Skocz do zawartości

Sterckeman terenowca


terenowiec

Rekomendowane odpowiedzi

Nie miałem jakoś czasu by pochwalić się swoim nowym nabytkiem, na który tak długo polowałem. Przyczepę kupiłem za Płockiem. Jest to Sterckeman 545 o szerokości 250 i DMC 1500kg. Rok przyczepy 2003, bezwypadkowa, ale jest cała masa rzeczy do zrobienia. Większość z nich nie wymaga wkładu finansowego, ale wielu godziny pracy.

W środku ma oddzielne pomieszczenie z toaletą i prysznicem, oddzielnie umywalkę. Łóżko piętrowe z tyłu, z przodu łóżko małżeńskie, a po środku dwa siedziska ze stolikiem pomiędzy nimi. Jest to przyczepa 6 osobowa z układem, jaki nam bardzo pasuje. Ma ciepłą wodę, dwa przedsionki (letni i zimowy), zewnętrzny wlew wody, stabilizator AKS AL-KO.

Ogólnie jesteśmy z niej bardzo zadowolenie, ale nie spodziewaliśmy się, że aż tak dużo trzeba będzie w niej zrobić, by można było nią jeździć. W porównaniu do mojego byłego Birstnera, to jest ona po prostu zaniedbana. Mam nadzieję, że do wakacji z wszystkimi pracami się uporam.

Oto ona tuż po kupieniu:

post-2788-0-67426100-1302980887_thumb.jpg

post-2788-0-78048000-1302980903_thumb.jpg

post-2788-0-66643000-1302980914_thumb.jpg

post-2788-0-17854400-1302980927_thumb.jpg

post-2788-0-53529100-1302980937_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 48
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Co do szerokości to też wolałbym taką na 230cm. Jednak jak pamiętacie, mógłbym takiej szukać nawet do jesieni. Tą kupiłem za naprawdę godziwe pieniądze.

Jak wspomniałem, jej główną wadą jest ogólne zaniedbanie, lub inaczej wiele dupereli, które trzeba będzie z czasem zrobić. Tak na oko, to jakieś 60 godzin roboty.

Lista która mnie czeka to:

 

 

  1. Pokleić przednią szybę (wewnątrz i na zewnątrz)
  2. Podłączenie wtyczki 13 pinowej i zestrojenie jej z gniazdem auta
  3. Naprawa i wymiana obrysówek bocznych (jedne nie świecą inne są zgubione i trzeba wstawić nowe)
  4. Wstawienie obrysówek przednich (stare kiepsko świecą i są zbyt daleko od krawędzi, a przy tej szerkości budy to konieczność)
  5. Wymiana opon
  6. Zrobienie lusterek do auta. Te które mam nie łapią nawet krawędzi budy)
  7. Zrobić przegląd (skończył się prawie rok temu)
  8. Zaklejenie okienka dachowego w łazience
  9. Zrobienie siłownika klapy przedniej lub jakiejś podpory, by nie spadała
  10. Naprawa zbiornika na wodę (trzeba wstawić nowy i go odpowiednio przerobić bo ten jest nieszczelny)
  11. Wymiana żarówek w migaczach (są białe zamiast pomarańczowych)
  12. Naprawa oświetlenia wewnętrznego (nic nie świeci a dzieci ciemności nie lubią)
  13. Naprawa ogrzewania (nie działa zapalnik)
  14. Zdobycie lub zrobienie zapasówki
  15. Uzupełnienie haczyków na przedsionek
  16. Obniżenie zaczepu bo Toyota ma zbyt wysoko osadzony hak
  17. Naprawa roletek w oknach
  18. Umycie duby (nie myta latami)
  19. Wstawienie oświetlenia ledowego
  20. Montaż solara i akumulatora
  21. Naprawienie listwy tylnej lewej
  22. Wstawienie kółek zabezpieczających tył przyczepy przed zaczepieniem o coś wystającego i przydatne przy wjeżdżaniu na promy
  23. Uruchomienie ciepłej wody
  24. Podklejenie pęknięć zawiasów przedniej klapy
  25. Montaż jakiegoś zbiornika na brudną wodę

Edytowane przez terenowiec (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

terenowiec gratulacje!!

 

mam tylko pytanko: o ile pamiętam do ciebie prowadzi wąska dróżka - zmieściłeś się tymi 2,5 metrami czy te obrysówki "zgubiłeś" pod domem? :]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.