Skocz do zawartości

Swift i inne Angielki


JINX_Sanok

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich jestem nowa na forum mam nietypowe pytanie kupilam przyczepe swift challanger po poszukiwaniach kilkumiesiecznych zdecydowalam sie na angielke i szukam tabliczki znamionowej lub numeru na ramie moze ktos wie gdzie moze byc wybity 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

heja, w mojej angielce nie było, zatem diagnosta musiał nabić po wcześniejszym skierowaniu z wydziału komunikacji. he, wszędzie kasę wołają.

niech wypowiedzą się właściciele swift-ów

 

dobra angielka nie jest zła.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zmieniając temat trochę... Z tego co widzę na naszym temacie Angielek jest strasznie dużo wpisów, ponad 45 stron. i szczerze ciężko już się odnaleźć i wrócić do jakiegoś tematu. Czy Admini nie mogli by nam założyć osobnej grupy tak jak Hobby itp?? Może któryś z Adminów tez tu zagląda?? albo ktoś by mógł zagadać do znajomego admina?? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam dzieki bardzo numer na chaku odnalazlam to ten sam co mam na szybach ,a czy jest jeszcze cos gdzie wybita jest masa wlasna przyczepy??? dziekuje za pomoc 


a oto moja malutka troche do robotki ale damy rade 

post-16819-0-95628600-1401044837_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam "oczka" na haczyki na przyczepie, a na rurkach dwie przyssawki -tylko?!-.i żadnych haczyków. Rurek jest sporo i raczej zadnej nie brakuje problem tylko jak to przymocowac do cepki. Przy zakupie nie rozkładaliśmy przedsionka i teraz to się mści. Przedsionek bez nazwy. Pozdrawiam  Beata

Beata, spokojnie, wszystko jest prawidłowo.

Rurki "dachowe" z gumowymi "grzybkami" mocuje się na zasadzie rozpierania od wewnątrz naciągniętego na kedrę przedsionka.

Brakuje Ci tylko jednego gumogrzybka lub całej rurki.

Dawniej stosowało się haczyki ale nie po to żeby trzymały przedsionek podczas huraganów, tylko żeby pomagały w procesie jego rozkładania a zasada rozpierania stosowana jest nadal.

...

numer na haku odnalazlam to ten sam co mam na szybach

...

 

Diagnosta numeru z haka (ZACZEPU - hak jest w holowniku) może nie uznać. Numer ma być wybity na elemencie stałym ramy/dyszla.

Najczęściej 130cm od zaczepu w stronę drzwi budki.

.

Masy powinny być na tabliczce w bakiście, byłoby fajnie. Wyjmij koło zapasowe.

Przed 1988r produkcji w Swifcie, mas może nie być podanych, ale tabliczka musi być i co najmniej 4 ostatnie cyfry z ramy muszą się pokrywać. Twoja Challenger to okolica 90r, więc masy powinny już być.

.

Na razie nie inwestujcie w budkę pieniążków których nie da się odzyskać, bywa że zarejestrowanie to bardzo kręta droga.

Edytowane przez WojtEwa (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam zanim sprowadzilam przyczepe dzwonilam do komunikacji potrzebuje tylko umowe kupna przyczepy z wpisem ze nie byla zarejestrowana w wielkiej brytani teraz jade po czerwone tablice i na przeglad tabliczki za zapasowka nie ma ale doczytalam sie na ramie wpis masa 950kg-1600kg zobaczymy jak bedzie dalej licze ze nie bedzie zadnych perypeti

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wasza wiedza jest bezcenna, bardzo, bardzo dziekuję. Dzieki Wam przedsionek stoi (rurki mam wszystkie, brakuje tylko jednej przyssawki - ale mąż coś wymyśli ).Mam jeszcze jedno pytanie: czy przetwornica może być cały czas włączona na ładowanie akumulatora ?.  Pozdrawiam Beata

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

prostownik - tak , przetwornica robi np z 12 do 230 V . Jeśli chodzi o rejestracje , to jeśli nie chcą o d was paszportu to chwała niebios , u nas ten dokument jest niezbędny , zresztą w myśl przepisów prawa - taki paszport jest wymagany przy rejestracji szopy z anglii.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bez paszportu zarejestrujesz spokojnie, jeśli mas nie znajdziesz na tabliczce, szukaj na stronie producenta - podasz adres strony diagnoście i uzna bez problemu (przykład z mojej przyczepy) - dostaniesz też wtedy zalecenie odnowienia tabliczki z kompletem informacji.

Pozdrawiam - Przemek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...

doczytalam sie na ramie wpis masa 950kg-1600kg zobaczymy jak bedzie dalej

...

To są masy, jakie ten zaczep/dyszel/hamulec najazdowy mogą "obsługiwać"

Tutaj znajdziesz parametry swojej budki:

http://www.caravantalk.co.uk/caravan-specifications?_process=Y&make_id=22&range_id=344&year=1990&keyword=&axles=&berths=&miro_kg_min=1000&miro_kg_max=2000&mtplm_kg_min=1000&mtplm_kg_max=2000&internal_m_min=1&internal_m_max=10&shipping_m_min=1&shipping_m_max=10&width_m_min=1&width_m_max=5&awning_cms_min=500&awning_cms_max=1500

Bez paszportu zarejestrujesz spokojnie

...

 

A o jaki paszport chodzi? Co to to jest takiego nowego? :niewiem:

Chodzi o Certyfikat NCC ? Nie jest dokumentem wymaganym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"A o jaki paszport chodzi? Co to to jest takiego nowego?  :niewiem:

Chodzi o Certyfikat NCC ? Nie jest dokumentem wymaganym."

 

 

 

 

Oczywiście - dlatego napisałem, że bez niego zarejestruje bez problemów.

Edytowane przez Przemok (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Co kraj , to obyczaj , jedna Polska a cuda świata , u nas jest to wymagane i basta , żaden urzędas nie chce bez tego zarejestrować szopy z Anglii. Taki kraj'i z gory sory za przekrwienie słowa , oczywiście nie chodzi o paszport tylko certyfikat :-)

Edytowane przez LMC (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.