Skocz do zawartości

Kompozytowe butle gazowe


eeik

Rekomendowane odpowiedzi

Przy okazji tematu butli bp light. Miałem zapas 4 szt. Zostały mi 2szt. 2 poszły do 2 użytkowników forum. Jaki możecie polecić lakier strukturalny do plastiku. Jakiej firmy? Jakiś podkład? Chciałbym odświeżyć swoje butle. Używam je naprzemiennie z nano. I nie wyglądają zbyt estetycznie. Przydałby się jeszcze reduktor click-on 50bar ale nigdzie takiego nie mogę znaleźć.

 

Wysłane z mojego POCOPHONE F1 przy użyciu Tapatalka

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jacek chciałby klikona na 50 mbarów, bo są na 37, albo kombinować coś trzeba z kamperfitem i zwykłym. Do tego jeszcze pewnie by chciał takiego turystycznego, a nie domowego
Dokładnie tak, kamperfita mam, a chciałbym bez kombinacji 50 podpiąć bo czy to grill gazowy, czy inny sprzęt na 50 działa dużo słabiej na 37.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytacie skąd wziąć zielone butle BP , a czy ktoś oglądał te czerwone butle na OLX . Na pierwszy rzut oka są podobne do tych starych z BP , różnią się tym , że są czerwone i mają gwint. Są 12kg ale są też i mniejsze ( nie piszą jakie), jest jednak kilka pytań: jak z legalizacją , gdzie to napełnić bo chyba wymienić na napełnioną się nie da itd. Kosztują 250 zł , firma mieści się w Katowicach , może ktoś kto ma tam blisko obada dokładnie jak to wygląda. Nie podaje linka , wystarczy wpisać w OLX  "butla kompozytowa".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadza się, tyle, że chciałbym reduktor bezpośrednio montowany do butli, bez przejściówek po drodze, bo za każdym razem rozbrajanie instalacji i podpinania grilla jest dość irytujące.

Ale przecież adapter kamperfit nie ma nic do ciśnienia. Będzie działać zarówno z reduktorem 30 jak i 50 mbar
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na grilach 50 czy 37 zbytnio nie widze różnicy...

Może za rzadko używam ponad połowy mocy takich sprzętów...

Wolę mieć kamperfita niż jakikolwiek tam reduktor zapinany na opaskę...

A co do clik-on to uważam że to jedna z wielu zalet takich butli...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na grilach 50 czy 37 zbytnio nie widze różnicy... Może za rzadko używam ponad połowy mocy takich sprzętów...

Wolę mieć kamperfita niż jakikolwiek tam reduktor zapinany na opaskę...

A co do clik-on to uważam że to jedna z wielu zalet takich butli...

 

Jest kolosalna różnica przy grillu na 50 i zastosowaniu reduktora 37. Szukam reduktora który jest na 50 typu click on,. To czy na opaskę czy zakręcany to już dla mnie drugorzędna sprawa.  

 

Ps. Jakby ktoś chciał starą ale jarą butlę bp light

 

https://www.olx.pl/oferta/butla-light-bp-CID628-IDuN3kn.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytacie skąd wziąć zielone butle BP , a czy ktoś oglądał te czerwone butle na OLX . Na pierwszy rzut oka są podobne do tych starych z BP , różnią się tym , że są czerwone i mają gwint. Są 12kg ale są też i mniejsze ( nie piszą jakie), jest jednak kilka pytań: jak z legalizacją , gdzie to napełnić bo chyba wymienić na napełnioną się nie da itd. Kosztują 250 zł , firma mieści się w Katowicach , może ktoś kto ma tam blisko obada dokładnie jak to wygląda. Nie podaje linka , wystarczy wpisać w OLX  "butla kompozytowa".
Wygląda jak kolejna mutacja tego samego, inny kolor i kształt kołnierza, zawór to kwestia gustu, da się zmienić na cokolwiek. A nalewanie na własną rękę albo w zaprzejaźnionej stacji LPG albo gazów technicznych
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.