Skocz do zawartości

dorobienie grzałki 230 V


zibi

Rekomendowane odpowiedzi

Czy ktoś z forumowiczów ma namiary na zakłady które moga dorobić grzałkę 230 V do lodówki . Jest kilka ofert w necie zakładów wykonujących takie usługi , lecz może ktoś przerabiał temat i potrafi precyzyjnie wskazać .

Można kupić oryginał lecz to sporo kosztuje , około 270 pln.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja właśnie taką kupiłem i za takie pieniądze http://allegro.pl/grzalka-lodowki-230v-dometic-i1622122491.html, nawet nie wiedziałem, że można coś takiego dorobić, 260 zł to trochę kasy za kawałek drutu...

Edytowane przez pmryby (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taką samą grzałkę muszę kupić . Będę próbował dorobić , lecz nie mogę zlokalizować zakładu który sie tego podejmie i wykona to porządnie w konkurencyjnej do oryginału cenie . Cena rzeczywiści jak za grzałkę , jest bardzo wysoka . Jak nie uda się znaleźć wykonawcy , kupię tak jak Ty .

Nasze hobby ( caravaning) jest lukratywne , więc musi być drogie ??????

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

W Łodzi ul.Pieniny 19 dorabiają grzałki jakie tylko się chce. :)

Ceny mają konkurencyjne. A co najważniejesze potrafią odtworzyć grzałkę od podstaw.:

)

Będę kombinował z grzałką do zbiornika ciepłą wodą w plastikowym zbiorniku i oni będą mi dorabiać aby nie stopiła a nagrzała wodę.. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W poprzedniej przyczepie podgrzewanie wody miałem zrobione przy pomocy takiej grzałki

http://allegro.pl/gr...1875589958.html

Sprawdzała się super i nie było problemów z przetapianiem zbiornika (nie próbowałem ustawienia na 3 kropki czyli najmocniej grzejącego). Woda w 20 litrowym zbiorniku była zagrzana gdzieś po 15-20 min

 

post-5526-0-85663700-1319717886_thumb.jpg

 

Przykładowe zdjęcie wziąłem z aukcji allegro żeby było dla potomnych jak aukcja się skończy. Jest do grzałka do kaloryfera łazienkowego.

Edytowane przez bartosz_b (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś z forumowiczów ma namiary na zakłady które moga dorobić grzałkę 230 V do lodówki . Jest kilka ofert w necie zakładów wykonujących takie usługi , lecz może ktoś przerabiał temat i potrafi precyzyjnie wskazać .

Można kupić oryginał lecz to sporo kosztuje , około 270 pln.

 

 

firma nazywa sie ELEKTROTERMIA w Krakowie

tu masz wszystko: http://elektrotermia.com.pl/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W poprzedniej przyczepie podgrzewanie wody miałem zrobione przy pomocy takiej grzałki

http://allegro.pl/gr...1875589958.html

Sprawdzała się super i nie było problemów z przetapianiem zbiornika (nie próbowałem ustawienia na 3 kropki czyli najmocniej grzejącego). Woda w 20 litrowym zbiorniku była zagrzana gdzieś po 15-20 min

 

post-5526-0-85663700-1319717886_thumb.jpg

 

Przykładowe zdjęcie wziąłem z aukcji allegro żeby było dla potomnych jak aukcja się skończy. Jest do grzałka do kaloryfera łazienkowego.

 

 

tak na marginesie to temat dotyczy grzałki do lodowki...

ale do zbiornika co i jak mozna tez się info przyda

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak na marginesie to temat dotyczy grzałki do lodowki...

ale do zbiornika co i jak mozna tez się info przyda

 

Osz..... :sciana: nie ukrywam nie czytałem od początku tylko jak zobaczyłem temat i ostatniego posta to odpowiedziałem Mea Culpa itd.

Edytowane przez bartosz_b (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Osz..... :sciana: nie ukrywam nie czytałem od początku tylko jak zobaczyłem temat i ostatniego posta to odpowiedziałem Mea Culpa itd.

 

Dobrze że to napisałeś bo właśnie czegoś takiego szukam na przyszły sezon,

miałem zamontować grzałkę z akwarium, ale ta jest o niebo lepsza.:ok:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Grzałkę do lodówki dorobiłem w firmie Alex , cena 70 zł . znacząca różnica w stosunku oryginału od którego niczym się nie różni . Przez cały sezon działała bez zarzutu .

 

P.P.U.H. ALEX

Rudki, ul. Żeromskiego 2a/7

26-006 Nowa Słupia,

woj. Świętokrzyskie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak myślicie jeżeli u znajomych zwiększymy moc grzałki lodówki to lepiej będzie chłodzić?? od czego to zależy?? czy czynnik chłodniczy ulega degradacji i słabiej wychładza lodówkę??

 

To trochę tak jak byś w domu z istniejącą instalacją co zwiększył kocioł i liczył że będzie cieplej grinser006.gif, a nie brał pod uwagę tego ile ciepła są w stanie przekazać grzejniki do pomieszczenia. Tak też teoretyzując - obieg chłodniczy jest zamknięty. Jest to obieg bez żadnej pompki - ruch czynnika jest grawitacyjny. Zwiększenie temperatury w warniku będzie się za tym wiązało zapewne z większym ciśnieniem, a tym samym masz większą szanse na rozszczelnienie układu.

 

Chcesz lepszego chłodzenia, to zajmij się odprowadzeniem ciepła ze skraplacza i absorbera waytogo.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak myślicie jeżeli u znajomych zwiększymy moc grzałki lodówki to lepiej będzie chłodzić?? od czego to zależy?? czy czynnik chłodniczy ulega degradacji i słabiej wychładza lodówkę??

 

 

raczej nie. jeśli by tak było to producent zadałby mocniejsze grzałki. poza tym czytałem gdzieś żeby nie używać lodówki na podwójnej grzałce lub ogólnie 2 źrodłach bo można lodówkę uszkodzić. nie wiem o jakie uszkodzenie chodzi ale prawdopodobnie tworzy sie za wysoka temperatura i ciśnienie o czym już wspomniano więc te 120 W to chyba optymalna moc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 lata później...

Czy ktoś z forumowiczów ma namiary na zakłady które moga dorobić grzałkę 230 V do lodówki . Jest kilka ofert w necie zakładów wykonujących takie usługi , lecz może ktoś przerabiał temat i potrafi precyzyjnie wskazać .

Można kupić oryginał lecz to sporo kosztuje , około 270 pln.

 Tutaj widziałem można taką kupić: http://sklep.termek.pl/pl/p/grzalka-do-lodowki-85W230V-fi-16x100/3217, mozna też u nich dorobić inne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.