Skocz do zawartości

HOBBY 535 proszę o pomoc


kaka020397

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich serdecznie. Jestem nowy na forum który śledzę już od paru miesięcy, bo chciałbym przeżyć swoją przygodę z caravaningiem. Oczywiście do pełni szczęścia brakuje mi przyczepki. Pomimo codziennego czytania tego forum wiele rzeczy z zakupem tej pierwszej jest dla mnie nieznanych i obawiam się że mogę trafić na coś co będę bardzo żałował. Potrzebuję przyczepy 4-5 osobowej rocznik powyżej 1990 gdzie holownikiem będzie VW Passat 1,9 TDI 101 KM, może ktoś z użytkowników może mi coś konkretnego polecić , na razie w swoich okolicach mam "chrapkę" na tą przyczepę http://moto.allegro....1417858613.html ,ale czy nie jest ona za droga jak na ten rocznik ?. Proszę o opinię

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 38
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Cześć,

 

Faktycznie dość droga, ale jak zapewne już się zorientowałeś cena zadbanej szczelnej przyczepy nie zawsze koresponduje z rocznikiem.

 

Zastanawia mnie natomiast co innego. DMC przyczpepy 1300 kg ? Przy budzie 535? Trochę skromnie jak na mój gust. Zapytaj sprzedawcy o MW.

 

Sprawdź poza tym dane DR swojego paska. 101KM do przyczepy 1300 może być za skromnie.

 

Pzdr

J.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najpierw sprawdź DMC z hamulcem w poz O1 w dowodzie rej. holownika czyli ile możesz ciągnąć swoim autem ponieważ ta przyczepa ma DMC 1300 kg

 

W moim passacie DMC z hamulcem w poz O1 to 1400 kg (nie wiem natomiast jak spisywałby się na drodze czy faktycznie ten silnik nie jest za słaby do tej masy przyczepy), natomiast sprawdzałem w DR tej przyczepy DMC to faktycznie było wpisane 1300kg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W moim passacie DMC z hamulcem w poz O1 to 1400 kg (nie wiem natomiast jak spisywałby się na drodze czy faktycznie ten silnik nie jest za słaby do tej masy przyczepy), natomiast sprawdzałem w DR tej przyczepy DMC to faktycznie było wpisane 1300kg

 

sprawdż jeszcze jakie masz MW holownika

 

A jaka masa własna przyczepy z tabliczki znamionowej?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sprawdż jeszcze jakie masz MW holownika

 

A jaka masa własna przyczepy z tabliczki znamionowej?

 

MW holownika 1469kg, natomiast masy własnej przyczepki z tabliczki nie znam ... muszę to sprawdzić

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jacek , te DMC 1300kg to jest realne tyle może mieć ,MW to 1100 -1150 kg.

Po fotkach nic niepokojącego nie widać ,jedyne tylko co rzuca się w oczy to zaczep AL-KO ,który nie występował w przyczepach HOBBY bo podwozie to one miały BPW i zaczep Winterhoff.W tym przypadku to tylko guma na suwadle jakoś nie pasi i jak suwadło ma taki sam rozstaw śrub do mocowania zaczepu i sam zaczep jest sprawny to taką "wersja" nie powinniśmy się martwić .

Edytowane przez Maras (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

MW holownika 1469kg, natomiast masy własnej przyczepki z tabliczki nie znam ... muszę to sprawdzić

to wg przepisów śmiało możesz ciągnąć przyczepkę swoim autem. pytanie tylko jak w realu poradzi sobie z taką masą (zerknij tu --> http://www.whattowcar.com/ ).

 

Sprawdź MW przyczepki, bo tak jak pisałem wcześniej. Hobby należą do dość ciężkich przyczep i dziwi mnie że przy budzie 535 dł. ma DMC 1300 kg. Ale niewykluczone, że w te roczniki były jeszcze w miarę lekkie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Sprawdź MW przyczepki, bo tak jak pisałem wcześniej. Hobby należą do dość ciężkich przyczep i dziwi mnie że przy budzie 535 dł. ma DMC 1300 kg. Ale niewykluczone, że w te roczniki były jeszcze w miarę lekkie.

 

Jacku, hobby 535 w wersji classic miały nawet DMC 1200 (rok ~1991) W wersji DeLux były cięższe, nie pamiętam, ale chyba 1320... Więc ta może być jakoś tak pośrednio :hej:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jacku, hobby 535 w wersji classic miały nawet DMC 1200 (rok ~1991) W wersji DeLux były cięższe, nie pamiętam, ale chyba 1320... Więc ta może być jakoś tak pośrednio :(

 

Tak tak, to prawda Prestige 510 z 93 ma chyba 1300. Ale ta jest z 95 roku - stąd moje zdziwienie. Na pewno warto to sprawdzić.

 

bo podwozie to one miały BPW i zaczep Winterhoff.W tym przypadku to tylko guma na suwadle jakoś nie pasi i jak suwadło ma taki sam rozstaw śrub do mocowania zaczepu i sam zaczep jest sprawny to taką "wersja" nie powinniśmy się martwić .

 

 

Bardzo słuszna uwaga :hej:

 

 

 

Jacek , te DMC 1300kg to jest realne tyle może mieć ,MW to 1100 -1150 kg.

 

 

 

Pewnie macie rację :)

 

Dziwi mnie to tylko, bo kojarzę, że te nowsze Hobby (2000 i świeższe - przy typie 450 mają juz DMC 1350 kg.

 

Popatrzyłem troszkę na allegro. Faktycznie te Hobby z tych roczników w wersji Elegance są stosunkowo lekkie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

,jedyne tylko co rzuca się w oczy to zaczep AL-KO ,który nie występował w przyczepach HOBBY bo podwozie to one miały BPW i zaczep Winterhoff.

 

Może to i dobrze, bo części do Winterhoffa w Polsce trudne do zdobycia (trzeba zamówić i czekać), a jak już się dostanie to się płacze z powodu ceny. Szukam elementów ciernych do Wintehoffa z rocznika 2003 i jak na razie taniej niż 450 PLN nie znalazłem. Więc może też przejdę na AL-KO...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję wszystkim za porady i sugestię , bardzo ciekawa jest ta stronka dotycząca "możliwości" auta do ciągniętej przyczepy , szkoda tylko że w języku angielskim dla mnie nie wszystko jest zrozumiałe, nie ma tam akurat tego modelu przyczepy ale z tego co zdołałem rozszyfrować przy przyczepie o podobnej masie jazda tym samochodem może nie należeć do przyjemności . Jeśli ktoś z kolegów (koleżanek) jest bardziej obyty w tym języku to proszę zerknąć w połączeniu VW Passat 1,9 TDI 74KW/101 KM rok prod 2001 i czy pod sumując wynik jaką masę przyczepy najlepiej ciągać żeby nie "zwariować" ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jedyne tylko co rzuca się w oczy to zaczep AL-KO ,który nie występował w przyczepach HOBBY bo podwozie to one miały BPW i zaczep Winterhoff.W tym przypadku to tylko guma na suwadle jakoś nie pasi i jak suwadło ma taki sam rozstaw śrub do mocowania zaczepu i sam zaczep jest sprawny to taką "wersja" nie powinniśmy się martwić .

 

 

Maras w mojej Hobby 420 jest dokładnie taki sam zaczep - ktoś po prostu zainwestował po 2009 roku. Natomiast rzeczywiście zobaczyłbym tą gumę - nie powinno chyba tam być takiego odstępu, może zsunięta?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję wszystkim za porady i sugestię , bardzo ciekawa jest ta stronka dotycząca "możliwości" auta do ciągniętej przyczepy , szkoda tylko że w języku angielskim dla mnie nie wszystko jest zrozumiałe, nie ma tam akurat tego modelu przyczepy ale z tego co zdołałem rozszyfrować przy przyczepie o podobnej masie jazda tym samochodem może nie należeć do przyjemności . Jeśli ktoś z kolegów (koleżanek) jest bardziej obyty w tym języku to proszę zerknąć w połączeniu VW Passat 1,9 TDI 74KW/101 KM rok prod 2001 i czy pod sumując wynik jaką masę przyczepy najlepiej ciągać żeby nie "zwariować" ?

 

DMC przyczepy w okolicach 1200 byłoby odpowiednie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Maras w mojej Hobby 420 jest dokładnie taki sam zaczep - ktoś po prostu zainwestował po 2009 roku. Natomiast rzeczywiście zobaczyłbym tą gumę - nie powinno chyba tam być takiego odstępu, może zsunięta?

 

Guma ta ma zadanie chronić suwadło przed brudem,wodą i piaskiem ,który bardzo łatwo "przykleja" się do posmarowanego smarem suwadła. A jazda z uszkodzoną lub zsunietą gumą spowoduje uszkodzenie (szybsze wytarcie) tuleji ślizgowych w urządzeniu najazdowym a efektem tego będzie luz między

suwadłem a wspomnianymi tulejami co będzie objawiać się stukami w czasie jazdy z przyczepą.

Jest takich gum kilka rodzajów np. KNOTT, AL-KO, WINTERHOFF lub stara Westfalia i pewnie coś z tej ofery można dopasować aby zabezpieczyć suwadło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.