Skocz do zawartości

Zbiornik na brudną wodę - podwieszony


NICKT

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 46
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Tomekk ja zeskanowałem dokumentację jaką miałem do sanek (oryginał AL-KO). Jak chcesz - mogę Ci wysłać. Daj znać.

Wiem, że Jacekwwa miał robić tez cos takiego,a Kit już fotki wynalazku gdzieś zamieszczał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam !

 

Tomekk ja zeskanowałem dokumentację jaką miałem do sanek (oryginał AL-KO). Jak chcesz - mogę Ci wysłać. Daj znać.

Wiem, że Jacekwwa miał robić tez cos takiego,a Kit już fotki wynalazku gdzieś zamieszczał.

 

Jak nie zrobi Ci to problemu to bardzo proszę. Idzie ciepło trzeba coś porobić.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zbiornik podwieszany to fajna sprawa ale;

- przy 2+2 wieczorne mycie i zmywanie po kolacji to min. 40l.

- mycie poranne, śniadanie, obiad to około 20l

Czyli zbiornik podwieszany jeżeli będzie miał 30l musi być opróżniany 2x dziennie. Jeżeli 50 l to raz dziennie, ale to duży zbiornik i łatwo go toczyć nie będzie.

Wydaje mi się, że łatwiej będzie zainstalować stały zbiornik o pojemności min 100 l ( jego waga będzie mniejsza niż konstrukcja którą rozpatrujecie ) i opróżniać go przy pomocy pompki i długiego węża. To rozwiązanie daje nam więcej czasu na lenistwo :serducha:

Było już na forum.

AdamH

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zbiornik podwieszany to fajna sprawa ale;

- przy 2+2 wieczorne mycie i zmywanie po kolacji to min. 40l.

- mycie poranne, śniadanie, obiad to około 20l

Czyli zbiornik podwieszany jeżeli będzie miał 30l musi być opróżniany 2x dziennie. Jeżeli 50 l to raz dziennie, ale to duży zbiornik i łatwo go toczyć nie będzie.

Wydaje mi się, że łatwiej będzie zainstalować stały zbiornik o pojemności min 100 l ( jego waga będzie mniejsza niż konstrukcja którą rozpatrujecie ) i opróżniać go przy pomocy pompki i długiego węża. To rozwiązanie daje nam więcej czasu na lenistwo :serducha:

Było już na forum.

AdamH

 

Witam

Adam zgadzam sie z Tobą , pomyslodawcy jeszcze chyba nie pomysleli o tym ze ten zbiornik trzeba bedzie opuszczac i potem podnosic razem z zapasem a to tez dodaje pare kg , powodzenia zycze w realizacji pomyslu , chociaz moim zdanie jest to robienie kampera z ciepki na siłe a nie o to chyba im chodzi :hehe:

Pozdrawiam

Edytowane przez radwan (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Marcin a czy aluminium nie będzie za słabe :serducha: u mnie będzie docelowo zapasówka i zbiornik co razem może dać z 80kg może nawet 100 :-]

wszystko jest do wyliczenia :yay: robimy wielkie dachy na konstrukcjach aluminiowych to takie sanki to pikuś :hehe:

choć ja myślę o czymś mniejszym i chcę osobno zrobić zapas i zbiornik

jutro zapodam temat na ślusarni w firmie i zobaczymy co powiedzą :bevil:

teraz jeszcze tylko jakiś zbiornik trzeba wyszukać i do dzieła

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a po co mam go opuszczać? :serducha: bo nie bardzo łapie Do spuszczania wody będzie zawór a jeśli chodzi o dojście do zapasówki to jak często łapiemy kapcia :hehe: bo ja przez pare ładnych lat tej "przyjemności" jeszcze nie miałem, więc nie jest to dla mnie powód by zmieniać moją konstrukcje :bevil: I przystosowuje budke do swoich potrzeb a niechce robić kampera :-] jak bym chciał to bym sobie poprostu kupił kampera ale zdecydowanie wole budke :yay:

 

Co do pojemności to nam naprawde starczy 50-60L :bevil: chodzi głównie o postoje podczas podróży a to będzie jedna max dwie noce :jesc: i tu pytanie do Mariusza; masz 48L i czy jest to wystarczająca pojemność?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak pisałem wyżej wożenie pełnego zbiornika w przyczepie jest nieporozumieniem (masa), przyczepa to nie kamper, ale...

na pewno przydaje się w trasie na pomieszczenie wody z lekkiego mycia się w ciągu dnia, czy np. mycia naczyń po obiedzie w trasie. Potem można podjechać pod kratkę ściekową i opróżnić przed dalszą jazdą.

Na kempingu oprócz zbiornika na stałe mam zbiornik 23l na kółkach, a więc 48 + 23 to wystarczający "zapas" na cały dzień, a wieczorem trzy rundki wózeczkiem do zlewni :hehe:

 

kit, nie wiem, bo w dalekiej trasie byłem tylko Adrią, ale mam za sobą też wyprawę kamperem i myślę, że 48 + 23 wystarczy w zupełności :serducha:

Edytowane przez NICKT (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na pewno przydaje się w trasie na pomieszczenie wody z lekkiego mycia się w ciągu dnia, czy np. mycia naczyń po obiedzie w trasie. Potem można podjechać pod kratkę ściekową i opróżnić przed dalszą jazdą.

Na kempingu oprócz zbiornika na stałe mam zbiornik 23l na kółkach, a więc 40 + 23 to wystarczający "zapas" na cały dzień, a wieczorem trzy rundki wózeczkiem do zlewni :hehe:

 

o to właśnie chodzi :serducha:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kit , jak sam robisz to wiesz jak to jest zrobione, ja kupiłem już ze zbiornikiem i wygląda, że jest przykręcony opaskami do podłogi. Myślę, że można by dodatkowo puścić w poprzek pas blachy, albo gruby drut i zahaczyć po obu stronach w otworach w ramie, wtedy spoko i pełny zbiornik mógłbym taszczyć (tylko po co? :serducha: )

 

PS. Chociaż dla bezpieczeństwa bym nie zgubił go po drodze może warto?

Edytowane przez NICKT (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.