Skocz do zawartości

Budżetowa cepka dla 2+2


-BARON-

Rekomendowane odpowiedzi

Mialem podobną sytuację z Fordem Focusem.

Po sprowadzeniu mam wbita DMC przyczepy 1000kg podczas gdy "powinno byc" 1200kg

Wynika to z tego, ze mam zamontowany hak inny niz oryginalny fordowski (alko) i wtedy DMC spada do 1000kg..

Ale tak bylo tez w Briefie....

 

dziwne, mnie nikt nie patrzył na hak, tylko co jest w homologacji pojazdu :blagac:

chyba że faktycznie hak ma zaniżoną masę ... ale to też jakaś dziwna sprawa, bo PL haki są od 1400kg DMC

http://www.autohak.com.pl/index.php?id=listaÔîę=&marka=13&model=Focus

 

masz na tabliczce faktycznie wybite 1000kg DMC ?

 

co do renówki, to wiemy skąd (niska masa) się to bierze :-]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 30
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Czyli wracając do tematu. Idealna dla Ciebie byłaby 2+1 z łazienką z brodzikiem, dobrze rozumiem?

 

Czy byłbyś w stanie zaakceptować salonkę, czyli jedno łóżko 3osobowe +łazienka?

 

Jeżeli chcesz, żeby ta przyczepa była do jazdy a nie do remontu, to myślę, że powinieneś pójść na kilka kompromisów. Zarówno w układzie 3+łazienka jak i 2+1+łazienka.

 

Przykładowo: Łazienka bez brodzika (możesz zawsze go zamontować, wystarczy zwymiarować podłogę w łazience i polować na allegro) dzięki temu część wydatków odłożysz na przykład na "za pół roku". Drugi punkt: toaleta, w taniej przyczepie jest bardzo prawdopodobne, że tej toalety nie będzie - ale jesteś w stanie kupić nówkę w promocji w Kauflandzie na przykład były po 199pln jeżeli dobrze pamiętam. Trzeci punkt: Przedsionek.

 

Piszę to dlatego, bo jeżeli będzie przyczepa 2+1 z łazienką z brodzikiem toaletą przedsionkiem za 4-5kpln to musi być coś z nią nie tak.

 

No i jest jeszcze jedno wyjście - wszyscy wiemy, że angielki są tańsze - może uderz w taką przyczepkę?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

No i jest jeszcze jedno wyjście - wszyscy wiemy, że angielki są tańsze - może uderz w taką przyczepkę?

 

Piszę to dlatego, bo jeżeli będzie przyczepa 2+1 z łazienką z brodzikiem toaletą przedsionkiem za 4-5kpln to musi być coś z nią nie tak.

 

 

( dla polepszenia jasności przekazu pozwoliłem sobie zmienić kolejność zdań )

 

 

Eddie, szanuję Twoją wiedzę na temat przyczep. I zakładam, że dobrze życzysz BARONOWI. Dlaczego polecasz angielkę? Przecież sam piszesz, że musi z nią być coś nie tak :blagac:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

( dla polepszenia jasności przekazu pozwoliłem sobie zmienić kolejność zdań )

 

 

Eddie, szanuję Twoją wiedzę na temat przyczep. I zakładam, że dobrze życzysz BARONOWI. Dlaczego polecasz angielkę? Przecież sam piszesz, że musi z nią być coś nie tak :blagac:

 

myślę że chodzi o to iż angielki są jednak tańsze, w dodatku przeważnie salonki, licząc że jest taniej 20% to angielka za 5kzł odpowiada kontynentalnej za 7kzł :-]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kocur -> być może źle się wyraziłem, mało precyzyjnie - ale chyba konrad mnie zrozumiał :-) Chodzi mi to, że jeżeli Baron znajdzie przyczepę z brodzikiem toaletą 2+1 lub 2+2 z pełnym przedsionkiem - poniżej - jestem pewien, że się "spali", bo nie wierzę, żeby ktoś za pół darmo sprzedawał dobry sprzęt.

 

A o angielkach wiem mało poza faktem, że są ewidentnie tańsze i w danym budżecie myślę, że łatwiej będzie znaleźć właśnie angielkę, a druga rzecz, że one są "z natury" deczko hojniej obdarzone :-) (wyposażenie)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przyczepa 2+2 a to z tego że 2 dorosłych jedno 6 letnie i drugie kilku miesięczne będzie. Niestety diagnosta nie zainteresował się homologacja autka tylko odjął masy z tabliczki znamionowej, a w reno to własnie tak dziwnie to jest zrobione że tabliczka swoje a homologacja swoje.Do angielek nie mam sprzeciwu a z tymi "wrotami" po złej stronie cóż trzeba jakoś żyć.Kibelek bym chciał ze względu na dzieciaki jak i zresztą jakaś chociaż umywalkę. Tak przyczepa Gajowego całkiem całkiem mi sie podoba z fotek. Aczkolwiek to nie jedyna którą oglądam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Baron, poszukaj wątku, w którym udzielał się Jarekkow n/t zmiany zapisów w DR w Renault.

Jest to jedna z tych marek, gdzie można to uporządkować.

Polecam lekturze linki:

http://forum.karawaning.pl/topic/5348-dowod-rejetracyjny-pozycja-f3/page__hl__renault

oraz

 

http://forum.karawaning.pl/topic/4248-walka-kol-powolniaka-z-biurokracja/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja powiem coś innego za swoją przyczepkę dałem 1 200 funtów, poszukaj na e-baju, przywiozłem sobie sam i mam za nie wielkie pieniądze. U nas to się z głowami pozamieniali za takie szroty wołają jak za nowe. Całość z rejestracją transportem wyniosła mnie ponad 5 tyś, przy kursie finta za 4 zł. Wiec szukaj za granicą a nie w Polsce.

 

Życzę powodzenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem identyczną!:blagac:

 

Zwróć uwagę, że boczne ściany są już wzmacniane. Sądzę, że szkielet był już przeżarty i stąd wzmocnienia.

W tej przyczepie trzeba dokładnie sprawdzić przednią ścianę oraz boczne. Wydaje mi się, że już boczne ściany (z przodu) nie trzymają linii.

Wiem z doswiadczenia, bo wymieniałem część szkieletu.

 

Jeżeli chodzi o układ - bardzo fajny, bo pomieszczenie łazienkowe jest składane. Na 7 fotce pomieszczenie jest złożone. Drzwi są łamane i tworzy się wtedy kibelek. Umywalka składana na bok.

 

Obawiam się, że stan nie jest lepszy od mojej. Ja poświęciłem ponad miesiąc na naprawę. Cieszyłem się bardzo po sprzedaży ...:-]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 8 miesięcy temu...

Baron jeśli sprawa nadal aktualna to zapraszam do obejrzenia mojej cepki Chateau 280. Akurat mam 3 osobową (2+1) do sprzedania z przedsionkiem. Wiadomo nóweczka to to nie jest ale co najwazniejsze sucha w środku, bez przykrych zapachów, szczelna, ogólnie bardzo o nią zbałem z żoną, na zdjęciach jest troche przybrudzona. Znadziesz ją tu na forum w dziale sprzedaży.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.