Skocz do zawartości

Zabezpieczenia przyczepy .


Axel

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 51
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Właśnie o to chodzi zgadzam się z kolegą ja nie myślę o alarmie już gotowym lecz takim co samemu się złoży i newralgiczne miejsca najbardziej zabezpieczyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://moto.allegro.pl/mikrofalowy-czujnik-ruchu-rtx-mv1-reg-czulosc-i1593302935.html

 

Miałem coś podobnego zamontowane w aucie(kabrio).Nie reagował na owady i przeciąg.Jedno ,,szczeknięcie" syreny przy zbliżeniu do auta,nawet kilka krotnym.Aktywacja alarmu następowała po naruszeniu strefy wnętrza auta.Wada.Duży stwór (np.kot) przemieszczający się pod autem aktywował alarm.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może to zboczenie zawodowe, ale dla mnie każde zabezpieczenie to TYLKO (albo AŻ) utrudnienie dla złodzieja. Dlatego mam AC/KR. Płacę 250 zł/rok. Śpię spokojnie.

Co do zabezpieczeń, to mam taki zameczek w zaczepie.

Ale pod Waszym wpływem, chyba pomyślę o czymś dodatkowym (na koło?).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Pomysłowość naszych złodziej nie zna granic . Mojej sąsiadce ukradli w nocy po cichu przyczepę campingową z stodoły - psy oszołomione chyba gazem i przyczepki nie ma.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś ma zintegrowaną przyczepe z alarmem domowym ?

 

Chodzi mi po głowie zainstalowanie kontaktrona na jednej łapie i w podłożu a do tego kabel zasilający z dodatkową parą działająca jako sabotaż.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Witam. Ja coś w temacie, niestety już po kradzieży :oslabiony: przyczepy kempingowej model TEC 500t. Cieszyłam się nią 2 miesiące, nie zdążyłam nawet wyjechać na zaplanowane wakacje. Mądry Polak po szkodzie. Myślałam że jak przyczepa stoi na ogrodzonej działce a wkoło sąsiedzi to nie ukradną, niestety zabrali nocą z 23 na 24 lipca z Zaręb , gm. Żabia Wola , policja :policja: podobno miała jeszcze dwa zgłoszenia po tej nocy o kradzieży przyczep z okolicy. Szkoda że na forum o karawaningu trafiłam już po kradzieży ale może jeszcze kiedyś kupię i chętnie poczytam jak zabezpieczacie przed złodziejami. A przy okazji może wpadnie wam w oczy przyczepka podobna do mojej, dołączam zdjęcie. W środku miała ciemnoniebieskie poszycia na poduszkach i niebieskie zasłonki. tel. 0605180357 :dzieki:

post-7690-0-93202700-1311621147_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Numer raczej nie ma sensu , przyczepa pójdzie na altankę lub części, nalezy obserwowac ogłoszenia z częściami.Przezornie kupiłem AC, tak nawiasem , znakuje ktoś przyczepy tak jak kiedys samochody? Zawsze to człowiek lepiej się czuje lejąc kogoś kto sprzedaje j jego oznakowany piecyk lub szybę.

Edytowane przez piotrekbb (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to tak w temacie, które towarzystwa ubezpieczeniowe mają w ofercie AC/KR na przyczepki. W agencji PZU dowiedziałem się że alarm jest wymagany żeby ubezpieczyć AC.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Warta ma, wycenili moją bude na 35tys i skladka wyszła ok 900zł, ubezpieczyłem jednak na nieco niższa kwote poniewaz i tak wartość będzie spadać więc po co przepłacać.

Nie wymagali alarmu, dodatkowe zabezpieczenia wymagają przy poj.kempingowych wartości pow. 70tys.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piotrek - pamiętaj, że wartość budki nie spada tak jak w samochodach.

Ja np ubezpieczałem w ubiegłym roku na 14 tys, a w tym roku na 15tys. Euro drożeje, budkę doposażyłem (ciepła woda, łóżko, piętrowe, butla na gaz)...

Koszt ponizej 300 zł. Brałem na 2 raty.

Obawiam się, że oferta na przyczepy jest najbardziej atrakcyjna właśnie w Warcie. Oczywiście nie chcę urządzać kryptoreklamy, ale porównywałem z konkurencją. Część osób wie, że jestem z branży, więc wiem co piszę :-)))) (przynajmniej czasem) ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wartośc wzrasata ale na Allegro w sezonie, przy szkodzie będzie wycena w/g InfoExpert lub EuroTax i tyłek blady.

Poczytaj OWU twoje przeróbki będa brane pod uwage tylko przy dodatkowej składce za wyposazenie dodatkowe.

 

nie wiedziałem,że jesteś z Warty jesli tak to przelicz mi składke na moją -jak wyjdzie tanio to nastepne wezme u ciebie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piotrek - nie zajmuję się sprzedażą polis ;-) Ale zawsze mogę pomóc w znalezieniu agenta.

Przy okazji - z mojego postu nie wynikało, że pracuję w Warcie. Skąd ten (owszem - prawidłowy) wniosek ? :palacz:

 

NIektóre przeróbki nie stanowią wyposażenia dodatkowego. Kwestia wartości budki jest na tyle pojęciem względnym, że trudno ją dokłądnie określić. Stąd należy posługiwać się wartościami rynkowymi (katalogi Info-Ekspert i Eurotax nie posiadają danych). Stąd bardzo często wycena jest realizowana na podstawie notować rynkowych.

Przy okazji - bardzo dobrze jest ubezpieczyć przed samym sezonem. Szkoda też raczej (jeśli będzie) - będzie w sezonie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.