Skocz do zawartości

Zabezpieczenia przyczepy .


Axel

Rekomendowane odpowiedzi

Tak czytam posty o tych zabezpieczeniach i w innych wątkach o kradzieżach i zastanawiam czy nie dałoby się zainstalować w przyczepie alarmu samochodowego takiego np:

http://allegro.pl/alarm-samochodowy-autoalarm-ultradzwieki-gratis-i1731692187.html

Posiada on czujki ultradźwiękowa, więc powinien reagować na poruszanie się po przyczepie. Można by go podłączyć do instalacji 12V w przyczepce i zabezpieczyć dodatkowo zasilaniem z aku. Uzbrajany z pilota no i można by podłączyć światła 12V żeby dodatkowo mrugały.

Próbował ktoś z Was takie rozwiązanie ? Czy może jednak nie da się tego podłączyć?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 51
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Pewnie,że się da, mało tego to bradzo proste.Musisz jednak miec aku w przyczepie, bo inaczej po odpięciu wtyczki z przyczepy złwodziej deaktywuje alarm (jeśli syrena ma własne zasilanie to i tak odbięcie wtyczki CEE wzbudzi alarm więc ten aku niekonieczny)

Montaż ogranicza sie do rozmieszczenia czujników i podania zasilania., tyle tylko ,że będziesz musiał zamykac okna i luki dachowe bo alarm może sie wzbudzać.

Można zminimalizowac fałszywe wzbudzania montując czujniki przy podłodze,można również dodac inne czujniki jak mikrofalowy który wzbudzi prealarm(ostrzegawczy) jesli ktos podejdzie do przyczepy, nie wiem tylko czy akurat ten alarm ma taką funkcje.

Edytowane przez piotrekbb (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Musisz jednak miec aku w przyczepie, bo inaczej po odpięciu wtyczki z przyczepy złwodziej deaktywuje alarm.

Montaż ogranicza sie do rozmieszczenia czujników i podania zasilania., tyle tylko ,że będziesz musiał zamykac okna i luki dachowe bo alarm może sie wzbudzać.

Z oknami i lukami to oczywiste, a aku (120 Ah) mam i tak do movera zamontowany więc energii pod dostatkiem tam jest żeby utrzymać alarm przy życiu na jakiś tydzień myślę. Dodatkowo myślę że dałoby się to podpiąć jakoś tak że jak jest podłączone 230V to ciągnie z 12V z przyczepki a jak ktoś to odłączy to przełącza się na aku.

 

 

Można zminimalizowac fałszywe wzbudzania montując czujniki przy podłodze,można również dodac inne czujniki jak mikrofalowy który wzbudzi prealarm(ostrzegawczy) jesli ktos podejdzie do przyczepy, nie wiem tylko czy akurat ten alarm ma taką funkcje.

 

Ten model to akurat tak wybrałem jako przykładowy, narazie nadal walczę z LEDami więc jak coś montaż alarmu przyjdzie z czasem :]

 

(jeśli syrena ma własne zasilanie to i tak odbięcie wtyczki CEE wzbudzi alarm więc ten aku niekonieczny)

 

 

No myślę że jednak aku by się przydał, taki przykład z ostatniego wyjazdu weekendowego na Słowację, stałem sobie na kempingu podłączony do 230 i pojechaliśmy na pół dnia na wycieczkę. Przyjeżdżam a tam przewód zasilający zwinięty przy przyczepie i przychodzi pan co kosił trawę na kempingu ze skruchą że niechcący potraktował mój kabel kosiarką i że mi da nowy, albo ten naprawi. No i w takim przypadku to myślę, że miałbym eksmisję jakby im przez 6h przyczepa wyła :]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zabezpieczajcie swoje przyczepy jak się tylko da przed tymi dupkami złodziejami, :klotnia:

 

chociaż jak zgłaszałam kradzież na policję :policja: nie pocieszyli mnie, mówiąc że złodzieje byli dobrze przygotowani i tak by ukradli.

 

Dzisiaj komendant mi powiedział że na pewno przyczepa jest na jakiejś budowie i juz się nie znajdzie.

 

Straciłam nadzieję słuchając tego..... :oslabiony:

 

:gitara:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czytam z dużym zainteresowaniem ten temat oraz tematy o kradzieżach. Pewne jest jedno bez względu gdzie będziemy podróżować i spędzać wakacje ,czy nie będziemy nigdzie jeździli trzeba być czujnym i w żadnym zabezpieczeniu nie widzę przesady po prostu każdy broni swojego mienia.Myślę ,że jako ludzie posiadający przyczepy powinniśmy zwracać również uwagę na to co kupujemy do naszej przyczepy(aby nie były to rzeczy z kradzieży).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Odkopię trochę kotleta.

Ostatnio zrobiłem sobie zabezpieczenie dyszla, tak żeby nikt nie mógł podpiąć przyczepki bez mojej wiedzy :)

Przyczepka stoi na działce 30km od domu.

Teraz jedynie obawiam się, że drzwi nie mogłem jakoś zabezpieczyć.

gallery_4365_261_17532.jpg

 

gallery_4365_261_6995.jpg

Edytowane przez moro (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.