Skocz do zawartości

Zabezpieczenia przyczepy .


Axel

Rekomendowane odpowiedzi

Tak sobie myślałem nie raz jak zabezpieczyć swoją przyczepkę przed kradzieżą jakie rozwiązania wy posiadacie do zabezpieczenia lub co byście zaproponowali ?

Sam osobiście myślę aby zainstalować alarm z czujkami wstrząsu i ruchu , co wy na ten temat myślicie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 51
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Witam.

Mam blokadę na koło i zamierzam jeszcze zrobić blokadę na dyszel. Można kupić na llegro. Nie wiem jaka jest skutecznośc tego typu urządzeń i szczerze nie chcę się przekonać. O niczym innym nie myślałem.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja mam kłódkę na hak (blokuje przycisk zwalniający zaczep)

i łucznik na drzwi (bo standardowy zamek przestał spełniać swoją funkcję)

 

po za tym najważniejsze: niska wartość przedmiotów w środku biggrin.gif (wtedy człowiek śpi spokojniej) i sprawdzone (strzeżone) kempingi

 

pozdr

 

PS: plus sentencja z mojego podpisu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

poza sezonem mam cepke pod wiata... wyjechanie nia z podworka wymaga calej ceremoni wiec potencjalny amator cudzych rzeczy mialby spory problem aby wyjechac...

w sezonie stoi na placu w firmie gdzie pracuje - pilnuja jej pracownicy i owczarek na placu... lub na pobliskim kepingu gdzie tez zawsze ktos ma na nia oko

a na wyjazdach - coz... nigdy nie ma pewnosci czy nie zwina ci domku spod knajpy gdzie sie zatrzymales aby cos zjesc... mnie pociesza fakt ze z moim bydleciem na haku jedzie/zwiewa sie powoli... :)

a co do rzeczy w cepie - mam duza kasete pancerna gdzie bez trudu mieszcza sie wszystkie dokumenty, komorki i kamera... - a mocowana jest przez podloge do ramy na sruby zamkowe

to tyle... nie popadajmy w paranoje ... jak ktos bedzie chcial opedzlowac cepke to nawet lepiej jak nie ma zabezpieczen... mniej bedzie zniszczona po takiej akcji

Edytowane przez bodzioklb (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to tyle... nie popadajmy w paranoje ...

 

Myślę, że Axelowi nie chodzi o wpadanie w obłędną paranoję, tylko zmaga się z problemem jaką jest kradzież. A że w Polsce lubi się przywłaszczyć to i owo, więc i temat słuszny. Co więcej ma zapewne na myśli nie okres kiedy się z nią porusza, tylko kiedy stoi pod domem, blokiem 11miesięcy w roku.

 

Temat alarmu jest ciekawym rozwiązaneim i warto by było to rozwinąć. Bo to że można odkręcić zaczep, ściągnąć koła to wiemy. Ciekawi mnie jakby to buyło zamontować alarm - na ruch?, na drzwi? na okna?

 

A może rozciągnąć kabel pod napięciem do okoła przyczepy? :hehe:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że Axelowi nie chodzi o wpadanie w obłędną paranoję, tylko zmaga się z problemem jaką jest kradzież. A że w Polsce lubi się przywłaszczyć to i owo, więc i temat słuszny. Co więcej ma zapewne na myśli nie okres kiedy się z nią porusza, tylko kiedy stoi pod domem, blokiem 11miesięcy w roku.

 

Temat alarmu jest ciekawym rozwiązaneim i warto by było to rozwinąć. Bo to że można odkręcić zaczep, ściągnąć koła to wiemy. Ciekawi mnie jakby to buyło zamontować alarm - na ruch?, na drzwi? na okna?

 

A może rozciągnąć kabel pod napięciem do okoła przyczepy? :hehe:

 

 

Masz rację ale przy okazji zabezpieczenia warto i pomyśleć i o tym jak opuszczamy przyczepkę na kampingu i wracamy za kilka godzin do niej.

Alarmy są już tak zaawansowane że mają takie czujniki że kiedy przyczepka będzie w ruchu fanfara zacznie wyć, po za tym jeśli zbije się szybę czujnik ruchu się uruchomi .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma co przesadzać z tymi zabezpieczeniami bo czym więcej tego nawalisz tym bardziej złodzieja oko przyciągniesz , ja osobiście kupiłem coś takiego

http://allegro.pl/zabezpieczenie-przyczepy-anty-kradziezowe-i1601490433.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

taki jeden ziomus co mial alarm w cepie byl przeklenstwem na kempingu w Łebie w zeszlym roku... dobrze ze tylko w dzien ta buda mu wyła...

 

czujnik ruchu - ok -ale nawet jak bedzie upal na dworze to nie zostawisz uchylonego okna bo firanki wzbudza alarm...

czujnik na ultradziwieki - nie uchylisz okna bo wiatr dmuchnie w okno i go wzbudzi...

 

mozna czujnik ruchu wstawic na same drzwi zeby dyndajace firanki go nie wzbudzaly... no dobra a co z oknami?? wszystko co przy oknie bedzie w zasiegu reki :)

 

taka instalacje trzeba dobrze przemyslec i dobrze zestroich czulosc czujnikow bo inaczej zamiast pomagac bedzie wkurzac - i odrazu mowie aby nie kopowac tych tanich alarmow z allegro... tam czujniki maja regulacje tylko teoretycznie bo w praktyce czy max czy min to tak samo :D

 

a co do zabezpieczenia na postoju

mam taki zaczep

post-728-0-85698000-1305292845_thumb.jpg

na postoju rzadko kiedy ale czasami go skladam co uniemozliwia zapiecie cepki a przez ucho i i przez calosc robie 2 petle lancuchem atestowanym i na to kłódeczka...

Edytowane przez bodzioklb (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakieś zabezpieczenie warto mieć w przyczepie, ale czy słyszeliście żeby komuś włamali się do przyczepy na kempingu? Ja nie słyszałam i oby tak nadal było ! Wydaje mi się , że na kempingu sąsiad sąsiadowi pilnuje a przynajmnie zwróciłby uwage gdyby ktoś obcy się kręcił?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja czytając dziś na forum Camperteamu wspomnienia z podróży po Albanii, też postanowiłem założyć alarm.

 

Na pewno zabezpieczę drzwi i okna, czyli miejsca, którymi można wejść do przyczepy oraz klapę bagażnika. Nie przewiduję czujnika ruchu, ale barierę optyczną jak najbardziej. Do tego mechaniczną blokadę hamulców. Całość zasilana z akumulatora pokładowego. Sygnalizacja optyczna i dźwiękowa. Na pewno nie zastosuję żadnych fabrycznych rozwiązań, gdyż te są zbyt proste do obejścia.

 

Fakt, że na campingu nie powinno być problemów z bezpieczeństwem ale ja dość często staję w miejscach odludnych.

Edytowane przez marmur (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.