Skocz do zawartości

Swift i inne Angielki


JINX_Sanok

Rekomendowane odpowiedzi

Witam . A tak wracając do tematu , choć wstyd o to pytać , to Sprite Alpine to właściwie , anglik czy holender ? Moja ma drzwi po prawej , ale jest chyba wyjątkiem , bo większość które widziałem miały drzwi , ze strony lewej . I stąd mój dylemat niewiem.gif

Pozdrawiam .

 

jeśli miękko, wygodnie, komfortowo, luksusowo: to zdecydowanie angielka grinser006.gif

tyle że z drzwiami "po ciemnej stronie mocy"

 

grunt, żeby się użytkownikom podobałaclaps.gif

 

pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam . A tak wracając do tematu , choć wstyd o to pytać , to Sprite Alpine to właściwie , anglik czy holender ? Moja ma drzwi po prawej , ale jest chyba wyjątkiem , bo większość które widziałem miały drzwi , ze strony lewej . I stąd mój dylemat niewiem.gif

Pozdrawiam .

Anglik na rynek europejski. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj gruntowne porządki w środku przyczepy . Wszystkie kąty posprzątane ,szafki , łóżka , meble kuchenne itd. na błysk. Wyprane firanki i zasłony ,umyte okna i wypastowana podłoga spowodowały ,że wnętrze :przyczepa: prezentuje się co najmniej ładnie ,a na pewno bardzo przytulnie. Ta nasza AVONDALE coraz bardziej małżonce i mnie się podoba. Ma tzw. KLIMAT bardzo nam odpowiadający. Chciałbym zaprezentować fotki ,ale nie mogę sobie z nimi poradzić. Praktycznie jest już gotowa do wyjazdu . Jeszcze pozostała kontrola hamulców , oraz nowy przegląd techniczny w czerwcu. Kilka uwag o instalacji elektrycznej. Przy podłączonym akumulatorze we wszystkich 6 gniazdkach jest prąd , nawet przy wyłączonym oświetleniu na panelu głównym . Przy pozycji VEHICLE napięcie dochodzi do wszystkich 6 lamp wewnątrz przyczepy. Lodówkę sprawdziłem kilka dni wcześniej, po 14 godzinach od włączenia temp. -15* C -zamrażalnik , +4 *C lodówka przy zasilaniu 230V. ::gitara::Ps. Ufolz ja również okleiłem budkę logo forum. Z przodu i z tyłu dachu duże białe naklejki i po jednej małej czarnej na bocznych oknach.

Edytowane przez Lucek26 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm... ja w swojej też orzywiłem tył:tuptup: i ciągle jeszcze pracuję nad dalszym projektem :palacz: Jak skończę to napewno się pochwalę.

Martwi mnie tylko tylna ściana :sciana: . Chyba czeka mnie jakaś renowacja po wakacjach :niewiem: .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobrze by było bo trzeba się poznawać i integrować:piwo: . Jak zobaczysz dwie angielki obok siebie to dawaj śmiało :jump:

 

 

Niestety, z różnych względów musiałem wybrać przeciwny azymut. Ten weekend podobnie- Niewiesze- jest fajne pole biwakowe... dzieciaki do wody a ja kolejne boje z przyczepka (przygotowania do wyprawy do Rumunii). Może jakaś angielka wybiera się nad Pławniowice? ;)

 

Przy okazji- napiszę umyślnie tutaj- może ktoś ma pojecie jak to czasem jest rozwiązane w angielkach. Otóz- mam problem z elektryką- nie działa mi zasilanie z akku przyczepy. Okoliczności:

- wszystkie bezpieczniki ok (zarówno te przy panelu jak i te pod łóżkiem- dodatkowa listwa)

- akku już leciwy ale jeszcze daje radę

- przy podłączonym 230V oczywiście w środku wszystko działa

- jest 12V (bojler odpala)

- po odłączeniu 230V wszystko siada, bez względu na pozycję pstryczka VAN/CAR

- wyjąłem akku, sprawdziłem- jakieś napięcie było, podpiąłem pod prostownik, po naładowaniu spowrotem do przyczepy- bez zmian

- prostownik w przyczepach angielskich zazwyczej widziałem zaraz koło obudowy 'kieszeni' akumulatora- u mnie brak; może (jeśli jest w ogóle) jest za dość rozbudowanym panelem schowanym w szafie?

- nie zmieniłem jeszcze 2x7 na 13pin, więc ładowania z auta nie ma

 

Czy stosowane były rozwiązania bez prostownika? Tzn ładowanie tylko podczas jazdy, brak prostownika, 12V tylko z akumulatora- dopóty dopóki jest naładowany? Ewentualnie- czy jednak za owym panelem (jakieś PCB, kondki + uzwojenia tam widać- front panelu nie zdjemowałem) może być prostownik, tylko któryś z obwodów padnięty? Ok, nawet jeśli nie ma prostownika, ale skoro akku naładowany, dlaczego po przełączeniu na VAN nie ma choćby 12V (a wskazówka nawet nie drgnie)? Jak ewentualnie sprawdzić (tak łopatologicznie) czy akku jest ładowany (tak sobie prostacko myślę coby nie podpiąć miernika do akku przed i po podłączeniu przyczepy do 230V- jakieś skoki napięcia powinny chyba być?)?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

- po odłączeniu 230V wszystko siada, bez względu na pozycję pstryczka VAN/CAR

- wyjąłem akku, sprawdziłem- jakieś napięcie było, podpiąłem pod prostownik, po naładowaniu spowrotem do przyczepy- bez zmian

 

Ja bym powiedział, że przyczyna leży w kabelkach. Najprawdopodobniej tych między aku a panelem sterowania. Ewentualnie pstryczek VAN/CAR padnięty. Skoro piszesz, że aku jest ok a na 230V wszystko działa to innej opcji nie ma.

Możesz jeszcze podłączyć np światło "na krótko" żeby się upewnić czy aku na 100% jest ok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Crategus przy podłączonym akumulatorze i przycisku w pozycji Van powinny świecić lampy, natomiast w gniazdkach prądu nie będzie. W mojej Avondale obok akumulatora jest prostownik ze wskaznikiem napięcia . Pokazuje stan naładowania aku -13 V. Sprawdź bezpieczniki obok aku , powinny być automatyczne trzy zabezpieczenia.Wg. mnie powinieneś mieć prostownik , bo fabrycznie były( chyba) montowane i to jak najbliżej akumulatora. Przecież gdy korzystamy z 230V to prostownik ma za zadanie uzupełnić stan naładowania aku bez jego wyjmowania. Doładowanie w czasie jazdy przez alternator auta to inna sprawa. Może ktoś wymontował prostownik.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Serdeczne dzięki za pomoc. Oczywiście, że nie spodziewam się prądu w gniazdkach z akku ;) Ale światło nie działa... Przy akumulatorze prostownika nie mam (a widziałem, że czasem jest tam montowany)... Jak wspominałem, za rozbudowanym panelem sterowania widać jakieś PCB, zwoje itd... może tam został przeniesiony. Tym bardziej, że wśród papierów z przyczepki była instrukcja jakiegoś kitowego prostownika. Bezpieczniki wszystkie sprawdzałem, są ok. Jeden główny z "TEST", 3 automaty, 10x10 i jeszcze pod kanapą kolejne 15 sztuk... Niestety panelu za zbója nie dało się wymontować ;)

Tak czy siak poległem. Oddałem dzisiaj do TAM w Kce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zapuść fotki panelu, wnęki nadkola od strony szafy, pjemnika na akumulator. u mnie jeszcze jeden jest bezpiecznik na "+" i dopiero na skrzynkę rozdzielczą na górze. porób fotki i ściągnij sobie instrukcję do swifta i lunara. mają identyczne. mi wiele rozjaśniło. bo myślałem że lodówka będzie działać z akumulatora..:niewiem: wiec myliłem się działa na 12 ale z samochodu (wtyczka dodatkowa)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

znaczy działa Ci 12V z akku przyczepy- ale lodówka na 12V tylko z auta? hmmm, byłem pewien, że z akku przyczepy też pociągnie... ale jaja, dziwne, po co tak? fotki porobię w weekend.

A masz jakiegoś linka z tą instrukcją?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

... Przy akumulatorze prostownika nie mam (a widziałem, że czasem jest tam montowany)...

 

ja znalazłem prostownik na zewnątrz

post-5201-0-78410100-1306866918_thumb.jpg

 

 

w okolicach aku, mam gniazdko 230V z wpiętą wtyczką, której kabel leci do prostownika (u mnie prosto w dół, pod podłogę),

na zewnątrz mam też bezpiecznik (12A chyba?, nie pamiętam) dla całej instalacji 12V

 

może tak Ci pomogę niewiem.gif

 

pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • JINX_Sanok podpiął/eła i odpiął/ęła ten temat

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.