Skocz do zawartości

"Prima Aprilisowy" spot w Czerwonej Wodzie Południowców i przyjaciół.


Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie, zgodnie z rozmowami w trakcie zlotu jesiennego w Miłkowie i w Olsztynie k/Częstochowy. Miło jest mi Was poinformować, że razem z Fingerkiem organizujemy spotkanie "Południowców" i przyjaciół, w terminie 01-03 kwietnia 2011r . O innych szczegółach Arek informuje w poście #14 na końcu pierwszej strony tego tematu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 506
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

WAŻNA INFORMACJA

Chciałbym abyście po przeczytaniu tej informacji kierowali się do postu nr 14 (ostani post fingera ze strony 1).Znajdziecie tam aktualne informacje o zlocie (spocie) w Czerwonej Wodzie.

Przepraszamy z Arturem za zamieszanie.

 

Post nr 3 zostaje dla uporządkowania zedytowany. :mikolaj:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i d--pa blada, Bolków odpada bo otwierają dopiero od maja a wielka szkoda.czerwona.gif

 

Z ziemi lubuskiej jestem to mogę na spotkanie południowców czy nie bardzo? Te słoneczniki mnie jakoś na stronie kempingu kuszą.......wiecie......

 

Bluesmen-iei i wszyscy inni, nie ma problemu spotkanie jest otwarte, zapraszamy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

coś już wiem ale na razie nie powiem rolleyes.gif

 

więcej szczegółów wkrótce zapoda Fingerekbrawo.gif

 

P.S.

Mały przeciek to byłe jeleniogórskie gdzieś pomiędzy Zgorzelcem, Żaganiem a Bolesławcem.

Termin potwierdzony, miejsce zaklepane inne ustalenia w toku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ze względu na trudności z lokalizacją zlotu (spotu) w Bolkowie postanowiłem , że wrócimy do mojej propozycji omawianej z Arturem .

 

Termin spotkania jest niezmienny , tj. 01-03.04.2011r. a proponowane miejsce spotkania to gospodarstwo agroturystyczne Jagoda w Czerwonej Wodzie .

http://www.eholiday....egi-hc6639.html

 

Jest to zasadniczo zupełnie inne miejsce od wcześniej proponowanego Bolkowa ale też charakter tego spotkania ma być trochę inny niż to w Bolkowie ( co nie znaczy , że dzielić nas będzie tzw. kosmos smile.gif ) . Ot , tradycyjne spotkanie integracyjne z elementami karawaningowego ... grinser006.gif "folkloru" , docelowym sprawdzeniem sprzętu przed sezonem oraz snucie (może wspólnych) planów wyjazdowych w sezonie 2011.

 

Dlaczego w Czerwonej Wodzie ? Dlatego , że zależało mi na bardzo dobrym dojeździe (max. 10km od autostrady A4 z węzła Godzieszów) co stwarza jadącym z daleka spore ułatwienie . Ciągnąc dalej . Mamy blisko do granicy z Niemcami .

I teraz chcę w wielkim skrócie przedstawić moją propozycję .

Dla chętnych istnieje możliwość zorganizowania wycieczki autokarowej do Niemiec a konkretniej do Drezna (stare miasto) lub twierdzy - Festung Konigstein albo (to do sprawdzenia) połączyć te dwa miejsca w ramach jednej wycieczki. Odległość od granicy to jakieś 100-120 km.

Sama wycieczka przewidziana jest w ramach czasowych od godz. 9.00-21.00 max.

Przejazd autokarowy (lub bus w zależności od liczby chętnych) z miejsca pobytu wraz przewodnikiem . Do całości wliczone jest również ubezpieczenie.

Aktualna oferta cenowa jest podliczona na podstawie liczby kilometrów jaką ma do przebycia autobus wraz z przewodnikiem i ubezpieczeniem i liczona jest z m.Karpacz , gdzie mieści się biuro. Na chwilę obecną była to kwota ok.78zł/osobę .

Trzeba jednak przyjąć ,że ceny będą ruchome w przyszłym roku ze względu na VAT , cenę paliwa.

Wg moich szacunków może to być w dużym zaokrągleniu cena 100zł/osobę.

Do tego należy pewnie doliczyć wstępy w Euro .

 

Zdając sobie sprawę z tego , że są tu do poniesienia jakieś koszty związane z wycieczką , dojazdem oraz samym pobytem na kempingu chciałbym zrobić wstępne rozeznanie czy są osoby chętne na ...

I tu bym rozgraniczył - przyjazd na zlocik oraz wycieczkę .

Rozeznanie to jest mi potrzebne do dalszych ustaleń z właścicielem agroturystyki oraz z biurem turystycznym.

Proszę o głębszą analizę deklaracji aby nie okazało się , że chwilę przed zostaniemy z kilkoma chętnymi osobami na wcześniej (przykładowo) 50 zadeklarowanych.

 

Proponuję wznowić listę osób na której deklarować się będziemy do chęci udziału w jednej i drugiej sprawie .

Czyli przykładowo -

1. Finger - 3os. kemping , wycieczka (lub bez wycieczki)

 

 

Teraz dosłownie kilka słów o kempingu.

Po kłopotach "bolkowskich" zadzwoniłem do miłego Pana z agro... Jagoda , przedstawiając moje plany.

On też zaczyna sezon w maju ale po przytoczeniu argumentów zgodził się na otwarcie i udostępnienie obiektu dla nas .

Mają być udostępnione toalety , kabiny do mycia oraz przyłącza prądowe ( w liczbie 3 z możliwością rozgałęzienia).

Jednym słowem oszczędnie z prądem ale do tej pory z tym sobie dawaliśmy radę .

Za parę dni (jak śniegi trochę zejdą) wybiorę się tam z aparatem w celu zrobienia dokumentacji fotograficznej oraz uściślenia pewnych rzeczy organizacyjnych.

 

Cennik:

osoba - 7zł/dobę (dzieci do lat 16 -4zł)

przyczepa - 4zł/dobę

samochód - 4zł/dobę

prąd - 7zł/dobę

 

drzewo na ognisko we własnym zakresie - ja je zabezpieczę w ilości odpowiedniej na nasze potrzeby.

 

Wyprzedzając pytania . Nic nie wiem do tej pory o płatnych toaletach , itp.

Zsumując pytania dowiem się na miejscu o różne szczegóły.

Martwię się już teraz o możliwość wjazdu dla Świstakowego pojazdu. skromny.gif

 

Póki co czekam na chętne osoby do uczestnictwa w zlocie .

Więcej szczegółów wyniknie w trakcie .

Zamiar mamy jedynie słuszny - SPOTkać się i tyle. zlosnik.gif

 

PS - W razie gdy będzie mała liczba chętnych na wycieczkę to zwyczajnie nie będziemy jej organizować natomiast liczę wtedy na spontaniczne organizowanie się wzorem Olsztyna czy MIłkowa .

 

Wstępny (bardzo ogólny program):

piątek - przyjazd załóg , poczęstunek (stawiamy na grochówkę zlotową gospodyni) oraz specjały (potrawy) z własnej lodóweczki grinser006.gif , wieczorowe nocne integrowanie przy ognisku (wygłupy Prima Aprilisowe)

sobota - wycieczka lub jej brak i wtedy spontan (przedłużka Prima A. - wygłupy lub wycieczka w inne miejsce wybrane przez siebie) , wieczorne ognisko (ciąg dalszy)

niedziela - poranne rytuały kawowe , śniadanie , ewentualny obiad , dramat rozstania beksa.gif

 

Listę proszę uaktualniać samemu wklejając się kolejno:

1. Finger - 3os. - kemping , wycieczka

 

To tyle . Pozdrawiam i zapraszam wszystkich chętnych . We wcześniejszych postach pisałem o Południowcach , Wielkopolanach i innych chętnych , więc również miałem na myśli Lubuszan , itp. Ot , uogólniłem to bardzo.

A w tytule jest Spot Południowców ponieważ ja i Artur jesteśmy organizatorami z tej właśnie grupy .

Nie róbmy niepotrzebnych domysłów . Lepiej tak - "Są chipsy ! Jeeeeest imprezaaaaa !!!" yay.gif

 

W sprawie wycieczki do Niemiec proszę o określenie się w terminie do 15 stycznia (muszę po tym terminie jechać na uzgodnienia).

Na zlot można zapisywać się do ostatniego dnia .

 

 

--------

Dalsze informacje.- Milka ŚWISTAKA wjedzie . waytogo.gif

- Woda ciepła w umywalkach oraz prysznicach z tym , że za prysznic płacimy póki co 3zł/10min.

- Na zdjęciach jest widoczna wiata . Jest ona wyposażona w gniazdo prądowe i inne rzeczy potrzebne do posiaduchy . Mieści się tam 80 osób , bywało też 100 , więc zabezpieczenie przed deszczem jest dobre.

- Właściciel ocenia , że zmieści się 30 przyczep , przy dobrym ustawieniu wejdzie 40 jak będzie taka potrzeba . Wg mnie można panu zaufać ponieważ kilka sezonów już tam istnieje.

Jedyny problem to prąd o któym już pisałem . Są tylko 3 przyłącza ale damy radę , prawda !? :mikolaj:

 

-----------------

Info z dnia 06.01.2011r.

- Pokoje gościnne w cenie 30zł od osoby na dobę.

- Istnieje możliwość zamówienia posiłków z wcześniejszym ustaleniem szczegółów z gospodynią agro...

- Plac na przyczepy i kampery jest duży i spokojnie się zmieści 40 zestawów (nawet więcej)

- Zwierzaki na kempingu mile widziane , bez opłat ale z zachowaniem środków ostrożności (te duże) i czystości

 

Fotki z kempingu zamieściłem w poście nr 34 na 3 stronie.

 

Namiary GPS -

Wjazd na drogę leśną z drogi głównej (296) między m. Czerwona Woda -Węgliniec:

N51-16-09-83

E15-12-24-94

(do bramy 1km)

 

Na bramę:

N51-15-50-97

E15-11-45-74

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Listę proszę uaktualniać samemu wklejając się kolejno:

1. Finger - 3os. - kemping , wycieczka

2. Świstaki - 3 os. - kemping

 

Dopisałbym Big Team, ale niech się Grześ sam potrudzi. I niechaj przywiezie Matkę Chrzestną..... Oj, będzie się działo...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.