Skocz do zawartości

pomoc przy kupnie


geloo77

Rekomendowane odpowiedzi

zbyt goraczkowo szukasz... fakt - teraz najlepszy okres na kupowanie bo ceny niskie ale najwiecej cepek pojawia sie na wiosne... co do mas - masa wazna sprawa ale wez pod uwage tez gabaryty przyczep - dlugosc cepki ma bardzo duzy wplyw na zachowanie auta

 

Mój odnośnik

tutaj zerknij

Edytowane przez bodzioklb (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 59
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

W pierwszej dodatkowo sztukowany narożnik (prawy).

Zdecydowanie nie jest to malowanie oryginalne.

Ciekawe, dlaczego nie ma zdjęcia całej ściany.

Nie jestem pewien, czy aby przód nie jest od starszego modelu. Chyba w 1990 już był inny kształt przodu (taki jak w pierwszym linku). Ale tu pewności nie mam.

 

Jednym słowem - niezły gościo jest ;-)

 

I uchwyty inne ...

 

Tu masz ze starszym przodem:

http://allegro.pl/okazja-hobby-425-prestige-salonka-i1431572374.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No faktycznie może i to malowanie nie jest orginalne ale tak mi się bynajmniej wydaje że nie jest na odwal zrobione.Po drugie zdjęcia są z kempingu czyli cepka jest w aktualnym użytkowaniu, aczkolwiek nie wiadomo z kiedy one są. Mimo tego mam prośbę - czy któryś z kolegów mieszkających w okolicy mógłby dokonać inspekcji wstępnej tej przyczepy? Będę szczerze zobowiązany

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ze swojej strony dodam, że ogłoszenie już długo wisi. Zaryzykował bym, że od 3 miesięcy co najmniej. Jak szukałem dla siebie to zapamiętałem ją. Zresztą te oferty z allegro ciągle się powtarzają - nowości wcale nie ma tak wiele.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest jeszcze jedna dość istotna sprawa. Często jest tak, że "okazje" nie zdążą się pojawić w necie.

Tak było np. z moją budką. W zasadzie zaliczkowałem ją, jak gość odpinał ją od haka.

 

Pamiętam, że w Kutnie można telefonicznie uzyskać info co mają na oku w NL, albo co jest w drodze i dowiedzieć się kiedy będzie na placu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przyczepy szukam od jesieni i chyba nie ma szans dostać przyczepki zadbanej z tym wyposażeniem do 10 tyś chyba że zajechaną lub mokrą (ale takich odradzam)

 

Ja w tej cenie kupiłem w bardzo dobrym stanie, byłem zadowolony i mój znajomy, któremu sprzedałem (stary karawanignowiec) też jest zadowolony. Była opisywana na forum >>> http://forum.karawan...__1#entry127200

 

Objechałem nią całe Czechy (ok.3000km) i Francję (ponad 5000km) :bukiet: spisywała się super :ok: zobacz blog...

Edytowane przez NICKT (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No faktycznie może i to malowanie nie jest orginalne ale tak mi się bynajmniej wydaje że nie jest na odwal zrobione.Po drugie zdjęcia są z kempingu czyli cepka jest w aktualnym użytkowaniu, aczkolwiek nie wiadomo z kiedy one są. Mimo tego mam prośbę - czy któryś z kolegów mieszkających w okolicy mógłby dokonać inspekcji wstępnej tej przyczepy? Będę szczerze zobowiązany

 

Przyczepa jest cała pomalowana. Myślałem że chociaż dach jest oryginalny ale po wyglądzie listw bocznych które tez są przemalowane z koloru czarnego na biały - zmieniłem zdanie. A jak się ma malowanie aluminium oryginalne proszkowe na gorąco do malowania aluminium lakierem ( na ostatnim zdjęciu widać kompresor hehe%281%29.gif ) ? Nie znam się na tym ale chyba może spaść...

Kosz przedni też pomalowany ( nawet na lewym zamku został lakier ).

Ponadto :

Światła obrysowe przednie są dziwnie nisko i za bardzo na boku jak na ten model i rocznik.

Uchwyty manewrowe przednie powinny być w poziomie i na ''szarym'' pasie tej przyczepy ( a w oryginale na czarnym pasie ) i nie ''pod skosem''.

Albo mi się wydaje lub nie ale okno przednie ( po jego wypukłym cieniu ) jest od znacznie nowszej przyczepy bo pozostałe okna są z modelu z roku 88 z ramą w której jest zamontowana moskietera i żaluzja łączona zatrzaskami razem.

Wnętrze przyczepy ( ściana przednia ) jest oklejona materiałem z zasłonek ( też nie oryginalnych ) - a co jest pod okleiną z tego materiału na ścianie przedniej ? :bukiet: -To jest pytanie :ok:

Przy okazji firanki to też nie oryginał ale to drobiazg.

Wywietrznik na dachu przyczepy w jej przedniej części jakiś taki dziwnie mały.

A to że w łazience brak zawiasu dżwi to już zupełnie pikuś hehe%281%29.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:ok::sciana:

Jest jeszcze jedna dość istotna sprawa. Często jest tak, że "okazje" nie zdążą się pojawić w necie.

Tak było np. z moją budką. W zasadzie zaliczkowałem ją, jak gość odpinał ją od haka.

 

dokladnie :ok: moja cepka pojawila sie na otomoto rano okolo 9.00... a o godzinie 18.00 bylem na miejscu - tzn ponad 500km od domu i ja juz ogladalem... ale sprzedajacy nie chcial upuscic 3000zł wiec... powiedzialem ze nie biore :) na ranem wrocilem do domu, przespalem sie i ponownie zadzwonilem do niego. Powiedzialem ze jak sie zdecyduje na moja propozycje to jestem nastepnego dnia rano po cepke...

caly dzien czekalem na telefon, wieczorem pan zadzwonil i powiedzial ze upusci 2000zł :) ... i tak oto znow zarwana noc i rano bylem u niego... dobilem targu urywajac kolejne 500zł :bukiet: ...

 

Jacek ma duzo racji... najlepiej "zostawic" namiary kilku handlarzom i okresli czego i za ile oczekujemy... wbre pozorom nie ma duzo kupujacych cepki w pl wiec handlarze zabiegaja o potencjalnych nabywcow

 

p.s. jak juz mialem swoja cepke to tez odezwali sie do mnie handlarze ktorzy w miedzy czasie sprowadzili takowe modele jak mnie interesowaly...

Edytowane przez bodzioklb (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Geloo77 pisałem gdzieś wyżej, że moja przyczepa jest znacznie lepsza i pewniejsza od zamieszczanych w linkach z Allegro. A do tego i tańsza. Co do tej Hobby ze Środy Śląskiej, to jest na Allegro od września, bo wtedy się do niej przymierzałem, ale stwierdziłem, że jest za mała jak na moje potrzeby i w ogóle tam nie jechałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam !

 

Geloo77 pisałem gdzieś wyżej, że moja przyczepa jest znacznie lepsza i pewniejsza od zamieszczanych w linkach z Allegro. A do tego i tańsza. Co do tej Hobby ze Środy Śląskiej, to jest na Allegro od września, bo wtedy się do niej przymierzałem, ale stwierdziłem, że jest za mała jak na moje potrzeby i w ogóle tam nie jechałem.

 

Terenowiec, nie gniewaj się z całym szacunkiem, zmniejsz trochę nacisk na reklamę swojej przyczepy. Proszę Cię.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przedmowcy maja racje...

duzo przyczep w ogloszeniach wisi dlugo... nawe bardzo dlugo....

te ogladalem w sierpniu 2009 ROKU!!! gdy to bylem nakrecony i jezdzilem gdzie popadnie za cepkami

hobby 560

 

i od tego czasu potaniala 500zł.... :ok: a i tez znalazl sie do niej namiot :bukiet: wtedy nie bylo

i jej nie bierz pod uwage - nie warto, koles wypowiada sie w samych superlatywach o tej przyczepie i zachwala jej stan a nawet poprawnie w ogloszeniu nie potrafi podac jej wymiarow....

 

terenowiec - jak chcesz sprzedac cepke skoro "nigdzie jej nie widac"?

Edytowane przez bodzioklb (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie krzyczcie na kolegę terenowca. Kontaktowaliśmy się i mam zdjęcia jego przyczepy ( opis jest kilkanaście postów wcześniej).Poniżej zamieszczam kilka zdjęć wraz z wadami których kolega nie ukrywa. Przyznam się szczerze - dawno bym ją wziął gdyby nie to pęknięcie płyty przy łóżku które mnie zastanawia. Ale to koledzy wypowiedzcie się i wy

post-4771-078502200 1296285736_thumb.jpg

post-4771-062814800 1296285744_thumb.jpg

post-4771-088481400 1296285753_thumb.jpg

post-4771-072631600 1296285763_thumb.jpg

post-4771-083833400 1296285772_thumb.jpg

post-4771-092103900 1296285790_thumb.jpg

post-4771-006886800 1296285802_thumb.jpg

post-4771-040887900 1296285809_thumb.jpg

post-4771-002504400 1296285818_thumb.jpg

post-4771-005709100 1296285832_thumb.jpg

post-4771-041352400 1296285861_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam !

 

Sprawdzić czy pęknięcie dochodzi do blachy. Zresztą wygląda, że są dwa, niżej chyba drugie. Na pewno w tym miejscu ściana straciła sztywność co w przypadku tych konstrukcji jest bardzo ważne. Blacha będzie pracować. Jeśli nie była uderzona od dołu w rogu to wystarczyłoby wzmocnić sklejką, okleić tapetą i będzie dobrze. Jeśli była uderzona to jest pytanie co z połączeniem ściany przodu i boku, oraz podłogi. Za mało zdjęć, tam trzeba jechać i "pomacać".

 

 

Masz rację Tomek, tym bardziej, że nie jestem przekonany co do planów sprzedażowych...

 

Przy tej wielkości przyczepy też bym się zastanawiał. Ja niestety miałem połowę tego i niestety dla 4 osób była za mała. Twoja, pewnie kupiona za nieduże pieniądze świetnie nadaje się na modernizację. Odkryj pęknięcie i będziesz miał pogląd na najbardziej zagrożone miejsce. Kibel jest bardzo dobry, z tym, że ja zmieniłbym umywalkę i wstawił normalny brodzik. Dobra, przepraszam, że się wciąłem. Terenowiec otwórz temat - Modernizacja mojej przyczepy i będziemy myśleć. :bukiet:

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.