Skocz do zawartości

Kompozytowe butle gazowe


eeik

Rekomendowane odpowiedzi

11 minut temu, dudek_t napisał:

To wezme 5 w takim razie. Ciepełko to w naszym przypadku podstawowa sprawa. Zonie bedzie za zimno to jeszcze pierwsej nocy do domu trzeba bedzie wracac ? 

na ile czasu jedziesz?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie - jak wyższa instancja zaakceptuje wyjazdy zimowe to na wiosnę bankowo zakładam grzałkę. Jedziemy na 4-5 dni. Butla na dobę może być mało, pali ten piec jak porąbany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aż nie strasz że ten piec tyle pali :D 

w hobbicie na 3 doby poszło 1,5butli DL, w nocy dochodziło do -12

w drugim tygodniu stycznia jedziemy to zobacze ile mi to to pali. Na jesień tragedii nie było, tylko że temp oscylowała 0- +2

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, dudek_t napisał:

No właśnie - jak wyższa instancja zaakceptuje wyjazdy zimowe to na wiosnę bankowo zakładam grzałkę. Jedziemy na 4-5 dni. Butla na dobę może być mało, pali ten piec jak porąbany.

Jaką grzałkę zakładasz?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jacek, nie wiem jak u innych. U mnie zeby wszedzie bylo rownomiernie 22-23 stopnie to piec musi byc na 3-3,5 i went przedni na 2-3 a tylny minimum na 4. Kotłuje gazu jak oszalały. Myślę że to sporo zależy od układu przyczepy i pracy wentylatorów które siłą rzeczy odbierają dużo ciepła z pieca ale mają ogromne straty w przesyłaniu go dalej. Co by nie mowic Alde to to nie jest ? 

PlopaPL - tą standardową Trumy, Ultraheater. Czy montuje okaże się po wyjezdzie Sylwestrowym ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@AdamH gabarytowo ma taką samą jak Ty i z tego co kojarzę to w ubiegłym roku w Niedzicy objechał chyba na 2 butlach więc spokojnie Ty chyba też dasz radę. Mi w tym samym czasie poszła niecała butla, teraz ją jeszcze kończę żeby przed wyjazdem wymienić na nówkę. Prognozy temperaturowe są obiecujące i bardzo zbliżone do ubiegłego roku...

Dozo na miejscu na Polanie Sosny;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 20.12.2018 o 17:39, dudek_t napisał:

Byłem dziś w butlomacie Amerigaz. Powariowali, kaucja za Nano lub LightDom to 199zl, do tego gaz 53 za LightDom. Jutro zobacze na Shellu. 

dziś na shellu pożegnałem się na stałe z nano i odebrałem kaucję, dopytałem się po ile teraz jest kaucja i potwierdzili że nadal 99 zł

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, chris_66 napisał:

dziś na shellu pożegnałem się na stałe z nano i odebrałem kaucję, dopytałem się po ile teraz jest kaucja i potwierdzili że nadal 99 zł

 

A co w zamian?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

biało zielony kompozyt przez niektórych zwany BP
:-)
Mam nadzieję, że ta ode mnie dobrze się sprawuje.

Ja używam zamiennie nano z bp light tyle że używam mały gazu z racji wyjazdów raczej w cieplejszych porach roku.

Wysłane z mojego POCOPHONE F1 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

35 minut temu, Wodnik Szuwarek napisał:

?
Mam nadzieję, że ta ode mnie dobrze się sprawuje.

jest super, denerwujące jest powolne przelewanie gazu, ale inne zalety przyćmiewają tą wadę ?

ostatnio sporo używałem gazu na wyjazdach służbowych i możliwość podglądania ilości gazu (i samodzielnego tankowania) sprawdziła się

37 minut temu, jacekzoo napisał:

Lux :ok: jakoś nie mogę się do tego zabrać ? 

nie leń się, przerób camperfita i działaj, pierwsze kroki już masz za sobą ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.