Skocz do zawartości

Przekoroczenie 3.5t -potrzebne tacho ?


Rekomendowane odpowiedzi

Suzu4x4 Wyjaw jakie auto do 3.5t maiło fabrycznie ustawowy ogranicznik prędkości. mam trochę sprzętu ciężarowego do 3.5 i tacha brak ;)

3 minuty temu, wilk435 napisał:

nawet jezdziłem 3lata.

VW LT bez wspomagania :(

Kupiłeś nowego w salonie z opcją montażu tacho i jeździłeś tylko po Polsce?

Edytowane przez danielpoz (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 88
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Teraz, wilk435 napisał:

nieee hehehhehe

z niemiec był sprawadzony, Lt 35 a był na blizniaku i z tachem

Właśnie z D, tam powyżej 2.7t tacho lub książka.

 

Pomijam już fakt że był na bliźniakach więc na 99% był "przerobiony" na auto do 3.5t przed pierwszą rejestracją ;_

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, Cezarr napisał:

Jesteś inspektorem ITD

nie. prowadzę DG i na każdym kroku muszę oglądać się żeby jakiś organ państwa nie zajechał mnie od tyłu ;)

3 minuty temu, danielpoz napisał:

Suzu4x4 Wyjaw jakie auto do 3.5t maiło fabrycznie ustawowy ogranicznik prędkości. mam trochę sprzętu ciężarowego do 3.5 i tacha brak ;)

Kupiłeś nowego w salonie z opcją montażu tacho i jeździłeś tylko po Polsce?

IVECO Daily 50C15 z homologacją na 3490kg ;)

jak masz sprzęt do 3,5 to poco Ci tacho ? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, Suzu4x4 napisał:

nie. prowadzę DG i na każdym kroku muszę oglądać się żeby jakiś organ państwa nie zajechał mnie od tyłu ;)

Aha no bo faktycznie jak poczytałem to wychodzi że trzeba jednak mieć ten tachograf lub trzeba rejestrować przebieg jazdy.
Ale to w momencie przewozu rzeczy na potrzeby własnej DG.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, Suzu4x4 napisał:

 

IVECO Daily 50C15 z homologacją na 3490kg ;)

 

No i sam już widzisz dla czego ;)

8 minut temu, Suzu4x4 napisał:

 

jak masz sprzęt do 3,5 to poco Ci tacho ? :)

A po co Tobie??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

2 minuty temu, danielpoz napisał:

No i sam już widzisz dla czego ;)

35C15 też miało tacho jako opcję w 50 było w standardzie i nie dało się zdemontować  , pytałeś jakie auto to odpowiedziałem zgodnie z prawdą ?

1 minutę temu, wilk435 napisał:

dzwoniłem teraz do inspektora.

jak udowodnią ze jechałeś zarobkowo to musisz mieć licencje i tacho.

tak jak Suzu4x4 pisał.

na własne oczy widziałem mandat (karę?wyrok sądu? nie pamiętam dokładnie ) kolegi  który własnym (firmowym) Trafficiem wiózł na własnej (firmowej) lawecie, własną (firmową) koparkę. Zestaw przekraczał 3,5 kolega miał Viatola i B+E. Nie świadczył usługi transportowej tylko wiózł własną koparkę żeby dojechać do klienta.

Kara opiewała na kwotę 12.000 zł (dwanaście tysięcy złotych) pozycje były dwie za brak tachografu i brak zezwolenia o którym pisałem kilka postów wyżej .

Sprawa miała miejsce ze cztery pięć lat temu, więc dlatego napisałem w pierwszym poście koledze żeby sprawdził czy się nic nie zmieniło.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W opcji to chyba każdy dostawczak może posiadać tacho. 50C15 to nasza krajowa modyfikacja żeby dopasować się do naszych warunków. 

Zaraz zaraz jakiego zezwolenia? Na potrzeby prowadzenia własnej DG można mieć zezwolenie na brak rejestracji czasu jazdy/pracy.

Jakoś nie słyszałem z pewnego źródła o takiej sytuacji a tysiące takich zestawów codziennie poruszają się po całej Polsce. Praktycznie każdy bus/dostawczak itp. nawet z mała przyczepką przekracza 3.5t i musiał by mieć tacho. Piękny i łatwy kąsek dla ITD

Edytowane przez danielpoz (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, danielpoz napisał:

W opcja to chyba każdy dostawczak może posiadać tacho.

Zaraz zaraz jakiego zezwolenia? Na potrzeby prowadzenia własnej DG można mieć zezwolenie na brak rejestracji czasu jazdy. 

 

Zaświadczenie na przewozy drogowe na potrzeby własne

Podstawa prawna:

  • Ustawa z dnia 6 września 2001 o transporcie drogowym  (t.j. Dz.U. 2017 poz. 2200.) 
  • Rozporządzenie Ministra Transportu, Budownictwa i Gospodarki Morskiej z dnia 6 sierpnia 2013 r. w sprawie wysokości opłat za czynności administracyjne związane z wykonywaniem przewozu drogowego oraz za egzaminowanie i wydanie certyfikatu kompetencji zawodowych (Dz.U. 2013 poz. 916)
  • Rozporządzenie Ministra Infrastruktury i Rozwoju z dnia 4 lipca 2014 r. w sprawie wzoru zaświadczenia na przewozy drogowe na potrzeby własne oraz wypisu z tego zaświadczenia (Dz.U. 2014 poz. 961)
2 minuty temu, Commander napisał:

 A lawety pomocy drogowej mają tacho? Bo chyba nie....

pomoc drogowa to inny temat, jest to pojazd specjalny i jeśli pamięć mnie nie myli to jeżdżą bez tacha w odległości 100 km od bazy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, danielpoz napisał:

Pomoc drogowa jest zwolniona z tych ceregieli. Ostatnio sporo ciągników siodłowych ma żółty pasek ;)

Tak, ale tylko w promieniu 100km od bazy.

Inaczej tacho jest wymagane. Dotyczy to zarówno ciężarówek powyżej 3,5t, jak i pojazdów dmc 3,5t z przyczepą.

Dlatego każdy laweciarz kombinuje kwity że auta które wiezie są na niego kupione.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Daniel nie wiem jak u was ale u nas jak wozisz kopareczki  (jako firma) na zestawie powyżej 3,5t to musisz mieć tacho i to zaświadczenie :

http://bip.um.wroc.pl/sprawa-do-zalatwienia/8391/zaswiadczenie-na-przewozy-drogowe-na-potrzeby-wlasne

inaczej w razie kontroli ITD wyskakujesz ponad dychacza , no chyba że masz takie zezwolenie lub u Ciebie wszystko mieści się w 3,5t , sprawdź czy coś się nie pozmieniało,

 

dziękować nie musisz postawisz flachę przy następnym spotkaniu ?

 

 

7 minut temu, danielpoz napisał:

A jak jest dalej niż 100km od bazy to powinien mieć tacho?

wg mnie , TAK tu jest opisane że dostał mandat za skrócenie czasu pray więc chyba same żółte naklejki nie wystarczają :

http://www.gitd.gov.pl/dla-mediow/aktualnosci/pomoc-drogowa-bez-kola-i-odpoczynku

Edytowane przez Suzu4x4 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.