Skocz do zawartości

Wakacje 2011 - kiedy i gdzie urlopujemy


BJoe

Rekomendowane odpowiedzi

Dodatkowo do każdego państwa UE, trzeba wyposażać dzieci w paszport ważny na rok. Jak się dobrze uzasadni to wydadzą dowód osobisty (5 lat).

a pogoda? Urlop można spędzić w miły sposób również w deszcz i chłód ;-)

 

Z tymi paszportami to mnie zmartwiłeś pad.gif. Pamiętam że kiedyś wydawali dla dzieci paszport aż na 10 lat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tomii po UE dzieci mogą poruszać się na DO. One są na 5 lat. Trzeba tylko uzasadnić.

Żeby nie było - bardzo chętnie wybiorę się nad ciepłe morze. Jeszcze rok dwa ;-).

Edytowane przez gfizyk (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzisz Zaradku, właśnie ze względu na dzieci warto jechać nad chłodny (czasem) Bałtyk. Ze względu na ich zdrowie.

Dodatkowo do każdego państwa UE, trzeba wyposażać dzieci w paszport ważny na rok. Jak się dobrze uzasadni to wydadzą dowód osobisty (5 lat).

a pogoda? Urlop można spędzić w miły sposób również w deszcz i chłód ;-)

 

Oj tak tak!!:biwak: Tylko odpowiednia atmosfera :piwo: i towarzystwo :pub: potrzebne jest i może jeszcze :przytul: i :gitara: i od czasu do czasu :sleep: i aż:serce: rośnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak do tej pory to zaczęliśmy w Sławie następnie Podlesice (cudowne 100 lecie Dżumików ) po drodze Gliwice (niezapomniane chwile z Edem i Jolką) po drodze wypad do Januszewic , Kościeżyce , wyprawa na Wigry ( po drodze wspaniałe chwile w Kikole u Radwanków) z wycieczką na Litwę , przymusowy wypad do Gdańska ( kemping Stogi) , wyprawa do Ustronia Morskiego , przymusowy powrót do Poznania . Planujemy powrót do Ustronia , wypad do Bornego Sulinowa ( zlot militarystów ) no i nasz X zlot. Pozdrawiamy i czekamy na lepszą pogodę :) .

 

 

taki to pożyje :brawo::winner::ok:

 

 

 

 

 

a co DO i paszportów dla dzieci to DO wydają bez problemu :ok: ale nie pamietam na jak długo :niewiem: jutro sprawdze to napisze A o paszportach już gdzieś pisałem :hmm: 30zł i na rok

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzisz Zaradku, właśnie ze względu na dzieci warto jechać nad chłodny (czasem) Bałtyk. Ze względu na ich zdrowie.

Dodatkowo do każdego państwa UE, trzeba wyposażać dzieci w paszport ważny na rok. Jak się dobrze uzasadni to wydadzą dowód osobisty (5 lat).

a pogoda? Urlop można spędzić w miły sposób również w deszcz i chłód ;-)

 

To prawda, wyjazd zagraniczny wymaga trochę więcej przygotowań (paszporty, ubezpieczenia itd.)

 

Nam dorosłym w większości wystarcza

 

 

Oj tak tak!!:biwak: Tylko odpowiednia atmosfera :piwo: i towarzystwo :pub: potrzebne jest i może jeszcze :przytul: i :gitara: i od czasu do czasu :sleep: i aż:serce: rośnie.

 

ale dzieciom nie to w głowie. Dla nich najważniejsze jest kąpiel w wodzie, a przy brzydkiej pogodzie nijak tego nie można zrealizować

 

Ze względu na ich zdrowie.

 

 

Nikogo nie namawiam ani nie przekonuję. Każdy robi to co lubi lub jak mu wygodnie. Chcę tylko pokazać, że czasem warto nie dać pogodzie popsuć sobie urlopu.

 

 

:hej:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A nasze plany ze Szwecją stają się powoli coraz mniej realne. Powody dwa: koszty dotarcia moim zestawem liczone zaczynają być w porządnych tysiącach. Druga rzecz - ważniejsza - przyczepa na taki wyjazd jeszcze nie jest należycie zrobiona i dlatego chyba za tydzień wyruszymy :przyczepa: nad nasze morze z zaczepieniem być może o północno zachodnie Niemcy (jeziora nad Berlinem i półwysep Rugia - na północny - zachód od Świnoujścia). A tak przy okazji. To czy na pomorzu można wypożyczyć kanu (kanadyjkę) by popłynąć sobie jakąś z tamtejszych rzek? Mam tu na myśli zachodnią cześć polskiego wybrzeża.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A nasze plany ze Szwecją stają się powoli coraz mniej realne. Powody dwa: koszty dotarcia moim zestawem liczone zaczynają być w porządnych tysiącach. Druga rzecz - ważniejsza - przyczepa na taki wyjazd jeszcze nie jest należycie zrobiona i dlatego chyba za tydzień wyruszymy :przyczepa: nad nasze morze z zaczepieniem być może o północno zachodnie Niemcy (jeziora nad Berlinem i półwysep Rugia - na północny - zachód od Świnoujścia). A tak przy okazji. To czy na pomorzu można wypożyczyć kanu (kanadyjkę) by popłynąć sobie jakąś z tamtejszych rzek? Mam tu na myśli zachodnią cześć polskiego wybrzeża.

 

Hello!

Kanadyjkę możesz tutaj wypożyczyć: http://www.kajaki-kaszuby.pl/index.htm są też kajaki, jest tam gdzie popływać, jest również kemping.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale dzieciom nie to w głowie. Dla nich najważniejsze jest kąpiel w wodzie, a przy brzydkiej pogodzie nijak tego nie można zrealizować

 

 

 

Nikogo nie namawiam ani nie przekonuję. Każdy robi to co lubi lub jak mu wygodnie. Chcę tylko pokazać, że czasem warto nie dać pogodzie popsuć sobie urlopu.

 

 

:hej:

 

Mój siostrzeniec (5,5) i siostrzenica(8) są zachwyceni pobytem na mazurach :yay: Zeszłego lata byli nad morzem i nie byli tak szczęśliwi :oslabiony: A teraz brak słońca im zupełnie nie przeszkadza. Dzisiaj(relacja siostry mojej) skakali do wody jak opętani mimo deszczyku bo woda 20 stopni a nie jak nad morzem 16-17 a te 3 stopnie to jednak sporo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ruszamy około 14go sierpnia do Chorwacji na 2 zestawy z przyczepami,po przeczytaniu tego bogatego forum w planach jest Solaris w Sibeniku oraz miejscowość Pula,jeżeli ktoś w tym czasie tę planuje urlop to zapraszam..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tomek, bo do kajaka wygodnie nie wsiądą 4 osoby. Pływałem dużo tym i tym (kilkaset kilometrów przez kilka lat) i kanu jest DUŻO wygodniejsze do zwyczajnej rekreacji.

Co do cen, to za wypożyczenie jest w marę akceptowalne, ale transport może być już znacznie droższy. Ponieważ myślę raczej o krótkich kilkugodzinnych wyskokach na rzeki, które akurat nam się w danym momencie spodobają, postaram się pożyczyć kanu gdzieś u siebie i je zabrać z sobą. Tylko jak ja będę wyglądał w drodze? Na dachu Toyoty ogromy boks, a obok jeszcze kanadyjka... Gliniarze nie odpuszczą takiej okazji...:tuptup:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.