Skocz do zawartości

Przekoroczenie 3.5t -potrzebne tacho ?


Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 88
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

3 minuty temu, Suzu4x4 napisał:

Daniel nie wiem jak u was ale u nas jak wozisz kopareczki  (jako firma) na zestawie powyżej 3,5t to musisz mieć tacho i to zaświadczenie :

http://bip.um.wroc.pl/sprawa-do-zalatwienia/8391/zaswiadczenie-na-przewozy-drogowe-na-potrzeby-wlasne

inaczej w razie kontroli ITD wyskakujesz ponad dychacza , no chyba że masz takie zezwolenie lub u Ciebie wszystko mieści się w 3,5t , sprawdź czy coś się nie pozmieniało,

 

 

Na chwilę obecną to najlżejsza ma 8.5t ;)

Jeśli wiezie się prywatnie bez DG to bez zaświadczenia ale nadal z tacho?

7 minut temu, Suzu4x4 napisał:

 

 

dziękować nie musisz postawisz flachę przy następnym spotkaniu ?

 

 

 

Beczkę alu :)

8 minut temu, Suzu4x4 napisał:

 

 

 

wg mnie , TAK tu jest opisane że dostał mandat za skrócenie czasu pray więc chyba same żółte naklejki nie wystarczają :

http://www.gitd.gov.pl/dla-mediow/aktualnosci/pomoc-drogowa-bez-kola-i-odpoczynku

Laweciarz jest prawie zawsze 100km od bazy haha

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak się wytłumaczysz kontroli że wieziesz sobie koparkę  8,5t prywatnie pokopać w ogródku to chyba jedziesz bez tacho  ?

ale zadzwoń najlepiej na infolinie ITD i dopytaj , bo jak mówiłem nie jestem na bieżąco a w tym kraju wszystko się zmienia jak w kalejdoskopie , nawet żeby się  dowiedzieć czy jeśli pojazd jest wyposażony w tacho a jedziesz prywatnie jak ma być w takim przypadku ustawione albo czy nie ma jakiś ograniczeń np. do 7,5t lub czy w przypadku  wykonywania działalności np w promieniu iluś tam km od siedziby firmy nie jesteś zwolniony od używania tacha (jak jest w przypadku pomocy drogowej) bo przecież twoja podstawowa działalność to usługi koparką a nie jej transport (jakieś tam zwolnienia z tacho są wiem że dla autobusów MPK, pojazdów wolnobieżnych itd.)

ja bym zasięgnął informacji u źródła najlepiej w formie pisemnej , bo przy kontroli ITD nie będzie że boli ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Suzu4x4 napisał:

jakieś tam zwolnienia z tacho są wiem że dla autobusów MPK, pojazdów wolnobieżnych itd.

i m.in dla śmieciarek - tutaj pojawia się następny paradoks ?

Zwolnienie z tacho dotyczy pojazdów zajmujących się "zbieraniem odpadów z gospodarstw domowych i ich wywozem", a co gdy smieciarka zabiera odpady z domów i firm na jednej trasie?

Albo ktoś ma firmę w domu ? 

Uwierzcie że firmy dostawały w naszym cudownym kraju za takie cos spore kary.....

Paranoja. Tych przykładów można mnozyć, tak jak i przykładów jak te przepisy omijać.?

Ale nie o tym jest ten temat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, danielpoz napisał:

Żółty pasek, tablica "odpady" i ciągniki "rolnicze" tak my Polacy radzimy sobie z kłodami rzucanymi pod nogi. 

Tablica "odpady" nie ma nic wspólnego z tacho.... To kolejna bzdura wprowadzona do naszych przepisów. Bo jeżeli z odpadami przekraczasz granice kraju to już nie "odpady" tylko "A"????image.png.524d6a2fca4115635af02030262df243.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, Suzu4x4 napisał:

jak się wytłumaczysz kontroli że wieziesz sobie koparkę  8,5t prywatnie pokopać w ogródku to chyba jedziesz bez tacho  ?

ale zadzwoń najlepiej na infolinie ITD i dopytaj , bo jak mówiłem nie jestem na bieżąco a w tym kraju wszystko się zmienia jak w kalejdoskopie , nawet żeby się  dowiedzieć czy jeśli pojazd jest wyposażony w tacho a jedziesz prywatnie jak ma być w takim przypadku ustawione albo czy nie ma jakiś ograniczeń np. do 7,5t lub czy w przypadku  wykonywania działalności np w promieniu iluś tam km od siedziby firmy nie jesteś zwolniony od używania tacha (jak jest w przypadku pomocy drogowej) bo przecież twoja podstawowa działalność to usługi koparką a nie jej transport (jakieś tam zwolnienia z tacho są wiem że dla autobusów MPK, pojazdów wolnobieżnych itd.)

ja bym zasięgnął informacji u źródła najlepiej w formie pisemnej , bo przy kontroli ITD nie będzie że boli ;)

I tu się możesz zdziwić. Bo w tym kraju 4 inspektoraty mogą mieć 4 różne zdania w tym samym temacie i jeden ma wywalone na opinię drugiego.

Nic nowego - przerobiłem to na własnej skórze. To DZIKI kraj.

ps. uprzedzam innych czytelników o nie wyjeżdżaniu z tym ,że można przeciwko oszołomstwu iść do Sądu . To jest następny temat rzeka i nie ma za wiele wspólnego z normalnością.

Edytowane przez Jarosław69 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za podpowiedzi.

Z Waszych postów i lektury aktów prawnych wynika, że będzie to niezarobkowy przewóz towarów czyli tacho i zaświadczenie  o zgłoszeniu takiej pomocniczej działalności muszę mieć.

Chyba wyślę trochę przeładowanego Mastera.

Jak to jest w Niemczech???????  Ktoś wie????

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Osobiście - były rady o transa i sprzedanie tego za grosze w porównaniu z kosztami i ew. kosztami w razie "W". 

O kontroli w DE - przeładowanego zatrzymają i będziesz załatwiał 2gie auto, które zmieści ładunek, tam nie ma tak łatwo.

Ew. daj znać jakie to duże (wymiary), ciężkie i kody pocztowe, ile za to możesz dać i terminy - zapytam znajomego co ma spedycje (ja nie siedzę w transporcie od roku) czy ew nie wrzuci na transa.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Witajcie koledzy. Jestem oraz pierwszy na tym forum. Zajrzałem tutaj bo jestem przed zakupem nowego busa (dmc-3,5t) z hakiem na przyczepę też 3,5 T . Nie prowadzę własnej działalności gospodarczej . Jestem rolnikiem mam prawko B+E i będę woził "swoje ziemniaki" po kraju i Europie. Od pewnego czasu słychać było coraz głośniej o tacho na skład (auto + przyczepa powyżej 3,5t). Postanowiłem zadzwonić na infolinię ITD. Opisałem swoją sytuację i pan poinformował mnie, że jako rolnik nie muszę mieć tachografu jeśli będę poruszał się do 100 km od gospodarstwa. Jeśli dalej a tym bardziej dalej za granicę to tacho musi być!  Muszę wyrobić kartę kierowcy do tacho, ale jako rolnik nie muszę wyrabiać specjalnych pozwoleń czy licencji na przewóz towarów. Rozmowa była bardzo miła i rzeczowa. Prawo w tym temacie zmienia się dość dynamicznie i pan sam musiał szukać odpowiednich przepisów i wyłączeń w mojej sytuacji.  Myślę, że kary w transporcie są na tyle wysokie i nieuchronne , że warto jednak zadzwonić i się dopytać.

Telefon na info ITD do Poznania : 61 656 77 21 

Szerokości ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.