Skocz do zawartości

Nasze Hobby 470TK


kazik1976

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

 

Z tego co zauważyłem to autor wątku był w międzyczasie.

 

Szkoda więc że nic więcej nie napisał, tylko trzyma Nas w niepewności.

 

Szczególnie o los uczestników kolizji.

 

:glasce:

 

Niezależnie: współczuję

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 97
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

kiedys juz gdzies pisalem o hakach...

dlatego warto zawsze jest miec nowy hak z homologacja "e" to tylko stal ktora koroduje i sadze ze tutaj korozja odegrala znaczaca role... belka haka jest w niezbyt korzystnym miejscu - najwiecej brudu, wilogoci i soli tam sie zbiera i nie ma jak tego umyc...

 

moze autor napisze czy cepa urwala sie i pozamiatal reszte czy urwanie haka bylo efektem zamiatania cepy?

 

Z tymi hakami to tak bym nie przesadzał. Przy takim uderzeniu i rozkładzie sił, gdzie musiały działać duże siły ścinające to bez względu na to czy hak był z serwisu z jakąś tam "super homologacją" czy ze zwykłą " homologacją " to i tak musiał polec w starciu z tymi siłami i tak.

Istotne w tym momencie są takie czynniki jak prędkość obu samochodów, ich masy a to generuje Nam skutki widoczne na zdjęciach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

( ... )

no dobra, przyczepa na złom/części ile za roletę ?:bravo:

 

 

 

( ... )

 

A co do złomowania to przyznam, że również jak tylko zobaczyłem stan "pozostałości" na drodze to pomyślałem o rolecie...

 

 

 

a mnie ciekawi co z podwoziem od przyczepki - będzie do wykorzystania? na zbycie ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jurek - chodziło mi o wypięcie haka z mocowania (zerwanie śruby) :-) Widać, że koło manewrowe skierowałoby budkę do rowu.

Zdecydowanie hak był zapięty prawidłowo!

 

Ewidentnie pojazdy nie zmieściły się "w ścieżce" i nastąpiło bum. Prędkość nie była minimalna. Świadczy o tym stan zderzaka w passacie i maska w białym kombi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A mnie się wydaje że z hakiem było coś nie tak :krzykacz:

 

Gdyby hak był wporządku to białe kombi przeleciałoby przez przyczepę ( jak samolot przez stodołe na starym filmie) i tyle by było z tego.

Widzieliśmy ile wytrzymał hak a ile budka przy starciu z konarem.

Hak się urwał, tzn urwał się w połowie belki dopiero później puściły śruby :niewiem:

 

Dziwne, autor zdjęć podrzuca coś takiego na forum i nie chce opowiedzieć zdarzenia, a może tylko widział coś takiego na trasie przejazdu??? i nic wiecej nie wie???

Edytowane przez Adam1988 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jurek - chodziło mi o wypięcie haka z mocowania (zerwanie śruby) :-) Widać, że koło manewrowe skierowałoby budkę do rowu.

Zdecydowanie hak był zapięty prawidłowo!

 

Ewidentnie pojazdy nie zmieściły się "w ścieżce" i nastąpiło bum. Prędkość nie była minimalna. Świadczy o tym stan zderzaka w passacie i maska w białym kombi.

 

No to teraz się dogadaliśmy :klotnia: - można założyć, że nastąpiło zerwanie lub fachowo ścięcie śrub na skutek działania znacznych sił ścinających.

Fakt, gdyby hak się sam wypiął lub zerwałyby się same śruby ( np. na skutek jakiejś wady materiałowej, - tylko czy we wszystkich śrubach od razu wystąpiłaby taka wada ??? :niewiem: ) przyczepka powinna "zjechać" na pobocze dzięki znajdującemu się tam kole podporowym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale popatrzcie w zderzak? Tam widać ze najpierw belka haka chrupnęła na pół, dopiero później lewa część się odgięła razem ze zderzakem a na koniec dopiero urwały się śruby...

Śruby... tak apropos to nie widze w szyjce haka otworów montażowych za to widze coś na końcu jakby oberwany spaw :niewiem:

Może źle widzę :dzieki:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale popatrzcie w zderzak? Tam widać ze najpierw belka haka chrupnęła na pół, dopiero później lewa część się odgięła razem ze zderzakem a na koniec dopiero urwały się śruby...

Śruby... tak apropos to nie widze w szyjce haka otworów montażowych za to widze coś na końcu jakby oberwany spaw :niewiem:

Może źle widzę :dzieki:

 

A dlaczego zakładasz taka kolejność j/w ? Może było zupełnie inaczej? :niewiem:

Myślę, że więcej wyjaśniłoby kilka słów Kazika - jak to się stało, jaka była kolejność zdarzenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Adam - raczej nie. Wystarczy spora prędkość. Lewa strona kombi praktycznie wbiła się w ścianę i podłogę. Przyczepka wcale nie jest lekka. To nie lekka en-ka, którą siła odrzuci. Budka waży około tony. A to wystarczy.

Poczekajmy na relację właściciela. Przecież może pracować i nie mieć czasu na forum...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie z tego powodu wolę odżałować te 200-300 zł i kupić AC/KR. Wypadki się zdarzają. Niestety można mieć pecha podwójnego - kiedy nie mamy ubezpieczenia, a szkoda jest z naszej winy. :niewiem::sciana: .

 

Gdzie tak tanio AC dają ? Kupuje natychmiast, PZU za moją budke wyliczyło coś ok 2tys.

Edytowane przez piotrekbb (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.