Skocz do zawartości

Budżetowa cepka dla 2+2


-BARON-

Rekomendowane odpowiedzi

Witam , jestem tu nowy na forum.Od jakiegoś czasu zaczynam sie coraz poważniej rozglądac za jakąś przyczepka. Generalnie do tej pory radziłem sobie z namiocikiem nie za wielkim nie za małym. Tak by mogło zostać ale w baaardzo bliskiej przyszłości urodzi mi się nowy bobasek i jakoś nie widzę go pod namiotem.Po prostu chciałbym w miare ludzko wypocząć a nie sie umęczyc.Dlatego chciałbym jakąś przyczepkę no i napewno większą niz n126. Zakładany budżet jest naprawdę nie wielki 3 max 5 tysiecy. Chciałbym aby na pewno była oddzielna sypialnia dla dzieciaków jakiś kibelek. Wiem ze nówki sztuki to za to nie dostane ale przeglądając oferty zauważyłem ze czasem za 5 tysi jest to samo co za 2500.A różnica generalnie w podpicowaniu cepki. Najbardziej podobają mi sie duże kobyły ale czy to w miarę sie wogóle ciąga ? Jeśli chodzi o to czym pociągnąć to mam lagune 1 ph2 190koni chociaż dmc niskie to na pewno da rade mimo ze mało legalnie i terenówke z 2500dmc na hak. Aczkolwiek wolałbym osobówka bo wygodniej. Co byście mi mogli poradzić ? Może ktos cos ciekawego widział w mojej klasie :rolleyes:.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 30
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

pozostaje Tobie kolego szukać :D za te pieniądze to budka będzie leciwa ale to nie znaczy że zła Idzie znaleść budki których czas zbytnio nie ruszył Najważniejsze by szczelna była :-] Wytrwałości i cierpliwości w poszukiwaniach życze :blagac:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Można powiedzieć Toruń bardzo blisko torunia. że nowa nie będzie to wiem ale myślę ze cos sie znajdzie. Na to się zapatrywałem http://otomoto.pl/in...0-T1796855.html troszkę duża dmc i nie do końca wiem co znaczy dach do remontu ?

 

 

 

Cześć Baron,

 

Przyczepa, która jest w linku nadaję się ewentualnie do rozbiórki i spalenia, ale na pewno nie do używania do podróżowania...spójrz dokładnie na fotki.

 

Jestem w szoku, że ktoś ma czelność żądać za nią prawie 3 tys. złotych.

 

Baron, przygotuj się na wiele rozczarowań. W Twoim budżecie ciężko będzie znaleźć przyczepę w dobrym stanie - aczkolwiek nie niemożliwe :blagac:

 

Pozdrawiam

 

Jacek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj kolego Baron. Mam pytanie: Czy dla Ciebie "kibelek" to pomieszczenie łazienka z toaletą wewnątrz? Czy chodzi Ci o samo urządzenie typu toaleta?

 

Jeżeli ta pierwsza opcja, to będąc realistą, zdrową przyczepę za 5tys zł w stanie "do jazdy" a nie do spalenia, to tylko salonka przedział lat 1980-85, najsolidniejsze wg mnie to Knaus Komfort, Chateu, czasami Kip.

 

Jeżeli niekoniecznie pomieszczenie, to może układ 2+1 ew 2+2 wtedy jest kilka Adrii, Knausów, Chateau, Kipów, Rollerów. Lata produkcji podobne.

 

Pełen przedsionek to rzadkość, ale da radę np. góra z bokami.

 

To tylko moje sugestie, ale już sporo przyczep widziałem i nie chodzi o to, że "sprzedający" chcą zarobić miliony, tylko nawet za granicą nikt nic dobrego za bezcen nie odda - tyczy się to zarówno przedziałów 2tys euro, jak i 800 euro (bo jak doliczysz koszt sprowadzenia, zarejestrowania itp to mniej więcej Twój przedział).

 

Pozdrawiam i powodzenia,

Adam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No niestety " prawie legalnie" w lagunie oznacza że jakiś diagnosta po sprowadzeniu auta wbił mi 1140kg dmc przyczepy a chłopaki na forum laguny maja 1450-1650 dmc. Zawsze zostaje wierny troopek z dmc przyczepy 2500.Z prawem jazdy nie mam kłopotu brak mi tylko stempla na autobus. Odnośnie kibelka fajnie by było coś więcej niż kibelek. Tak żeby dzieciaka opłukać.Przeglądając forum tak czułem że moje założenia finansowe raczej blado wypadną .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tej kasie ja proponuję Ci na początek N 126 N lub N 132 ( trudniej znaleźć ). Zalety : lekka, nie zgnije, można coś poprawić samemu za nieduże pieniądze.

Dorobić łóżko piętrowe; kibelek turystyczny do przedsionka i w drogę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

BARON głowa do góry. Nie jest aż tak źle. Byłem w podobnej sytuacji. Opiszę Ci krótko moje "story". Moja rada - nie patrz te na allegro i oto moto a patrz po komisach. Sam przekonasz się że nie warto z reguły interesować się tanimi ofertami. Pojeździsz, popatrzysz, powąchasz i sam się przekonasz. Ja już miałem rezygnować z zakupu bo budżet niestety był napięty jak baranie jajka na zakup przyczepki, ale uparłem się, potem po oglądnięciu ileś tam przyczep zrezygnowałem bo żona miała dość ciągłych moich wyjazdów i oglądania. Jakby tak policzył to olej w silniku zmieniłem w poszukiwaniu przyczepki. W końcu trafiłem swoją obecną na parkingu gdzie wisiała skromna kartka sprzedam. "Of kors" w zakładanym budżecie się nie zmieściłem ale teraz jaka frajda, już nie mogę doczekać się sezonu. Przyczepka jest 4 osobowa (2+2) z łóżkiem piętrowym, łazienka z WC przenośnym i brodzikiem, choć malca kąpaliśmy w nadmuchiwanym małym baseniku który mieścił się w przyczepce. Aby zmotywować Cię jeszcze bardziej napiszę że DMC mojej przyczepki to 900 kg. Jeśli nie chcesz łóżka piętrowego to spokojnie do DMC 1100kg idzie znaleźć przyczepkę z dwoma dużymi łóżkami, także trwaj w poszukiwaniach.

 

Słuchaj eddie65, ten człek wie co pisze. Jest wiele możliwości, musisz wiedzieć czego chcesz a na co możesz sobie pozwolić.

 

Pozdrawiam serdecznie.

 

bluesmen.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tej kasie ja proponuję Ci na początek N 126 N lub N 132 ( trudniej znaleźć ). Zalety : lekka, nie zgnije, można coś poprawić samemu za nieduże pieniądze.

Dorobić łóżko piętrowe; kibelek turystyczny do przedsionka i w drogę.

 

:chaja: w tych pieniądzach może uda sie kupić budkę do jazdy :blagac:

a nie coś co będzie wymagało szybkiego i pracochłonnego remontu ;)

 

w tych pieniądzach (3-4kzł) to tak na prawde ciężko jest kupić eNkę czy 132, a co dopiero zachodnią budę

gdzie samo wyposażenie jest warte 2-3tyś :-]

 

Kolego -BARON-

rzuć okiem na coś takiego (obie pewnie wymagają podklejenia wykładziny wew)

http://allegro.pl/pr...1472103750.html

http://otomoto.pl/ni...a-T2058242.html

ew popularna eNka :D - czyli model N126n

Myślę że na początek to dobra propozycja dla 2+1, a za 2-3lata pomyślisz o zach. :hehe:

Edytowane przez konrad_b (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No niestety " prawie legalnie" w lagunie oznacza że jakiś diagnosta po sprowadzeniu auta wbił mi 1140kg dmc przyczepy a chłopaki na forum laguny maja 1450-1650 dmc.

 

Mialem podobną sytuację z Fordem Focusem.

Po sprowadzeniu mam wbita DMC przyczepy 1000kg podczas gdy "powinno byc" 1200kg

Wynika to z tego, ze mam zamontowany hak inny niz oryginalny fordowski (alko) i wtedy DMC spada do 1000kg..

Ale tak bylo tez w Briefie....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.