Skocz do zawartości

Szukam przyczepki dla 4 osób


Karlik

Rekomendowane odpowiedzi

Karlik, wcale się nie dziwię, że tylko 5 tys. dostałeś za tą przyczepkę hehe%281%29.gif z takimi firankami i fornirem ala marmurek to i tak cud, że sprzedałeś 270635636-JUMP2.gif (o ceracie na stole nie wspominając winner.gif)

 

Jacku chyba nastąpiło małe nieporozumienie albo ja do końca czegoś nie kumam. Wydaje mi się że zdjęcia przyczepki z jasnym wnętrzem i fornirami "ala marmurek" to obecna przyczepa Jarka :niewiem:. Generalnie o gustach bym nie dyskutował, dziwi mnie tylko brak zdjęcia kibelka którego zapewne za tą cenę po prostu nie było :thank:.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

GTA - mając Galaxy, nie ograniczałbym się do DMC 1100 kg, tylko zrobiłbym E+B na Twoim miejscu.

 

Masz o wiele szersze pole manewru. wiem co piszę, ponieważ w ubiegłym roku szukałem przyczepki o takiej masie (moje ex-auto - corolla verso) miała DMC przyczepy wlasnie 1100kg. Znalazłem mojego Knausa, który ten warunek spełnia. Spełnia też inny - mam 3 dzieci.

 

Duże przyczepy o DMC poniżej 1100 są niezwykle rzadkie. Mój Knaus ma właśnie 1100kg.

 

A prawo jazdy BE to wydatek około 1000 zł z badaniami i egzaminem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hobby 460 z 1992 roku ma DMC 1100 kg, na 3 osoby dorosłe + pies takiej wielkości przyczepa chyba wystarczy. Są jeszcze inne które w DMC 1100 kg się mieszczą ale jeśli ktoś poda racjonalne argumenty i przykłady to rozważę prawo jazdy E do B po wtedy mógłbym ciągnąć przyczepę nawet o DMC 1800 kg, ale na potrzeby mojej rodziny to zbyt duże przyczepy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam !

 

Hobby 460 z 1992 roku ma DMC 1100 kg, na 3 osoby dorosłe + pies takiej wielkości przyczepa chyba wystarczy. Są jeszcze inne które w DMC 1100 kg się mieszczą ale jeśli ktoś poda racjonalne argumenty i przykłady to rozważę prawo jazdy E do B po wtedy mógłbym ciągnąć przyczepę nawet o DMC 1800 kg, ale na potrzeby mojej rodziny to zbyt duże przyczepy.

 

Musisz się zdecydować jakim autem chcesz jeździć, a w następnie będzie można określić jaką przyczepę możesz ciągnąć. Dla mnie przyczepa dla 4 osobowej rodziny musi być hotelem 5-cio gwiazdkowym. Zakładam, że chcę spędzać w przyczepie więcej niż 2-3 tygodniowy urlop. Każdy ma mieć swoje miejsce, a każda rzecz ma być w zasięgu ręki. Na przykładzie Terenowca widać jak dochodzi się do pewnych wniosków. Ja także przeszedłem drogę od małej przyczepy (DMC 900 kg) do przyczepy rodzinnej (1500 kg) i także zrobiłem kategorię E do B. Gdybym wiedział, że taki kurs to taka pożyteczna rzecz to zrobiłbym to 4 lata wcześniej i nie przeżywał rozczarowań podczas pierwszych wyjazdów. Osobiście uważam, że przyczepa kategorii Hobby 460 jest nieporozumieniem dla więcej niż dwoje osób. Zaznaczam, że są to moje osobiste odczucie, które są wykładnią paru ciekawych podróży, oraz własnych marzeń :niewiem:

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jacku chyba nastąpiło małe nieporozumienie albo ja do końca czegoś nie kumam. Wydaje mi się że zdjęcia przyczepki z jasnym wnętrzem i fornirami "ala marmurek" to obecna przyczepa Jarka :niewiem:.

 

 

Jeśli tak jest, to faktycznie faux pas z mojej strony bow.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam do sprzedania Hobby 420, wersja DeLux, z przedsionkiem i klimatyzacją.

DMC = 1000 kg, dwa dwuosobowe łóżka, toaleta opróżniana na zewnątrz.

Rocznik wprawdzie '89 ale stan jest idealny i nie ma się do czego przyczepić.

Też holowałem ją Galaxy.

W przyszłym roku będę potrzebował 5 miejsc do spania, stąd konieczność

zmiany.

Jeżeli jesteś zainteresowany, to daj znać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam !

 

 

 

Musisz się zdecydować jakim autem chcesz jeździć, a w następnie będzie można określić jaką przyczepę możesz ciągnąć. Dla mnie przyczepa dla 4 osobowej rodziny musi być hotelem 5-cio gwiazdkowym. Zakładam, że chcę spędzać w przyczepie więcej niż 2-3 tygodniowy urlop. Każdy ma mieć swoje miejsce, a każda rzecz ma być w zasięgu ręki. Na przykładzie Terenowca widać jak dochodzi się do pewnych wniosków. Ja także przeszedłem drogę od małej przyczepy (DMC 900 kg) do przyczepy rodzinnej (1500 kg) i także zrobiłem kategorię E do B. Gdybym wiedział, że taki kurs to taka pożyteczna rzecz to zrobiłbym to 4 lata wcześniej i nie przeżywał rozczarowań podczas pierwszych wyjazdów. Osobiście uważam, że przyczepa kategorii Hobby 460 jest nieporozumieniem dla więcej niż dwoje osób. Zaznaczam, że są to moje osobiste odczucie, które są wykładnią paru ciekawych podróży, oraz własnych marzeń :niewiem:

 

Pozdrawiam

 

Taak..

 

Zaznaczam, ze nie mam E do B i nie zamierzam miec, choc brakuje 40 kg..

Po prostu oszukuję rzeczywistosc.

Trudno...

 

Tomekk, to nie chodzi o rozczarowania, przyczepa nazwijmy to lekka kosztuje jakies 10 - 15 tysiecy a przyczepa nazwijmy to ciezka i nowa jakies 50 tysiecy - to o to chodzi, a nie czy cos jest w zasiegu reki czy nie...

 

PS. sprawdz dwumase, bo sie mi wydaje, ze padla...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taak..

 

Zaznaczam, ze nie mam E do B i nie zamierzam miec, choc brakuje 40 kg..

Po prostu oszukuję rzeczywistosc.

Trudno...

 

Tomekk, to nie chodzi o rozczarowania, przyczepa nazwijmy to lekka kosztuje jakies 10 - 15 tysiecy a przyczepa nazwijmy to ciezka i nowa jakies 50 tysiecy - to o to chodzi, a nie czy cos jest w zasiegu reki czy nie...

 

PS. sprawdz dwumase, bo sie mi wydaje, ze padla...

 

 

 

Witam !

 

Myślę, że zadbaną, dużą rodzinną przyczepę dostanie się za zdecydowanie mniej niż 50 tyś zł. Pisząc o rozczarowaniu miałem na myśli umiejętności jeżdżenia autem z przyczepą i przykrości jakie mnie z tego tytułu spotkały, a nie wielkość przyczepy.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tej chwili wypoczywamy w Knausie 450 w 2 osoby dorosłe + 3 dzieciaków. większość czasu spędzamy w przedsionku. W przyczepce mieścimy się bez problemów. Koszty w okolicach 15kzł. Planuję dorzucić jedno łóżko piętrowe (na wiosnę - ale o tym już pisałem).

GTA - owszem znajdziesz przyczepkę poniżej 1100 kg, ale jesteś bardzo ograniczony w szukaniu. Dość duża liczba przyczep o długości +/-4,5m po roku 1994 ma już 1200 kg. Przynajmniej te dobrze wyposażone. Taki sam Knaus jak mój powyżej 1994 ważył już 1200kg.

 

Ja nie będę szukał argumentów, żeby Cię przekonywać. To Twoja przyczepka i Twój problem. Ja tylko chciałem zwrócić Ci uwagę, że ZAWĘŻASZ sobie pole poszukiwań będąc ograniczonym do 1100 kg. Wydaje mi się, że jest to bardzo racjonalny argument.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz rozumiem, chcąc kupić nie baardzo starą przyczepę trzeba mieć na względzie większe DMC niż 1100 kg (bo nowsze są cięższe), jak chce się wypoczywać komfortowo i mieć spory wybór. Dzięki za fachowe porady. Pozdrawiam, jak ktoś ma podobny problem jak ja zapraszam do dyskusji na forum.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też patrzyłem z daleka na tą hobby 460 od Darka z Częstochowy (teraz ma już dwie hobby) i mi się wydaje to dość drogie jak na ten rocznik - zważywszy, że taka sama buda stoi w Łodzi za 7500zł do negocjacji (http://otomoto.pl/hobby-prestige-przedsionek-T1834421.html), a Pan Darek do negocjacji nie jest zbyt skory. Nie wąchałem jej jeszcze, ale z opisu wnioskuję, że powinna być igła. Jeśli faktycznie jest igła, to warto dać 12300zł.

 

Jeździłem hobby prestige z 1985r. przez pięć lat - kupiłem dwudziestolatkę za 7500zł w dobrym stanie, a po 5 latach sprzedałem za 6000zł w lekko tylko pogorszonym stanie. Czyli 300zł rocznie to kosztowało, a w wypożyczalni powyżej 100zł za dobę. A spędziliśmy w niej przez 5 lat około 200 dni i nocy, czyli zarobiliśmy ze 20k zł.

Teraz chcę kupić coś do 1150kg (też z powodu prawa jazdy). I chodzi mniej więcej o to, żeby kupić i dobrze i dość korzystnie, a nie przepłacać z góry.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też patrzyłem z daleka na tą hobby 460 od Darka z Częstochowy (teraz ma już dwie hobby) i mi się wydaje to dość drogie jak na ten rocznik - zważywszy, że taka sama buda stoi w Łodzi za 7500zł do negocjacji (http://otomoto.pl/ho...k-T1834421.html),

 

Na zdjęciach nie wygląda zbyt atrakcyjnie a do tego lekko wybrakowana (patrz zdjęcie toalety) ale rzeczywiscie cena niższa od tej z Częstochowy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.