Skocz do zawartości

Sterckeman terenowca


terenowiec

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 48
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Co do szerokości to powiem Wam, że jak na razie jechało mi się z nią tak dobrze, jakbym ciągnął za sobą maleńką przyczepkę bagażową. Jechałem z Płocka, wiec kilka kilometrów miałem. Był zwężki, roboty drogowe i inne utrudnienia. Sam byłem zdziwiony że tak bezproblemowo się jechało. Mało tego, nie miałem dobrych lusterek, w których widziałbym tył. Aby coś zobaczyć musiałem zawsze się lekko zaslalomować w prawo i w lewo. Może to wynika z tego, że dużo jeździłem z przyczepami w różnych miejscach i warunkach. Niemniej jednak, mam świadomość, że na wąskich drogach, podczas mijania pędzących z naprzeciwka TIR-ów, może być niewesoło. Podobnie w starych śródziemnomorskich miasteczkach, gdzie drogi mają 250 cm i 2 milimetry szerokościhehe%281%29.gif

Edytowane przez terenowiec (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obniżenie zaczepu bo Toyota ma zbyt wysoko osadzony hak

Wstawienie kółek zabezpieczających tył przyczepy przed zaczepieniem o coś wystającego i przydatne przy wjeżdżaniu na promy

 

Chyba podwyzszenie zaczepu skoro Toyota ma hak wysoko ?

Z tymi kolkami - zaintrygowales mnie. Potrafie sobie wyobrazic problem, ale czy ktos go juz mial? Ktos je montowal?

Jasli tak to jak - bezposrednio do podlogi z tylu przyczepy, czy inaczej?

 

 

Maciej

Edytowane przez maciej_p (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście pomyliłem się i chodzi o podniesienie zaczepu, lub obniżenie haka. To drugie, w moim przypadku, jest dużo droższe. Kółka montował AdamH, a jak niektórzy wiedzą ma kawał przyczepy. Zjazdy i wjazdy na prom są często dość strome i wówczas można zawadzić tyłem przyczepy o nabrzeże lub najazdy. Należy je zamontować z tyłu budy, by były najniższym punktem. Wówczas w sytuacji kiedy zagrozi nam zaczepienie tyłem o jakąś pochyłość buda na kółkach się wesprze i przejedzie nie urywając podpór czy poszycia. Oczywiście dotyczy to tylko niewielkich przechyłów i docisków na te kółeczka. Jeżeli siła będzie zbyt wielka, to albo je wyrwiemy, albo wpadną nam do środka.

Nie wiem gdzie u siebie będę je montował, jak wyzdrowieję, to dopiero wtedy wezmę się do pracy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Maciek - ja nie napisałem, że kółka powinny być na końcu ramy, tylko przymocowane do ramy.

wystarczy zrobić konstrukcję mocowaną do ramy, do której będą zamontowane kółka. Ewentualnie wykorzystać podpory tylne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak chcę zrobić, czyli to co jest niezbędne do przeglądu (światła zewnętrzne), oraz ogrzewanie, bo może być zimno, a rodzinka jest chora i będzie świerzo po chorobie. Do tego zaklejenie cieknącego okna dachowego no i zapasówka, bo w razie kapcia, jedynym wyjściem będzie ogromna laweta. Brak światła wewnątrz mogę zastąpić lampką domową pociągnięta na przedłużaczu z zewnątrz. Najgorsza jest elektryka zewnętrzna, której nie chcą się podjąć miejscowi elektromechanicy, a sam, po spędzeniu kilku godzin, na razie nie posunąłem się ani o krok :wrrr:.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.