub wylej wodę z zbiornika.Glony rosną wtedy jak masz długo stojącą wodę , ciepło i dostęp światła. W zbiorniku zamontowanym np. w leżance (ciemno) i regularnie opróżnianym glony Ci nie urosną.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja chciałem jeszcze doradzić byś zalał wodą zbiornik, wystawił na słońce, dohodował glony do ok 1cm później wylał wode podsuszył glony i myśle same by odpadły :D to żart oczywiście :D No to fajnie, że problem zbiornika masz już z głowy :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.