Skocz do zawartości

HOBBY marmura


marmur

Rekomendowane odpowiedzi

Marmur a czy mógłbyś coś więcej o tym wentyatorze za lodówką powiedzieć?

Nie jestem elektrykiem więc zwaracam się o podpowiedzi

Ten wentylator to 230V czy na 12 wolt zrobiłeś.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 48
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Wentylator jest na 12 V, wyjęty z zasilacza komputerowego. Rozmiary 12 x 12 cm. Pracuje praktycznie bezszelestnie. Zamontowałem go po zdjęciu kratki wentylacyjnej z lodówki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

powoli ale drobnymi kroczkami do przodu.

 

Kilka zdjęć z face liftingu.

 

Teraz już nikt nie powie, że nie widział kto jedzie.

 

post-1214-0-67741400-1306149866_thumb.jpg

 

post-1214-0-42368100-1306149926_thumb.jpg

 

Zupełnie inaczej zagospodarowałem bagażnik, weszły dwie butle 11kg i 2 zbiorniki na wodę. teraz mam 60 litrów wody a nie 10 jak dotychczas. Niedługo koło zapasowe powędruje pod podwozie.

 

post-1214-0-21027900-1306150001_thumb.jpg

 

A i oświetlenie schowka się przyda

 

post-1214-0-04837000-1306150098_thumb.jpg

 

Żadne kable się nie pętają po schowku

 

post-1214-0-28618300-1306150142_thumb.jpg

 

 

 

 

A w środku już wiele zrobione to jest tam jeszcze jedno wielkie pobojowisko, więc zdjęcia będą jak skończę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W środku jest całkowicie zmieniona instalacja elektryczna, wstawione oświetlenie diodowe, dodatkowy akumulator 90 Ah, ładowarki, przetwornice itp, Jest nowe podłączenia lodówki i ładowania akumulatora w czasie jazdy. Teraz jestem na etapie zakładania klimatyzacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a po co aż dwie butle 11 ? cięzko trochę na tym dyszlu - 50kg butle, 60kg woda - 120kg w samym kufrze :hmm:

nie wiem czy próbowałeś, ale mnie butle bez kołnierza wchodzą o wiele lepiej - łatwiej się wkłada :ok:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Konrad, to są tylko potencjalne możliwości. Jeśli wybiorę się na dwumiesięczne wojaże za granicę to oczywiście zabiorę dwie butle, a normalnie będzie jeździć tylko jedna. Pojemniki na wodę z zasady podróżują puste.

 

U mnie butle z kołnierzem jak widzisz wchodzą bez problemu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie butle z kołnierzem jak widzisz wchodzą bez problemu.

 

u mnie też wchodzi, ale przy wkładaniu mniej gimnastyki jest gdy nie ma kołnierza

z kołnierzem musiałem wkładać lekko po ukosie, a bez kołnierza wchodzi prawie na pionowo :yes:

 

u Ciebie jest inna klapa więc faktycznie może nie ma to znaczenia :ok:

 

 

klucz jak sadzę do reduktora - proste a skuteczne - nie trzeba szukać ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Klima jest już na swoim miejscu.

 

Na dziś wygląda to mniej więcej tak:

 

post-1214-0-70336900-1306170656_thumb.jpg

 

teraz muszę zrobić dodatkowy otwór wentylacyjny do odprowadzania ciepłego powietrza i zastanawiam się czy sam dam radę to zrobić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Marmur tak przeglądam wszystkie Twoje modyfikacje i jestem pełen podziwu :dzieki:, ale powiedz mi jedną rzecz czy przez włożenie dwóch dużych butli na gaz, dość dużego aku, klimy, zbiorników na wodę nie doprowadziłeś przekroczenia ładowności cepki ? Bo ja np mam tylko 100kg ładowności wg tabliczki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na pewno dołożyłem trochę kg. Liczmy: butla 25 kg, klima 20kg, akumulator ok 20 kg, reszta też niech będzie ze 20 kg. Razem 85kg więc nie jest tak źle. Wody w baniakach nie liczę, gdyż z założenia wozić wody na znaczne odległości nie będę.

 

W papierach mam: MW = 641kg, DMC = 1000 kg, a na ramie tabliczka z nośnością ramy = 1350 kg.

 

Moim zdaniem nie powinno być źle

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.