Skocz do zawartości

Pytanie o kat. B prawa jazdy


Michal83

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 172
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Jeżeli ktoś posiada kat. B,C to robiąc E+C z automatu ma wpisane w prawo jazdy

Kat. E+B , E+C , T czyli troszke taniej za jednym razem

 

 

Tak przy C lepiej zrobić tak jak piszsze jednak napewno jest trudniej i drożej, C+E to ok 2tys.

B+E to równiez T" z automatu"

 

 

Tak jak wspomniał Grzesiu - nie dopisują w prawie jazdy kat T, ale prawo jazdy: B+E, C+E, C1+E, D+E lub D1+E uprawnia do kierowania ciągnikiem rolniczym ale z jedną przyczepą, w przeciwieństwie do kat T, gdzie można ciągnąć dwie przyczep.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm parkowanie równoległe z przyczepą chyba jednak istnieje... Zobaczcie sami:

Ale nie na egzaminie.

Na placu:

1) Sprzęganie i przygotowanie do jazdy. Jest na to 10 minut.

2) Jazda po pasie (fajce) do przodu i do tyłu. Jadąc do tyłu możesz się sto razy zatrzymywać i korygować tor jazdy. Jest na to 5 minut.

 

3 i 4 zadanie jest losowane na początku przez pierwszego w grupie, i są to:

 

3) Parkowanie prostopadłe przodem (przy wyjeździe dopuszcza się jedną korektę)

4) Wjazd na górkę i ruszenie z użyciem hamulca ręcznego (zestaw może się cofnąć 20cm).

 

lub

 

3) Parkowanie prostopadłe tyłem (przy wjeździe dopuszcza się jedną korektę)

4) Parkowanie skośne przodem (przy wyjeździe dopuszcza się jedną korektę)

 

Wyjazd do miasta, minimum 25 minut. Po powrocie

 

5) Rozprzęgnięcie przyczepy.

 

Są ośrodki w których podchodzisz do zestawy sprzęgniętego, więc zaczynasz od rozpięcia, potem spinasz a po powrocie z miasta już nic nie robisz.

Edytowane przez Cathay (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie przesadzaj z tym brakiem checi.

Teorii nie zdajesz, troche nauki na placu, 3 godziny nauki na miescie i bylem po kursie.

W piatek zdalem egzamin za 1 razem. W Gdansku odsetek pozytywnych wynikow egzaminu BE to 78%, trzeba sie postarac zeby nie zdac.

 

MAciej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja gdy zdawałem na E do B było nas 6 osób ( WORD Bielsko-Biała) zdali wszyscy i był plac manewrowy i rundka przez miasto - specjalnego stresu nie było a i egzaminator był dokładny ale "ludzki". Z suwmiarką po placu manewrowym przy cofaniu do przeszkody nie ganiał ale na mieście na rondach patrzył aby przyczepa nie najeżdżała na krawężniki. Ogólnie jeśli ktoś uczciwie przejeździ na kursie wszystkie jazdy na placu manewrowym - zero stresu na egzaminie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

potwierdzam. Gluszec dobrze prawi!

 

Dobre przygotowanie ma olbrzymi wpływ na zmniejszenie stresu. Jak na placu podczas nauki wychodzi Ci 9/10 - to jest ok. Potem już wychodziło mi 10/10.

 

Stres zawsze jest, ale dzięki niemu mamy więcej adrenaliny. A to jest przydatne w takich sytuacjach.

 

Natomiast byłem świadkiem, jak taki starszy gość przyszedł na egzamin ©. Przygląda się i mówi - że on na pewno dzisiaj nie zda. Bo nigdy nie jeździł MAN-em.

Trochę się ździwiłęm. I pytam - dlaczego nie wykupił kilku godzin w szkole z MANem (takim autem jaki jest na egzaminie).

Facet nie bardzo wiedział co odpowiedzieć. I wiecie o co mnie zapytał? Jak wchodzą biegi ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chciałem się pochwalić, że dziś zdałem egzamin na B+E. Udało się za pierwszym podejściem, ale nie było miło. Trafiłem na chamskiego egzaminatora i całą drogę się nade mną znęcał. Najważniejsze, że już po wszystkim. Teraz tylko czekać na odbiór dokumentu.

Gdybyście mieli jakieś pytania co do egzaminu służę pomocą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chciałem się pochwalić, że dziś zdałem egzamin na B+E.

 

 

Gratuluję :ok::piwo:

 

Ja dziś już odebrałem dokument (2tyg. temu zdawałem). Również za pierwszym poszło. Było więcej stresu związanego z faktem egzaminu niż trudność egzaminu (mimo gorszego zestawu zadań - prostopadłe tyłem).

 

Tylko teraz zastanawiam się po co mi to jak nowy holownik chyba nie złamie z budą 3,5t :niewiem: Chyba, bo jeszcze klamka nie zapadła...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.