Skocz do zawartości

CB radio


Irek3

Rekomendowane odpowiedzi

Kanał ratunkowy, to kanał 9.
Teraz to już tylko teoria. Nikt nie nasłuchuje kanału 9 w dobie komórek. Jak coś to na pewno szybciej otrzymasz pomoc wołając na 19.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 132
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

  • 1 miesiąc temu...

 

Artykuł z dzisiaj,także nie wszystkie krokodylki na bieżąco.Moja sugestia :drukować artykuł i ewentualnie pokazywać,może to pomoże przy odpowiedniej sugestii gdy już kogoś zatrzymają .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem Alana 78 plus multi i sirio 145.

W zasadzie chyba to wyrzuce .

 

To g. zawsze tak szumi ?

 

Jak bym wiedzial, to raczej bym nie kupil na pewno nigdy.

Porazka. Mozna wytrzymać najwyzej 10 minut, potem wylatuje przez okno.

Ale moze to w miescie tak tylko jest ?

Szwagier ma harrego 2, tez szumi.

To te wszystkie cosie tak szumią, nie wiedziałem. :przyczepa::D:):hop1:

Albo zepsute jest to czy jak, a moze za dluga antena, na dachu przylepiona jest ona.

To g. nie ma rf gain, to moze dlatego co ? ale harry ma ten cos i tez szumii.

Moze sie to uda oddac w cholere ?

 

Po co mi to było, a taka cisza byla w aucie. :):):)

 

Ratunku ! Powiedzcie coś mądrego bo jestem bliski sepuku, a myslalem, ze na starosc rozsadny sie zrobiłem.

 

Zniesmaczony i w ogole załamany tym wynalazkiem, Jacek.

A trzeba bylo sobie np. nawigacje kupić.

Ja to zawsze cos głupiego wymyslę. :-]:hej::) :)

E, lipa z tym wszystkim......

Za tanie było czy co ?, najtańsze przeciez nie wziąłem...tylko średnie takie ale moze zrobilem żle ?

Mowcie prawdę zawsze tak szumii ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Antenę masz super. Najlepsza w swojej klasie. Radyjko w mieście zawsze będzie szumieć. Musisz skręcić sobie squelcha tak żeby nie szumiało bo w mieście to wyłapuje wszystkie szumy od różnych źródeł typu trakcja tramwajowa, przewody do latarń itp. W trasie jest dużo lepiej. Szkoda, że twoje radyjko nie ma RF gaina, no ale trudno. Wcześniej miałem Alana 100 czyli tak zwanego szumofona a i tak dało się go doregulować, więc nie przejmuj się. Pojeździsz z tym wynalazkiem to przywykniesz i zdasz sobie sprawę że bez radia w trasę to jakoś tak głupio wyjechać. :przyczepa:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jacku ML 145 jest świetną anteną, tylko w mieście będzie to zbierać strasznie dużo fal :przyczepa:. Poczekaj przejedziesz jakąś trasę to Ci się spodoba :hop1:, nie załamuj się :hej:.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jacek l, mieszkasz w takim pięknym mieście, gdzie używanie i dogadanie się przez CB to nie lada wyczyn.

 

Musisz skręcić sobie squelcha tak żeby nie szumiało

 

Przykręć mocniej radio, a jak będziesz chciał zapytać lub posłuchać co się dzieje w okolicy rozkręcisz je.

 

Bajo jacek l, bajo!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jacku weź na spokój. Pojedź gdzieś poza miasto - np w kierunku na Gdańsk tak do Zakroczymia. Zobaczysz jaka jest różnica. I tak jak radza inni - kręć squelchem tak długo aż zanikną szumy a bedzie słyszał tylko wyraźne rozmowy. To co słyszysz w szymach to są rozmowy prowadzone dość daleko. Te bliskie przy prawidłowym nastawieniu usłyszysz zawsze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No dzięki za podpowiedzi, znaczy antena dobra a radio nie za bardzo, to może samo radio oddać a inne wziąć, ALE JAKIE ????

 

Macie jakąś myśl ?

 

 

Pozdrawiam i dziękuje, Jacek.

 

A jakie Wy macie radia ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jakie Wy macie radia ?

Ja mam TTI 770, ale to też nie jest górna pólka. Jak możesz to oddaj to i kup coś z RF gain, jest to regulacja mocy odbiornika. Ja z tego często korzystam. Squelcha ustawiam tak żeby nie szumiało, a Rfgainem reguluję żeby słyszeć tylko bliższe rozmowy. Droższe radia mają jeszcze różne inne cuda typu nasłuch na 2 kanałach, tzw papugę i inne bajery, ale jak mnie znacie to wiecie, że ja jestem minimalistą i uważam, że są to zbędne wodotryski, takm samo jak szybka "9" z której już sie teraz w ogóle nie korzysta

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam te same obawy co jacek l.

 

Kiedyś podłączono mi CB i szum, który usłyszałem nakazał wyłączenie radia. Może to kwestia naszego miasta i poza jest inaczej...

 

Zastanawiam się na wypożyczeniem CB na wyjazd bo mam taką możliwość - może się przekonam...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No dobra, jutro do sklepu pojade znowu....

Ale co brać ?, co brać ?

wiem juz , że lepsze z rf gain.

To moze jakiegos presidenta ?

Bo te allany to chyba lipa jest lekka....

Ale jakiego presidenta, nie wiem...

 

Pozdro, J.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam Jacku dwa linki od kolegi, który posiada radio President i antenę, gdzie tego potwornego szumu nie było za dużo... może pomogę.

 

http://cbradia.pl/product_info.php/cPath/21_24/products_id/38

 

antena: http://cbradia.pl/product_info.php/cPath/22_26_29/products_id/71

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.