Skocz do zawartości

Swift i inne Angielki


JINX_Sanok

Rekomendowane odpowiedzi

Witam nowych kolegów, a przy okazji podzielę się uwagami eksploatacyjnymi z trasy na Węgry moją AVONDALE o DMC 950kg. Przejechała 1260km bez najmniejszych problemów w tym po górach Słowacji. Jechała za autem jak po sznurku ,również w górach. Praktycznie jej nie odczuwałem gdyby nie dodatkowe lusterka. Z mojej winy po około 300km hak zaczął lekko skrzypieć ,bo go nie posmarowałem smarem,ale WD40 załatwiło sprawę dwukrotnie. Wymiana opon na nowe dostawcze okazała się strzałem w "10", sprawdziły się doskonale. Prowadziła się doskonale w zakrętach do tego stopnia ,że małżonka w górach przypomniała mi że za autem 5 metrowa przyczepa i mam zwolnic czego nigdy nie czyni. :przyczepa: Jest bardzo wygodna , na Węgrzech w czasie pobytu upały były niesamowite od 34 do 38 st.C , mimo tak wysokich temperatur w srodku nigdy nie było wyższej temperatury niż 36 st.c. Bardzo obawiałem się problemów z lodówką przy tak wysokich temperaturach, ale okazało się ,że spokojnie utrzymywała temp. od 2 do 10 st. C bez żadnych wentylatorków 230V.(Elektrolux). Antena Tv też zdała egzamin (STATUS), także wieczorkiem można było pooglądać 4 węgierskie programy i jeden rumuński. Spanie na łóżku bardzo wygodne wym. 2 razy 2 metry , czym także zostałem pozytywnie zaskoczony. Po powrocie do domu okazało się że lewa ścianka szafy poluzowała się w stosunku do ściany przyczepy o około 2 mm.. Jedną z przyczyn okazał się pęknięty jeden z wkrętów , pozostałe od góry okazały się poluzowane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołączam do zacnego klubu Angielek!

Przemok, z którego roku jest Twój Swift?

Może się orientujesz czy do lodówki jest oddzielna butla z gazem.

U mnie są dwie butle, jedna zasila kuchenkę i ogrzewanie druga ma odcięte przewody.

Niestety nie mogę uruchomić lodówki na gaz. Nie wiem dlaczego.

Pozdrawiam wszystkich.

A tak przy okazji przerabiał ktoś może angielskie butle?

Ewentualnie gdzie można nabić butlę z szybko-złączem.

Edytowane przez pzmax (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A tak przy okazji przerabiał ktoś może angielskie butle?

 

ja przerabiałem na butle 11kg, żeby móc sobie wymieniać gdziekolwiek;

pierwsza sprawa to przeróbka luku (bakisty) żeby taką butle zmieścić, i dopasowanie mocowań,

a druga to nowy reduktor i jego podłączenie (nowy wąż, zwykle jeszcze nypel pośredni)

 

pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołączam do zacnego klubu Angielek!

Przemok, z którego roku jest Twój Swift?

Może się orientujesz czy do lodówki jest oddzielna butla z gazem.

U mnie są dwie butle, jedna zasila kuchenkę i ogrzewanie druga ma odcięte przewody.

Niestety nie mogę uruchomić lodówki na gaz. Nie wiem dlaczego.

Pozdrawiam wszystkich.

A tak przy okazji przerabiał ktoś może angielskie butle?

Ewentualnie gdzie można nabić butlę z szybko-złączem.

 

Mój swft to rocznik 89', do całej instalacji gazowej mam 1 butlę - druga jest na zmianę. Co to znaczy, że nie możesz uruchomić lodówk-nie możesz zapalić płomienia, czy zapalasz ale nie chłodzi?

 

Jeśli nie działa iskrownik (nie "pstryka") to albo jest uszkodzony albo brak prądu (podłącz kabel do 230V), jeśli iskrownik działa ale nie zapala się płomień kontrolny, to sprawdź ustawienie zaworu gazu (u mnie pod kuchenką -lodówka ma oddzielny) jeśli płomień się zapala a lodówka nie chłodzi to musisz się wybrać na wycieczkę po "polskich drogach" - niech ją wytrzęsie, ew. wymontuj i poobracaj. Oczywiście zakładam, że gaz w butli masz i zawór jest otwarty (pozostałe użądzenia gazowe działają).

 

Też mam kłopot z butlami 7kg - chyba wymienię je na 5kg .

 

 

Jak coś, to pisz na PW lub szukaj w tematach z lodówkami.

 

Pozdrawiam

 

Dołączam do zacnego klubu Angielek!

Przemok, z którego roku jest Twój Swift?

Może się orientujesz czy do lodówki jest oddzielna butla z gazem.

U mnie są dwie butle, jedna zasila kuchenkę i ogrzewanie druga ma odcięte przewody.

Niestety nie mogę uruchomić lodówki na gaz. Nie wiem dlaczego.

Pozdrawiam wszystkich.

A tak przy okazji przerabiał ktoś może angielskie butle?

Ewentualnie gdzie można nabić butlę z szybko-złączem.

 

Mój swft to rocznik 89', do całej instalacji gazowej mam 1 butlę - druga jest na zmianę. Co to znaczy, że nie możesz uruchomić lodówk-nie możesz zapalić płomienia, czy zapalasz ale nie chłodzi?

 

Jeśli nie działa iskrownik (nie "pstryka") to albo jest uszkodzony albo brak prądu (podłącz kabel do 230V), jeśli iskrownik działa ale nie zapala się płomień kontrolny, to sprawdź ustawienie zaworu gazu (u mnie pod kuchenką -lodówka ma oddzielny) jeśli płomień się zapala a lodówka nie chłodzi to musisz się wybrać na wycieczkę po "polskich drogach" - niech ją wytrzęsie, ew. wymontuj i poobracaj. Oczywiście zakładam, że gaz w butli masz i zawór jest otwarty (pozostałe użądzenia gazowe działają).

 

Też mam kłopot z butlami 7kg - chyba wymienię je na 5kg .

 

 

Jak coś, to pisz na PW lub szukaj w tematach z lodówkami.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Kolego miałem ten sam problem z butlą tzn. była na klick. Problem rozwiązałem bardzo prosto, podjechałem na stacje gdzie wymieniają butle dałem na flaszkę i wykręcili mi zawór polski i wkręcili do angielskiej butli. Gwint jest identyczny jak w polskich tylko tych bez kołnierza. pozdrawiam makowsky

A ja mam skrzynkę na haku, oraz butlę w skrzynce, a nawet dwie po 7 kg.

 

 

Szkoda tylko, że nie można ich nigdzie napełnić ( zawór click ).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Od niecałego miesiąca jesteśmy szczęśliwymi posiadaczami angielki i jest to nasza pierwsza "cepka". Niestety wielu rzeczy nie czaję jeszcze, albo po prostu boję się uszkodzić przez niewłaściwe rozpoczęcie użytkowania. Poszukuję kogoś ze Śląska, kto "zęby pozjadał" na swojej angielce, żeby skonsultować co nieco: cascade, lodówka, prąd, woda - właściwie więc wszystko smirk(1).gif

Czytam i czytam forum i już kilka wskazówek dostałem (dzięki wielkie) ale czasem lepiej na żywo z kimś pogadać.

Znajdzie się miłosierny samarytanin, chcący poświęcić godzinkę-dwie zółtodziobowi?

Pozdrawiam.

Edytowane przez Forest-Natura (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo sprytne i praktyczne rozwiązanie z wymianą zaworu. Butla 11kg (jedna) obsługuje wszystkie urządzenia gazowe (lodówka ,piekarnik, kuchenka ) i wystarczy na kilka miesięcy eksploatacji .Ja też mam w budce drugi kosz na butlę 11kg ,ale nie ma potrzeby jej wożenia na zapas . Kosz służy do przewozu np. kabli. Pozdrawiam Lucek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam nowych kolegów, a przy okazji podzielę się uwagami eksploatacyjnymi z trasy na Węgry moją AVONDALE o DMC 950kg. Przejechała 1260km bez najmniejszych problemów w tym po górach Słowacji. Jechała za autem jak po sznurku ,również w górach. Praktycznie jej nie odczuwałem gdyby nie dodatkowe lusterka. Z mojej winy po około 300km hak zaczął lekko skrzypieć ,bo go nie posmarowałem smarem,ale WD40 załatwiło sprawę dwukrotnie. Wymiana opon na nowe dostawcze okazała się strzałem w "10", sprawdziły się doskonale. Prowadziła się doskonale w zakrętach do tego stopnia ,że małżonka w górach przypomniała mi że za autem 5 metrowa przyczepa i mam zwolnic czego nigdy nie czyni. :przyczepa: Jest bardzo wygodna , na Węgrzech w czasie pobytu upały były niesamowite od 34 do 38 st.C , mimo tak wysokich temperatur w srodku nigdy nie było wyższej temperatury niż 36 st.c. Bardzo obawiałem się problemów z lodówką przy tak wysokich temperaturach, ale okazało się ,że spokojnie utrzymywała temp. od 2 do 10 st. C bez żadnych wentylatorków 230V.(Elektrolux). Antena Tv też zdała egzamin (STATUS), także wieczorkiem można było pooglądać 4 węgierskie programy i jeden rumuński. Spanie na łóżku bardzo wygodne wym. 2 razy 2 metry , czym także zostałem pozytywnie zaskoczony. Po powrocie do domu okazało się że lewa ścianka szafy poluzowała się w stosunku do ściany przyczepy o około 2 mm.. Jedną z przyczyn okazał się pęknięty jeden z wkrętów , pozostałe od góry okazały się poluzowane.

 

Właśnie wróciłem z Chorwacji... dzisiaj 20:50 Łódź.. km ile nakręciliśmy z znajomymi to 4120km. i od pukać nic kompletnie nic.. pięknie wchodziła w zakręty nawet przy 115km/h trochę wyczuwalne było przyciąganie pomimo stabilizatora jak przekraczałem 120km/h na chorwackich autostradach. :)

 

Co mnie przeraziło to bardzo kiepski zjazd z Plitwic (jedną stopką delikatni poszorowałem) niziutko posadowione angieleczki..

Problemem była lodówka na 12V nie wiem dlaczego nie chłodzi tak jak na gazie i prądzie 220V :( ale napiszę pytanie w innym dziale.

 

Powitać nowych zwolenników angielek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ufolz zrobiliście sporo kilometrów-Gratuluję. O lodówce pogadamy jak odsapniesz po podróży :klotnia: . Zebrałem trochę doświadczenia - w eksploatacji lodówki w temp. 33-38 stop. C. Pozdrawiam Lucek.:przyczepa:Ps. Moja angieleczka także sprawiła się bardzo dobrze w podróży na Węgry.

Edytowane przez Lucek26 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Ponieważ moje pociechy są różnej płci i w dodatku już prawie pełnoletnie, to w celu zapewnienia im pewnego minimum intymności zamontowałem dodatkową zasłonkę. Rozwiązanie sprawdziło. Montaż lub demontaż trwa kilka minut. Wrzucam to tutaj bo to układ typowy dla angielek. Może się komuś przyda. Materiały to oprócz łazienkowego drążka do zasłonek, kilka obejm do mocowania rur i kawałek preta gwintowanego. Sorki, ale zdjęcia są robione telefonem.

Pozdrawiam.

post-1205-0-60058400-1311590784_thumb.jpg

post-1205-0-22758400-1311590798_thumb.jpg

post-1205-0-87057000-1311590811_thumb.jpg

Edytowane przez Witek (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w nawiązaniu do zapytania wysyłam zdjęcia 'systemu obiegu wody' w mojej przyczepce

 

na początek, klapka z zewnątrz; a pod klapką: filtr węglowy (węgiel usunąłem, bo się przedostawał do obiegu), podłączenie węża z wodą, i gniazdo 12V;

post-5201-0-67103800-1311606955_thumb.jpgpost-5201-0-50823400-1311606976_thumb.jpgpost-5201-0-00305700-1311606990_thumb.jpg

 

 

moja pompka, przyjechała z UK jako układ zespolony: pompka, wąż, kabel 12V, wspólne łącze

post-5201-0-14328500-1311607015_thumb.jpgpost-5201-0-46913100-1311607031_thumb.jpgpost-5201-0-43720600-1311607044_thumb.jpg

 

 

pojemnik na wodę czystą 30l, nabyłem w sklepie ogrodniczym (ok 20PLN), ale miał za małą średnicę wlewu, więc ją powiększyłem, żeby pompka weszła do środka

post-5201-0-18980100-1311607062_thumb.jpgpost-5201-0-26717800-1311607078_thumb.jpgpost-5201-0-70323900-1311607091_thumb.jpg

 

 

i jeszcze pojemnik na wodę szarą, używany jest w pozycji leżącej

post-5201-0-41626100-1311607106_thumb.jpgpost-5201-0-24671600-1311607121_thumb.jpg

 

 

tak pokrótce

 

pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam !

Dołączam się do klubu angielek.

Byliśmy w tym roku pierwszy raz z naszą przyczepą/

Sprawila się wyśmienicie. ( oprócz przedsionka )

Pozdrawiam wszystkich posiadaczy angielek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.